Ουγγαρία ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ

eua9

Member
Μηνύματα
85
Likes
12
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τρίβεσαι! Ούτε γιατί το έχεις πάρει εργολαβικά και νομίζεις ότι απευθύνομαι αποκλειστικά σε σένα αφού ήταν φανερό στο ποστ #115 ότι σχολίαζα γενικά και εμφανώς για μονοήμερη κι εσύ (με παράθεση) άρχισες να λες για τα οργανωτικά σου, ξενοδοχεία, κλπ. κλπ.

Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου...

Με αφορμή το ποστ σου είπα τι κάνω εγώ .. με τελείως ευχάριστη διάθεση που προφανώς δεν έχεις εσύ φίλε μου.. :D
σόρρυ αν σε ενόχλησα..
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Κ ξαναρωτώ..γνωρίζει κανείς αν υπάρχει εναλλακτική ιστοσελίδα για να κλείσω τρένο Βουδαπέστη-Μπρατισλάβα (μιας κ θα διανυκτερευσω κ χω κλείσει κ χοτελ), εκτός απ την mav.hu??
Το ξέρω, ρώτησες για τρένο, αλλά για ρίξε μια ματιά μπας και σε ενδιαφέρει. Λεωφορείο με περίπου 18 ευρώ (2h.45') πήγαιν' έλα: Online rezervace autobusov
 

snapper

Member
Μηνύματα
29
Likes
80
Επόμενο Ταξίδι
?
Και για όσους ενδιαφέρονται για τα λουτρά
τελικά το επίσημο site και πιο ενημερωμένο είναι το

Budapest Gy
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.320
Likes
1.423
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
ναι, πολυ καλυτερο...
 

jb1989

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Επειδή σκεφτόμαστε να πάμε παρέα 6-8 Απρίλη στη Βουδαπέστη, μπορεί κάποιος να μου πει αν η τοποθεσία του συγκεκριμένου ξενοδοχείου είναι καλή;(Booking.com: Hotel Regnum Residence, Βουδαπέστη, Ουγγαρία - 435 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!) Επίσης μέσω skyscanner η τιμή για τις μέρες αυτές μου βγαίνει στα 36?. Είναι οι τελικές αυτές ή θα αυξηθούν όταν πάω να κλείσω; Και τέλος ισχύει ότι καλύτερα είναι να βγάζεις χρήματα μέσω ATM;
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.701
Επειδή σκεφτόμαστε να πάμε παρέα 6-8 Απρίλη στη Βουδαπέστη, μπορεί κάποιος να μου πει αν η τοποθεσία του συγκεκριμένου ξενοδοχείου είναι καλή;(Booking.com: Hotel Regnum Residence, Βουδαπέστη, Ουγγαρία - 435 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!) Επίσης μέσω skyscanner η τιμή για τις μέρες αυτές μου βγαίνει στα 36?. Είναι οι τελικές αυτές ή θα αυξηθούν όταν πάω να κλείσω; Και τέλος ισχύει ότι καλύτερα είναι να βγάζεις χρήματα μέσω ATM;
32 για τεσσάρι μέσα στη χλίδα και το σκέφτεσαι? το μόνο έξτρα που μπορεί να μπει είναι ο τουριστικός φόρος, περίπου 2 ευρώ το άτομο, επίσης αν είναι προσφορά τα λεφτά δεν επιστρέφονται σε περίπτωση ακύρωσης (αυτό φαίνεται καθαρά στις λεπτομέρειες κράτησης). Το νησί δεν είναι ακριβώς αυτό που λέμε κέντρο αλλα δεν είναι και μακρυά. Το φιορίνι είναι πολύ υποτιμημένο είτε απο ΑΤΜ είτε από ανταλακτήριο το χρήμα είναι φτηνό εκεί (για μας τους χρεωμένους έλληνες, για τους ούγγρους δεν θα έλεγα ότι ισχύει το ίδιο).
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.320
Likes
1.423
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
σκεφτειτε λιγο τη μετακινηση ομως .... (για βραδυ κυριως.... δεν ειναι και κεντρο )
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Επειδή σκεφτόμαστε να πάμε παρέα 6-8 Απρίλη στη Βουδαπέστη, μπορεί κάποιος να μου πει αν η τοποθεσία του συγκεκριμένου ξενοδοχείου είναι καλή;(Booking.com: Hotel Regnum Residence, Βουδαπέστη, Ουγγαρία - 435 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!) Επίσης μέσω skyscanner η τιμή για τις μέρες αυτές μου βγαίνει στα 36?. Είναι οι τελικές αυτές ή θα αυξηθούν όταν πάω να κλείσω; Και τέλος ισχύει ότι καλύτερα είναι να βγάζεις χρήματα μέσω ATM;
μια χαρά είναι το χοτέλ, απέναντι από την Βουλή, και κάνα 20 λέπτο με τα πόδια από την βουλή. Ακριβώς δίπλα, περνάει και το νυχτερινό τραμ κάθε 15 λεπτά
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
μια χαρά είναι το χοτέλ, απέναντι από την Βουλή, και κάνα 20 λέπτο με τα πόδια από την βουλή. Ακριβώς δίπλα, περνάει και το νυχτερινό τραμ κάθε 15 λεπτά
:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.029
Likes
6.417
Επειδή σκεφτόμαστε να πάμε παρέα 6-8 Απρίλη στη Βουδαπέστη, μπορεί κάποιος να μου πει αν η τοποθεσία του συγκεκριμένου ξενοδοχείου είναι καλή;(Booking.com: Hotel Regnum Residence, Βουδαπέστη, Ουγγαρία - 435 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!) Επίσης μέσω skyscanner η τιμή για τις μέρες αυτές μου βγαίνει στα 36?. Είναι οι τελικές αυτές ή θα αυξηθούν όταν πάω να κλείσω; Και τέλος ισχύει ότι καλύτερα είναι να βγάζεις χρήματα μέσω ATM;
Για εμενα το κλεινεις αμεσως!

Μια χαρα ειναι το μερος.
Θα εχεις και θεα,μιας που ειναι απεναντι το κτηριο της βουλης.
 

elina1990

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας παιδιά!Με την παρέα μου σκεφτόμαστε να πάμε 3ημερο στη Βουδαπέστη κι είμαστε κι εμείς ανάμεσα στo Star City Hotel με 145 ευρώ και στο Hotel Regnum Residence με 215 ευρώ για 2 διανυκτερεύσεις για 4 άτομα...:roll:Ξέρει κανείς ποιό συμφέρει καλύτερα από την αποψη αποστασής, ευκολίας στη μετακίνηση και ποιότητας??
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.069
Μέλη
38.964
Νεότερο μέλος
Sandofer

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom