Βγαίνουμε Αθήνα

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Εγκαινιάζεται σήμερα η νέα πρωτοβουλία του Δήμου Αθηναίων με τίτλο «Βγαίνουμε Αθήνα». Πρόκειται για μία δράση που έχει ως στόχο να τονώσει την κίνηση στα καταστήματα της πόλης, βοηθώντας με φθηνότερες τιμές την έξοδο των Αθηναίων. Με μενού στα 10?, καφέ στα 2? και ποτό στα 5?, στόχος της πρωτοβουλίας είναι να κρατήσει ζωντανό το ζωτικό ιστό της πρωτεύουσας, το ιστορικό και εμπορικό της κέντρο.

Η δράση θα εφαρμοστεί πιλοτικά από σήμερα Τρίτη 15 Μαΐου και κάθε Τρίτη για τέσσερις εβδομάδες, έως την Τρίτη 5 Ιουνίου.Κάτοικοι και επισκέπτες της πόλης, θα έχουν την ευκαιρία να δοκιμάσουν γευστικά μενού και πρωτότυπες συνταγές, ενώ η δράση πλαισιώνεται από συναυλίες , σε κεντρικά σημεία της Αθήνας στις 19.30 το απόγευμα.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τα καταστήματα που συμμετέχουν στην πρωτοβουλία:


Αθήνα | ΔΗΜΟΣ ΑΘΗΝΑΙΩΝ

(υπάρχει χάρτης με τις συνεργαζόμενες επιχειρήσεις, πολλά εστιατόρια δεν βρήκα. Μου έκανε πάντως εντύπωση ότι το Αθήρι συμμετέχει!)
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
παρα πολύ ενδιαφέρον. Ξερω ότι κάτι παρομοιο πραγματοποιηθηκε και στη Θεσσαλονικη με εξαιρειτικη επιτυχια!

εμενα μου εκανε εντυπωση που συμμετεχει το gostijo, αλλά ξερεις αν μπορω να βρω καπου τα μενου?
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
gostijo- βγαινουμε αθήνα

"Παρέα Κάθε Τρίτη στο Κέντρο της Αθήνας"
Μέχρι τη 5/6, κάθε Τρίτη, απόλαυστε ένα ειδικό μενού με 10 ευρώ μόνο: φαλάφελ, χούμους, σαλάτα μαρούλι, αυγά χαμινάδος, arreodikos de merenjena (μελιτζάνες τυλιχτές), ρύζι, και ένα καταπληκτικό επιδ’ορπιο: sokolatikos.

εγω εκλεισα να παω στο Αθήρι..
Σούπα λαχανικών, ψωμάκια χειροποίητα, κρεμμυδοντολμάς με αρνί μπούτι, βερύκοκο και πουρέ μήλο, παντσέτα με χειροποίητα πιτάκια και ντιπ γιαουρτιού και γλυκό κρεμ μπριλέ με πορτοκάλι και κάρδαμο.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
"Παρέα Κάθε Τρίτη στο Κέντρο της Αθήνας"
Μέχρι τη 5/6, κάθε Τρίτη, απόλαυστε ένα ειδικό μενού με 10 ευρώ μόνο: φαλάφελ, χούμους, σαλάτα μαρούλι, αυγά χαμινάδος, arreodikos de merenjena (μελιτζάνες τυλιχτές), ρύζι, και ένα καταπληκτικό επιδ’ορπιο: sokolatikos.

εγω εκλεισα να παω στο Αθήρι..
Σούπα λαχανικών, ψωμάκια χειροποίητα, κρεμμυδοντολμάς με αρνί μπούτι, βερύκοκο και πουρέ μήλο, παντσέτα με χειροποίητα πιτάκια και ντιπ γιαουρτιού και γλυκό κρεμ μπριλέ με πορτοκάλι και κάρδαμο.
Ειναι ασχετο με το κειμενο ....
discolata σε πεθυμήσαμε :lol:
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
"Παρέα Κάθε Τρίτη στο Κέντρο της Αθήνας"
Μέχρι τη 5/6, κάθε Τρίτη, απόλαυστε ένα ειδικό μενού με 10 ευρώ μόνο: φαλάφελ, χούμους, σαλάτα μαρούλι, αυγά χαμινάδος, arreodikos de merenjena (μελιτζάνες τυλιχτές), ρύζι, και ένα καταπληκτικό επιδ’ορπιο: sokolatikos.

εγω εκλεισα να παω στο Αθήρι..
Σούπα λαχανικών, ψωμάκια χειροποίητα, κρεμμυδοντολμάς με αρνί μπούτι, βερύκοκο και πουρέ μήλο, παντσέτα με χειροποίητα πιτάκια και ντιπ γιαουρτιού και γλυκό κρεμ μπριλέ με πορτοκάλι και κάρδαμο.
εγω θα παω στο gostijo αλλα την παραλλη εβδομαδα
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
A for Athens rulz...
Θέμα με όλα τα barάκια της Αθήνας συγκεντρωμένα δεν έχουμε ε;
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
η αθηνα ειναι γεματη μαγαζια, χρονο να εχεις και γερο συκωτι
Μετά από τις λίμνες που έχω κατεβάσει τις τελευταίες τέσσερις μέρες στην Κρακοβία σε εξευτελιστικές τιμές, τα ποτά στην Αθήνα μου φαίνονται για μια ακόμα φορά ΤΟΣΟ υπερτιμημενα.
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
A for Athens rulz...
Θέμα με όλα τα barάκια της Αθήνας συγκεντρωμένα δεν έχουμε ε;
Για δώστε καλά παιδιά μου περισσότερες infos για το Α for Athens, το έχω τσεκάρει αλλά δεν έχω πάει ακόμα. Καταρχήν γίνεται πανικός ή μπορείς να σταθείς χωρίς να κάνεις το ζογκλέρ με ποτό και καπνό στο χέρι; Κανένα στασίδι παίζει για μας που είμαστε και μεγαλοκοπέλες;;;:haha: Και least but not last από cocktail έχει ενδιαφέροντα και σε τιμές που να μπορείς να πιεις 2-3 χωρίς να αφήσεις τη ΔΕΗ απλήρωτη;
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Για δώστε καλά παιδιά μου περισσότερες infos για το Α for Athens, το έχω τσεκάρει αλλά δεν έχω πάει ακόμα. Καταρχήν γίνεται πανικός ή μπορείς να σταθείς χωρίς να κάνεις το ζογκλέρ με ποτό και καπνό στο χέρι; Κανένα στασίδι παίζει για μας που είμαστε και μεγαλοκοπέλες;;;:haha: Και least but not last από cocktail έχει ενδιαφέροντα και σε τιμές που να μπορείς να πιεις 2-3 χωρίς να αφήσεις τη ΔΕΗ απλήρωτη;
Δεν έχω πάει αλλά μου το έχουν συστήσει πολλοί. Κι έχω κάνει ακριβώς τις ίδιες ερωτήσεις με εσένα. Οι απαντήσεις ήταν: μπορείς, παίζει και ναι. :D
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Για δώστε καλά παιδιά μου περισσότερες infos για το Α for Athens, το έχω τσεκάρει αλλά δεν έχω πάει ακόμα. Καταρχήν γίνεται πανικός ή μπορείς να σταθείς χωρίς να κάνεις το ζογκλέρ με ποτό και καπνό στο χέρι; Κανένα στασίδι παίζει για μας που είμαστε και μεγαλοκοπέλες;;;:haha: Και least but not last από cocktail έχει ενδιαφέροντα και σε τιμές που να μπορείς να πιεις 2-3 χωρίς να αφήσεις τη ΔΕΗ απλήρωτη;
Εγω όσες φορές έχω πάει γινοταν ενας ψιλοπανικός..τώρα που ανοιξε ο καιρος θα ναι ακομη περισσοτερος ο κόσμος πιστεύω..τιμές κοκτέιλ δεν θυμάμαι, αλλά φθηνό δεν το λες σε καμία περίπτωση..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom