Βέλγιο Ολλανδία Βέλγιο - Ολλανδία: εμπειρίες ύστερα από ταξίδι

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Πολυυύ όμορφες και δελεαστικές οι φωτογραφίες σου! Να σε ρωτήσω για ενα πρακτικό θέμα μιας κ το ανέφερες.. Τα lockers πόσο μεγάλα ήταν? Υπήρχαν σε διάφορες διαστάσεις και αν ναι το μεγαλύτερο πιστεύεις πως χωράει 1 πολύ μεγάλη βαλίτσα?
είναι αρκετά μεγάλα. εμείς πήραμε το μεσαίο και χώρεσε τις 2 χειραποσκευές των διαστάσεων της ryanair όρθιες και μία ακόμη τσάντα. η μεγαλύτερη χωρούσε οπωσδήποτε μεγάλη βαλίτσα και κόστιζε 4 ευρώ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Μ εστειλες στην Πολη,θα με στειλεις και στη Γανδη τωρα?:haha:
Κι εμένα οι συμφορουμίτες μου έβαλαν την ιδέα. Και οι τιμές της Ryanair από Αθήνα είναι πολύ δελεαστικές, κοντά στα 70 ευρώ πήγαινε έλα. Αν καταφέρεις να ξεκλέψεις ένα 4ήμερο, να πας. Εμένα τόσο μου χρειάστηκε χωρίς Βρυξέλλες και με λίγο τρέξιμο.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.920
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Μάκη, πολύ ωραίες φωτογραφίες και όπως βλέπω είχατε και υπέροχο καιρό.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Μάκη, πολύ ωραίες φωτογραφίες και όπως βλέπω είχατε και υπέροχο καιρό.
Σε ευχαριστώ chris7. Ναι ο καιρός ήταν κάτι παραπάνω από ωραίος.
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
297
Likes
864
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Μπράβο makisg, τέλειες οι φωτογραφίες, τέλειες και οι εμπειρίες σου από το ταξίδι. Θα μου φανούν πολύ χρήσιμες καθότι έχω σχεδιάσει ταξίδι στο Βέλγιο τον Μάρτιο του 2015, ελπίζω μόνο να μη το "κάψω" με τον χειμωνιάτικο καιρό.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Καλησπέρα και από μένα... Τον Ιούλιο θα πάω περίπου στα ίδια .... Την πρώτη μέρα που φτάνω θέλω να πάρω λεωφορείο για Μπριτζ κατ'ευθείαν από το αεροδρόμιο βρήκα αυτή την εταιρία flibco.com Από εκεί έκλεισες και εσυ;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
ναι.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Καλησπέρα και από μένα... Τον Ιούλιο θα πάω περίπου στα ίδια .... Την πρώτη μέρα που φτάνω θέλω να πάρω λεωφορείο για Μπριτζ κατ'ευθείαν από το αεροδρόμιο βρήκα αυτή την εταιρία flibco.com Από εκεί έκλεισες και εσυ;
Μπορείς πάντως σε λιγότερο από μιαμιση ώρα να πας και με τρένο.. Κάνω παράθεση από την ιστορία που είχα γράψει για Βέλγιο..:

"Ο σταθμός των τρένων είναι στο αεροδρόμιο οπότε βγάλαμε απευθείας εισητήρια για Μπριζ. Χρειαζόταν να κάνουμε μια μετεπιβίβαση στον σταθμό Brussels Nord και από εκεί πήραμε τρένο προς Κnokke το οποίο σταματάει και Μπριζ (Βruges). Τα δρομολόγια τους είναι πολύ συχνά και όταν κόβεις ειητήρια σε ενημερώνουν για platforms, μετεπιβιβάσεις και ότι άλλο χρειάζεσαι..Είναι πολύ εξυπηρετικοί. Το εισητήριο αεροδρόμιο-Μπριζ κόστιζε 9 ευρώ περίπου (ήταν 31 Αυγούστου οπότε είχαν θερινό εισητήριο με εκπτωση)..Η συνολική διαδρομή ήταν περίπου 1 ώρα και 20 λεπτά."
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Ωραία μόλις έκλεισα και εγω τα δικά μας!!! Σε ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση.

Έκλεισα με το λεωφορείο τελικά 5 ευρω. Φτάνω 13:30 και έκλεισα το δρομολόγιο των 14:50 που φτάνει 17:00.

Και θα γράψω κάτι άσχετο αλλά με "τρώει" Δηλαδή ο Βέλγος με 5 ευρώ πάει από την πόλη του (150χλμ νομίζω) κατ'ευθείαν αεροδρόμιο..... είναι από τις πιο φτηνές μεταφορές για αεροδρόμιο που έχω συναντήσει!
 
Last edited by a moderator:

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
μπράβο σου skoumpi,καλά να περάσεις.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Και θα γράψω κάτι άσχετο αλλά με "τρώει" Δηλαδή ο Βέλγος με 5 ευρώ πάει από την πόλη του (150χλμ νομίζω) κατ'ευθείαν αεροδρόμιο..... είναι από τις πιο φτηνές μεταφορές για αεροδρόμιο που έχω συναντήσει!
Σύγκρινε και τα 2000 ευρώ μέσο μισθό στο Βέλγιο με αυτόν της Ελλάδας, για να δεις τι σημαίνει γι αυτούς το 5ευρο.
http://www.numbeo.com/cost-of-livin...m&country2=Greece&city1=Brussels&city2=Athens
 

happy_dreamer

Member
Μηνύματα
159
Likes
141
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
είναι αρκετά μεγάλα. εμείς πήραμε το μεσαίο και χώρεσε τις 2 χειραποσκευές των διαστάσεων της ryanair όρθιες και μία ακόμη τσάντα. η μεγαλύτερη χωρούσε οπωσδήποτε μεγάλη βαλίτσα και κόστιζε 4 ευρώ.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες... Δεν κρατιέμαι κ εγώ να δω αυτά τα όμορφα κανάλια από κοντά.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.475
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom