Βιετνάμ Καμπότζη Βιετνάμ - Καμπότζη

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Aν πάς προς τα εκεί,φρόντισε να έχεις αρκετές μέρες..
Για Καμπότζη ψηφίζω οπωσδήποτε 10 μέρες μόνη της..
 

buddharho

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Aν πάς προς τα εκεί,φρόντισε να έχεις αρκετές μέρες..
Για Καμπότζη ψηφίζω οπωσδήποτε 10 μέρες μόνη της..
renata, οπως αναφερεις για 10 μερες οποσδηποτε,εγω θα μεινω περιπου 2 εβδομαδες τριγυρω.πιστευω να ειναι αρκετες.εαν οχι εχω αρκετες μερες μπροστα μου να παρω παραταση μεχρι τις 27/4 που γυριζω πισω.
μετα για 1 μηνα στο βιετναμ απο σαιγκον μεχρι σαπα.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
εχεις πολύ χρονο για όλα!!
θα σου μείνει αξέχαστο αυτο το ταξίδι..
άν θές κατι ευχαριστως για να βοηθήσω.
 

buddharho

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
εχεις πολύ χρονο για όλα!!
θα σου μείνει αξέχαστο αυτο το ταξίδι..
άν θές κατι ευχαριστως για να βοηθήσω.
σε ευχαριστω πολλυ που εισαι προθυμη για βοηθεια.
εχω διαβασει το στορυ σου και με εχει βοηθησει πολλυ.ακουγετε τελειο.
η μονη διαφορα οτι εσυ το εχεις κανει απο βορεια προς νοτια,ενω εγω θα το πραγματοποιησω αντιστροφα απο νοτο προς βορρα.
 

coconut

Member
Μηνύματα
167
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβετ
Ρενατα και Ξενε, καταπληκτικη η αφηγηση σας!
Ειναι τοσο ζωντανη, που νιωθω σα να ημουν κι εγω εκει.

Λογω του οτι εχουν αλλαξει τα σχεδια μας για το καλοκαιρι, εχουμε στραφει προς Βιετναμ-Καμποτζη.
Απο οτι εχω διαβασει πρεπει να ειναι ενα ταξιδι ονειρο
Αυτο που μας απασχολει μονο ειναι το θεμα των βροχων.Το καλοκαιρι το Βιετναμ πρεπει να ειναι αρκετα βροχερο.Ποσο ομως;Θα δεινοπαθησουμε ή απλα θα βρουμε και μερικες βροχες;

Πολυ θα μετρησει η αποψη σας.
Ευχαριστωωωω!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.805
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Καλού - κακού παίξτε και κανένα τζόκερ! Θέμα τύχης, αλλά δεν υπάρχει καλοκαίρι που να μην έχει πρόβλημα κάποια στιγμή από βροχές και πλημμύρες (το Βιετνάμ τουλάχιστον). Καλύτερα τα πράγματα στο βορρά και στο Ανόι αλλά στη Σαϊγκόν χμμμμ... Εκεί βρέχει και την "στεγνή" περίοδο αλλά όχι σε βαθμό που να σε προβληματίζει ιδιαίτερα. Καταρρακτώδεις μπόρες που μπορεί να διαρκέσουν μέχρι και 2 ώρες αλλά, όταν σταματήσουν, στεγνώνει σε ένα 20-λεπτο.
 

coconut

Member
Μηνύματα
167
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβετ
Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες Babaduma!Να σαι καλα!
Για να δουμε τελικα που θα καταληξουμε το καλοκαιρι...
 

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
Στην Καμποτζη εγω εμεινα 6 μερες...3 στην Πνομ Πενχ και 3 στο Σιαμ Ριεπ (για τους ναους του Ανκορ) πιστευω οτι ειναι αρκετες.

Πληρωνετε βιζα που μπαινετε στη χωρα 20 δολλαρια και ενα χαρατσι που βγαινετε απο αυτη οταν ειστε στο αεροδρομιο παλι αν θυμαμαι 15 ή 25 δολλαρια ηταν.

40 δολλαρια κανει το τριημερο στο Ανκορ

Απο κει και περα να ξερετε οτι κυριως δολλαριο παιζει εκει κ τα τοπικα νομισματα για κατι τοπικα προιοντα...
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Ρενάτα διαβασα την ιστορία σου πραγματικά μονορούφι,η αφήγηση σου είναι υπέροχη!Εντυπωσιακες εικόνες,εναλλαγή παραστάσεων και εμπειρίες που ο καθένας θα ζήλευε!Με ταξίδεψες και ξεσηκώθηκα για τα καλά!Βιετνάμ-Καμπότζη 2012???Παίζει δυνατά και όπως κατάλαβες θα χρειαστώ τις συμβουλές σου!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ρενάτα διαβασα την ιστορία σου πραγματικά μονορούφι,η αφήγηση σου είναι υπέροχη!Εντυπωσιακες εικόνες,εναλλαγή παραστάσεων και εμπειρίες που ο καθένας θα ζήλευε!Με ταξίδεψες και ξεσηκώθηκα για τα καλά!Βιετνάμ-Καμπότζη 2012???Παίζει δυνατά και όπως κατάλαβες θα χρειαστώ τις συμβουλές σου!
σ ευχαριστώ villi κανόνισε το γρήγορα να μπορώ να σου δώσω πληροφορίες πρίν χτυπήσω αλτσχάιμερ!!:bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.855
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom