Βιετνάμ Καμπότζη Βιετνάμ - Καμπότζη

kirkiriki

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
θέλω να πάω κι εγώ με μια φίλη..εσείς πώς πήγατε;με γκρουπ η ατομικά? είναι επικινδυνα να παμε μονες?
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
θέλω να πάω κι εγώ με μια φίλη..εσείς πώς πήγατε;με γκρουπ η ατομικά? είναι επικινδυνα να παμε μονες?
kirkiriki το έχεις γράψει σε 5 τόπικ αυτό...το εμπεδώσαμε...Μην αγχώνεσαι, θα το δουν και θα σου απαντήσουν και μόνο σε 1 να το γράψεις.
 

kirkiriki

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
χαχαχαχ! δεν ηξερα οτι ολα φαινονται! πρωτη φοτα συμμετεχω σε φορουμ και νομιζα το βλεπει καθενας μονος..με το συμπαθειο δηλαδη:D:D:D
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
χαχαχαχ! δεν ηξερα οτι ολα φαινονται! πρωτη φοτα συμμετεχω σε φορουμ και νομιζα το βλεπει καθενας μονος..με το συμπαθειο δηλαδη:D:D:D
Φαίνονται όλα στην αρχική σελίδα ;)
Καλά να περάσετε στο Βιετνάμ!
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Να ρωτήσω και εγω... Σκεφτομαι για Βιετναμ-Καμποτζη. Δυστυχως δεν υπαρχει δυνατότητα για πανω απο 15-16 μερες, λογω δουλειας!
Βρισκω πακετα απο πρακτορεια με περιπου 2800€ (16 μερες - 14 νυχτες - ολα μεσα, με φορους, διατροφη, εσωτερικες πτησεις κ.τ.λ) Θεωρειτε οτι αξίζεί;
Προλαβαινεις να δεις τιποτα σε τοσες μερες;
Αν το κανω μονος θα ειναι πολυ φθηνοτερα;
Το σκεφτομαι για μονος αλλα το θεμα ειναι οτι οι μετακινησεις θα ειναι πολλες και οι μερες λιγες. Γι αυτο κοιταω πρακτορεια που οι μετακινησεις θα ειναι θεωρητικα πιο απλες και γρηγορες...
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
576
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Για ποτέ το σκέφτεσαι; το μεγαλύτερο κονδύλι σε αυτό το ταξίδι είναι τα αεροπορικά. Προσωπικά μου φαίνεται πολύ μεγάλο το ποσό εκτός αν το κάνεις πολύ σύντομα και τα αεροπορικά είναι φωτια. Μην σε ανησυχούν οι μετακινήσεις. Τις μακρινές θα τις κάνεις αεροπορικώς πολύ οικονομικά με Βιετνάμ airlines. Δεν χρειάζεσαι πρακτορείο για αυτό το ταξίδι. Το οργανώσεις μόνος με λίγο ψάξιμο.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Για ποτέ το σκέφτεσαι; το μεγαλύτερο κονδύλι σε αυτό το ταξίδι είναι τα αεροπορικά. Προσωπικά μου φαίνεται πολύ μεγάλο το ποσό εκτός αν το κάνεις πολύ σύντομα και τα αεροπορικά είναι φωτια. Μην σε ανησυχούν οι μετακινήσεις. Τις μακρινές θα τις κάνεις αεροπορικώς πολύ οικονομικά με Βιετνάμ airlines. Δεν χρειάζεσαι πρακτορείο για αυτό το ταξίδι. Το οργανώσεις μόνος με λίγο ψάξιμο.
Σ' ευχαριστω για την απάντηση! Δεν βιάζομαι γενικά! Το Νοέμβριο έχω κ Παρίσι οπότε αυτό παει για το 2015! Πια ειναι η καλύτερη περίοδος απο άποψη καιρού; Επίσης πως μετακινεισαι; Έχει τρένα; Η συνεννόηση ειναι εύκολη; Εσύ πηγές εντελώς μονη ή βρήκες κάποιο τοπικό γραφείο για τις εκδρομές; Σε ζάλισα αλλα αν και έχω κανει πολλά ταξίδια κ όλα μόνος μου, ειναι το πρώτο που σκοπεύω να κάνω εκτός Ευρώπης κ με αγχώνει...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.793
Likes
18.401
Εχοντας εμπειρια 4 καλοκαιριων στη Ν.Α. Ασια, διαρκειας το καθενα 2-3 εβδομαδων, εχω να σου πω οτι 2800 για 2 βδομαδες ειναι παρα πολλα, ενα λογικο κοστος ειναι στα 1800, με καλα καταλυματα και γενικως χωρις να σκεφτεσαι τα χρηματα. Να μη φοβασαι, οργανωσε το μονη σου, το εχουν κανει εκατονταδες χιλιαδες πριν απο σενα με επιτυχια. Παρε ταξιδιωτικους οδηγους, μελετη στο Internet και θα βρεις την ακρη.
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
πολλλλα χρηματα ειναι τα 2800 ...οι μερες λιγες για τα δυο κρατη ... 2800 συν κατι αλλα 3500 για 16 μερες συνολον ...οχι .οχι. οχι, παρα πολλλλα. ενα περασμα θα κανεις απο καποιες πολεις και τιποτα αλλο ..μπορεις να πας μονος σου .ειναι πολυ ευκολο και οικονομικα ..διαβασε εδω μεσα .εχει οτι πληροφοριες θελεις .με τοσα χρηματα ανετα καθεσαι 2 μηνες εκει . και κατι σημαντικο .δεν υπαρχει κανενα προβλημα κινδυνου σε βιετναμ και καμποτζη ..
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Ρίξε μαι ματιά εδώ http://www.besttimetogo.com
για την κατάλληλη εποχή για το ταξίδι που σχεδιάζεις.
Η καλύτερη εποχή, όπως θα δεις, είναι ο χειμώνας οπότε και βρίσκεις πολύ καλές τιμές στα αεροπορικά εισητήρια.
Ταξίδεψα με μια φίλη σε Καμπότζη-Βιετνάμ και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα, ούτε με την ασφάλεια ούτε με την επικοινωνία.
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
576
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Το Βιετνάμ έχει διαφορετικές εποχές στο βορά,στο κέντρο και στο νότο! Δεν υπάρχει πρόβλημα συνεννόησης. Γενικά είναι εύκολος προορισμός.
Εγώ είχα κλείσει από πριν μέσω τοπικού πρακτορείου την εκδρομή στη Σαπα και Την κρουαζιέρα στο Halong Bay. Ο λόγος που έκλεισα από πριν είναι γιατί οι εκδρομή στη Σαπα θα ξεκινούσε το δεύτερο βράδυ και δεν είχα χρόνο να ψάξω εκεί και επίσης και στις 2 περιπτώσεις η τιμή που μου έδινε το πρακτορείο ήταν πιο οικονομική από το να το κανονιζα μόνη μου. Όλες τις άλλες μετακινήσεις τις κανόνισα μόνη μου.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Παιδιά σας ευχαριστω πολυ όλους! Το ξέρω ότι δεν τίθεται θέμα ασφαλειας! Ο ενδοιασμός έγκειται στο αν θα μπορέσω να βγάλω το προγραμμα με τις συγκοινωνίες δεδομένου ότι το Βιετνάμ δεν είναι Λονδίνο ή Παρίσι και οι αποστάσεις ειναι μεγάλες και ο χρόνος πολύτιμος! ggonholidays εμεινες ευχαριστημένη απο το πρακτορείο σου; Πόσες μέρες έκανες το αντίστοιχο ταξίδι;
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.844
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom