Ισπανία Βαρκελώνη

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Καλησπέρα dorita, Σ'ευχαριστώ για τη διάθεση σου για βοήθεια.
Κοίτα οι επιλογές για ξενοδοχείο όπως διάβασες είναι ή το Lioret ή το Barceló Sants. Εσύ μιας και μόλις γύρισες πιστεύεις καλύτερα κέντρο σε μέτριο ξενοδοχείο δλδ παρά σε καλύτερο ξενοδοχείο μακριά από κέντρο ε?
Η πλατεία εκεί έχει πολύ θόρυβο το βράδυ? Το Lioret είναι τόσο κοντά στη πλατεία?
δωσμου ενα λεπτακι να δω και τα δυο ξενοδοχεια που ακριβως βρισκονται στο χαρτη στο booking και σου απανταω:)
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Καλησπέρα dorita, Σ'ευχαριστώ για τη διάθεση σου για βοήθεια.
Κοίτα οι επιλογές για ξενοδοχείο όπως διάβασες είναι ή το Lioret ή το Barceló Sants. Εσύ μιας και μόλις γύρισες πιστεύεις καλύτερα κέντρο σε μέτριο ξενοδοχείο δλδ παρά σε καλύτερο ξενοδοχείο μακριά από κέντρο ε?
Η πλατεία εκεί έχει πολύ θόρυβο το βράδυ? Το Lioret είναι τόσο κοντά στη πλατεία?
Λοιπον..;)..το Lioret απλο ξενοδοχειακι οικονομικο, ωραιο...η πλατεια διπλα ειναι και το μετρο 2 λεπτακια θα κανετε, το μετρο γενικα ειναι πολυ καλο κινητε πολυ γρηγορα και παει παντου. Σε αυτους τους δρομους εχει βαβουρα αρκετη θα ελεγα τουριστες κτλ.
Το Barcelo Sants ειναι πολυ ωραιο εχει και πολυ καλη βαθμολογια και καλα σχολεια που εγω τα ψηλοκοιταω, αποτι θυμαμαι εχουν μεινει και καποια παιδια αποδω και ηταν πολυ ευχαριστημενα..ειναι μακρια απο το κεντρο αλλα το μετρο ειναι διπλα σου.
Κοιτα εγω προσωπικα εμενα στο Barcelona center ηταν στη περιοχη eixample πολυ ωραια περιοχη γιατι δεν ηταν ουτε κεντρο κεντρο ουτε μακρια απο το κεντρο, εμεις γυριζαμε ολη την μερα και το βραδακι ξεκουραζομασταν.
Εσυ θες να δεις αξιοθετα κτλ; η μονο θελετε να ξεκουραστητε;
Εγω θα σου πω την γνωμη μου, η οποια ειναι το ποιο καλο ξενοδοχειο γιατι μαρεσει να μενω σε ωραιο ξενοδοχειο και γιατι αποτι ειδα το μετρο τους ειναι πανευκολο και το βραδυ δε κυκλοφορουσαμε και η περιοχη του ειναι καλη νομιζω, το αλλο που ειναι στη πολυ δε με τρελαινει αλλα αν θελετε να γυρνατε βραδυ θαταν καλυτερο και ποιο βολικο.
 

effetto

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Μάλλον θέλουμε να δούμε αξιοθέατα περισσότερο και τέτοια. Συνήθως σε τέτοια ταξίδια μένουμε ποιο μακριά από κέντρο γιατί συνήθως υπάρχουν καλύτερα ξενοδοχεία και φτηνότερα άλλα είπα μήπως τώρα επιλέξω κάποιο κεντρικό για να είμαστε μέσα στη πόλη.
Το θετικό με το Sants είναι ότι έχει σταθμό μετρό από κάτω και εντάξει από τα σχόλια είναι πάρα πολύ καλό αυτό είναι σίγουρο σε σχέση ειδικά με το Lioret.
Δεν ξέρω, για την ώρα έχω κλείσει και στα 2 με free cancellation και μέχρι το ΣΚ θα αποφασίσω. Κάθε μέρα αλλάζω γνώμη αντίστοιχα πάντως...:)

Εσύ σε ποιο ξενοδοχείο έμενες αλήθεια.. Ευχαριστημένη?
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Με χρονολογικη σειρα......
Κοιτα εγω προσωπικα εμενα στο Barcelona center ηταν στη περιοχη eixample πολυ ωραια περιοχη
Εσύ σε ποιο ξενοδοχείο έμενες αλήθεια.. Ευχαριστημένη?
έμεινε στο Barcelona center
Αχ,βρε panpan,τι τραβας και συ....;)!
 

effetto

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
ναι sorry έχετε δίκιο.. ήμουνα στη δουλειά και διάβασα ότι να'ναι.

thanks πάντως
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
ναι sorry έχετε δίκιο.. ήμουνα στη δουλειά και διάβασα ότι να'ναι.

thanks πάντως
Σε πειραζουν τα παιδια:D την καλημερα μου σε ολουα, δε πειραζει και εγω συνηθως δουλευω γιαυτο και γραφω πολλες φορες οτιναναι, σιγα δε ειναι και τοσο κακο,
Εμεινα στο Barcelona center οπως σου ειπαν και τα παιδια και εμεινα πολυ ευχαριστημενη το μετρο ηταν 10λεπτακια με τα ποδια και η περιοχη νομιζω ειναι απο της καλυτερες γιατι δεν ειναι ουτε κεντρο μεσα στο χαμο ουτε μακρια η λαραμπλα ειναι 15λεπτακια περιπου με τα παδια.
Παντως με τα λευτα που διαθετεις μπορεις να βρεις καλα ξενοδοχεια και στο κεντρο.
Εγω θα εμενα ξανα στην περιοχη που σου λεω και ισως και στην πλατεια καταλυνα που λες και εσυ αλλα σε καποιο ποιο ωραιο ξενοδοχειο.Δε με τρελανε πολυ αυτο που διαλεξες;) χωρις παρεξηγηση ετσι;γουστα ειναι αυτα δεν εχουμε ολοι τα ιδια, και τη λευτα διαθετει ο καθενας μας.
Οτι θες ξαναστειλε καποια στιγμη θα το δω και θα σε βοηθησω οσο μπορω.
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Κι εγώ ψηφίζω Eixample! Πολύ όμορφη περιοχή. Το κόβεις και άνετα με τα πόδια μέχρι το κέντρο, στρίβεις για να πιάσεις την ραμπλα καταλουνια, και περπατάς μέχρι την πλατεία! Πολύ όμορφη διαδρομή, εμένα προσωπικά μου άρεσε πολύ!

awww.hemak.org_brussels_uploaded_images_IMG_3745_771352.JPG
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Κι εγώ ψηφίζω Eixample! Πολύ όμορφη περιοχή. Το κόβεις και άνετα με τα πόδια μέχρι το κέντρο, στρίβεις για να πιάσεις την ραμπλα καταλουνια, και περπατάς μέχρι την πλατεία! Πολύ όμορφη διαδρομή, εμένα προσωπικά μου άρεσε πολύ!

awww.hemak.org_brussels_uploaded_images_IMG_3745_771352.JPG
Συμφωνω απολειτα!!!:clap:
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Ηθελα να προσθεσω για τον effetto κατι ενημερωτικο γιατι και εγω δεν το ηξερα και ισως βοηθησω, στο δικο μου ξενοδοχειο μας ζητησαν 150ευρω και τα κρατησαν εκει μεχρι την τελευταια μερα για τον αν χρησιμοποιησεις ιντερνετ απο το δωματιο αν δεις καποια ταινια μεσω της τηλεορασης η αν παρεις κατι απο το ψυγειο η αν παρεις τηλεφωνο.
Αυτο μου συμβαινει πρωτη φορα στο εξωτερικο και να σου πω ξαφνιαστηκα γιατι 150ευρω δεν ειναι και λιγα. Για καλη μας τυχη λογο ασφαλειας παντα περνουμε περισσοτερα λευτα για το "μη τυχη κατι" που λεμε, ετσι τα 150 ευρω δεν τα χρειαστηκαμε.
Εγω ενημερωνω για να ξερεις, βεβαια δεν γνωριζω αν αυτη την ταχτικη την εχουν ολα τα ξενοδοχεια. Φυσικα φευγοντας τα πηραμε ολα πισω, σου δινουν ενα χαρτι που λεει οτι πηραν 150 ευρω και μετα τους το δινεις πισω και τα περνεις.
Σου κρατανε περιπου 7 ευρω αναλογως τα ποσα αστερια ειναι το ξενοδοχειο για τον φορο.
Ελπιζω να βοηθησα.
 

marina12

Member
Μηνύματα
86
Likes
2
Καλημέρα παιδία,ξέρει κανείς να μου πεί κάποιο σαιτ με τον καιρό για Βαρκελώνη?φεύγω σε λίγες μέρες και θέλω να ξέρω αν θα βρέχει για να προετοιμαστώ κατάλληλα.πολλά και διαφορετικά ρούχα δεν χωράνε στη βαλίτσα λόγω ρυαναιρ,οπότε όποιος γνωρίζει θα με βοηθούσε πολύ.Καλημέρεςςς!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.504
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom