Ουγγαρία Βοήθεια για Βουδαπέστη!

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
http://www.amoma.com/hotel.php?key

Ένα που μου άρεσε πάρα πολύ είναι αυτό! Στα 140€ με πρωϊνό (όπως κατάλαβα και φόρους) και όμορφα δωμάτια... Την σελίδα την βρήκα από Trivago
E να το κλείσεις τότε! Απλά αν δεις στο τέλος λέει πως θα πληρώσεις γύρω στα 5.50 ευρώ στο ξενοδοχείο.

http://www.amoma.com/hotel.php?key

Ένα που μου άρεσε πάρα πολύ είναι αυτό! Στα 140€ με πρωϊνό (όπως κατάλαβα και φόρους) και όμορφα δωμάτια... Την σελίδα την βρήκα από Trivago
Πάρτο και 5 ευρώ φθηνότερα!
http://el.otel.com/hotels/soho_boutique_hotel_budapest.htm?ns=me|hotelscombined||||hot||||||2||&mwlydi=UZYTlmx&processid=ZZ-92669275HUW9GH0&b2bid=hotelscombined&subaffiliate=295315631&set_language=el&ConversionID=295315631
 
Last edited by a moderator:

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Εννοείτε και τον στηρίζω!!!! Του χαλάω εγώ χατίρι;; Δν το πιστεύω ότι είναι Ιούνιος και εγώ ονειρεύομαι Χριστούγεννα!!! Επανέρχομαι με νέα ξενοδοχεία - διαμερίσματα whatever!
Μια χαρα..!! Και γω θα κανω πρωτοχρονια εκει..:)
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο ενθουσισμενη είμαι. Από πέρυσι έχω δει ότι φέτος βγαίνει 3ήμερο για τα Χριστούγεννα και το οργανώνω πώς και πώς. Πόσο έκλεισες εισιτήρια αν επιτρέπεται; Εγώ 228€ με aegean. Μέχρι αύριο θα έχω κλείσει και ξενοδοχείο.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο ενθουσισμενη είμαι. Από πέρυσι έχω δει ότι φέτος βγαίνει 3ήμερο για τα Χριστούγεννα και το οργανώνω πώς και πώς. Πόσο έκλεισες εισιτήρια αν επιτρέπεται; Εγώ 228€ με aegean. Μέχρι αύριο θα έχω κλείσει και ξενοδοχείο.
Απο Ηρακλειο με aegean 113 ευρώ το ατομο μεσω Αθηνας και θα μεινω http://www.booking.com/hotel/hu/erz...016-1;no_rooms=1;req_adults=2;req_children=0&
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Πάρα πολύ καλά θεωρώ με ανταπόκριση!!!!! (τα εισιτήρια εννοώ) Εγώ όπως προείπα μάλλον θα καταλήξω στο Soho Boutique μιας και διαθέτει και πρωινό στην τιμή του! ;) Πάντως και το δικό σου φαίνεται μια χαρά.

Πετάω ήδη και δεν το χω καταλάβει!!!!!!!
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Επιτέλους σήμερα το έκλεισα ! Με ένα τελευταιο τσεκάρισμα στις τιμές το βρήκα 123€ .(Soho hotel boutique - full size bed - μικρό δωμάτιο απ ότι κατάλαβα) και τους φόρους (city tax) τους πληρώνεις απ εύθείας στο ξενοδοχείο. Δεν ξέρω αν είναι το ιδανικό σημείο μέσα στην πόλη πάντως από τα σχόλια που διάβασα η αποσταση προς στα αξιοθέατα είναι νορμάλ και έχει μετρό και τραμ κοντά! Πιο πολύ με τράβηξε το γεγονός ότι έχει πρωϊνό. Και το πιο απλό του κόσμου να είναι, θεωρώ για να έχεις δυνάμεις να βολτάρεις είναι βασικό! Καλό ταξίδι μας εύχομαι και τα ξανα λέμε σε άλλα topic πιο "Καλοκαιρινά"!!!!!!!!
 

vaskosgr

Member
Μηνύματα
33
Likes
9
Δεν ξέρω αν είναι το ιδανικό σημείο μέσα στην πόλη πάντως από τα σχόλια που διάβασα η αποσταση προς στα αξιοθέατα είναι νορμάλ και έχει μετρό και τραμ κοντά! Πιο πολύ με τράβηξε το γεγονός ότι έχει πρωϊνό. Και το πιο απλό του κόσμου να είναι, θεωρώ για να έχεις δυνάμεις να βολτάρεις είναι βασικό! !!!!!!!!
Η αλήθεια είναι ότι καράκεντρο δεν το λες αλλά η Βουδαπέστη είναι μια πόλη που περπατιέτε ευχάριστα και όντως το μετρό και το τραμ είναι δίπλα (οι συγκοινωνία είναι τέλεια)..
Οσο για το πρωινό δεν θα είχες πρόβλημα και να μην ειχε το ξενοδοχείο σου.. Εχει παρα πολλούς φούρνους που τρως και καλά και φθηνά.
Καλά να περάσεις παντως...
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Εχει παρα πολλούς φούρνους που τρως και καλά και φθηνά.
Έχθες αυτή την κουβέντα είχαμε. Στην Ελλάδα ξέρουμε ότι και πρωϊνό να μην έχουμε φούρνους θα βρούμε. Στην Βουδαπέστη δεν ξέραμε αν υπήρχε αυτή η νοοτροπία ή αν έπρεπε να καταφύγουμε στην λογική του brunch... Πρώτο ταξίδι έξω, πολλές απορίες και μεγάλο άγχος.... Ελπίζω να είμαστε καλά μέχρι τότε και να μην κάνουμε συνάλλαγμα με δραχμές. Τότε το εισιτήριο μάλλον θα είναι one way κιόλας! :p
Ευχαριστώ πολύ πάντως!

Να παραθέσω και κάτι άλλο ο άντρας μου, μου λέει συνέχεια να σας ρωτήσω εκεί που θα μείνουμε δεν είναι η ομόνοια πχ της Βουδαπέστης σωστά;;;; Να του λέω εγώ χθες, σχετικά κεντρικά είναι μην αγχώνεσαι. Να απαντά αυτός ναι μα κέντρο είναι και το Μεταξουργείο και η Ομόνοια κέντρο είναι και η Ερμού ρώταααα!!!!!!
 
Last edited by a moderator:

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Να παραθέσω και κάτι άλλο ο άντρας μου, μου λέει συνέχεια να σας ρωτήσω εκεί που θα μείνουμε δεν είναι η ομόνοια πχ της Βουδαπέστης σωστά;;;; Να του λέω εγώ χθες, σχετικά κεντρικά είναι μην αγχώνεσαι. Να απαντά αυτός ναι μα κέντρο είναι και το Μεταξουργείο και η Ομόνοια κέντρο είναι και η Ερμού ρώταααα!!!!!!
Πες του και συ πως έχει μόνο πρεζάκια να τα παίξει εντελώς!!
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Τι να του πεις του καημένου που δουλεύει κέντρο και έχουν δει τα μάτια του τόσα και τόσα. Σου λέει να πάμε αλλά να μην έχουμε και το άγχος πώς θα κινηθούμε... Πόσες φορές έχουμε δει τουρίστες στο Μεταξουργείο και τους έχουμε καταλυπηθεί τους έρημους....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.531
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom