Γαμήλιο ταξίδι Οκτώβριο με μπάνιο, αλλά που;

Sofianos-13

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Κύπρο, όχι, δεν με ψήνει ιδιαίτερα... Για Κανάρια το ψάχνω για Τενερίφη. Για Αίγυπτο κοιτάζω Σαρμ Ελ Σέιχ.

@North66: Δυστυχώς φίλε για ακόμη ένα καλοκαίρι λόγω άδειας από την δουλειά, οικονομικών και άλλων λόγων δεν προβλέπονται μπάνια. Αν πάω κάπου θα είναι βουνό.
 

Gaea

Member
Μηνύματα
104
Likes
135
Επόμενο Ταξίδι
Μεγαλη Βρετανια- Ιρλανδια
Ταξίδι-Όνειρο
Το γύρο του κόσμου
Κύπρο, όχι, δεν με ψήνει ιδιαίτερα... Για Κανάρια το ψάχνω για Τενερίφη. Για Αίγυπτο κοιτάζω Σαρμ Ελ Σέιχ.

@North66: Δυστυχώς φίλε για ακόμη ένα καλοκαίρι λόγω άδειας από την δουλειά, οικονομικών και άλλων λόγων δεν προβλέπονται μπάνια. Αν πάω κάπου θα είναι βουνό.
χα για Αίγυπτο είχα στο μυαλό μου Χουργκαντα και για καναριους Λας Πάλμας......... :D :D :D
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.528
Likes
7.845
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
..για δες και Κροατία.. ,Κοτορ...
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Μέσα προς τέλη Οκτώβρη δεν κάνεις μπάνια στην Ελλάδα, θα κάνεις στην Κροατία; Χλωμό το βλέπω!;)
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.541
Likes
8.150
Πρώτα απ' όλα, καλώς σας βρήκα... Φοβερή παρέα και γεμάτη χρήσιμες πληροφορίες. Λοιπόν, έφτασε η ώρα του γάμου. Της απόφασης, γιατί η εκκλησία είναι προγραμματισμένη για τα μέσα Οκτωβρίου. Αυτό που έχω αναλάβει εγώ είναι το ταξίδι που θα γίνει αμέσως μετά. Διάβασα εκατοντάδες σελίδες, αλλά ακόμη να αποφασίσω και για αυτό θα ήθελα την βοήθειά σας...

Τι θέλω...
-Μέρος παραλιακό για να κάνουμε τα... μπάνια μας, όπως λένε.
-Να μην είναι και το πιο ακριβό μέρος. Δεν λέω να είναι «οτι πάρεις ένα ευρώ», αλλά να μην χρειάζεται να ξοδέψω 100 για ένα γεύμα.

Τι δεν θέλω...
-Δεν με ενδιαφέρει να έχει μουσεία, ναούς κτλ. Και οι δύο θέλουμε να πάμε να ξεκουραστούμε. Να αράξουμε ρε αδελφέ, πως το λένε;
-Να μην χρειάζεται να έχουμε 10 ώρες σερί σε αεροπλάνο. Εγώ την παλεύω, η σύζυγος που θα μπει για πρώτη φορά και έχει ένα κλειστοφοβικό θέμα, όχι.

Κοίταξα τα παρακάτω μέρη και για όλα υπήρχαν ενστάσεις...

Ίμπιζα: Δεν είναι καιρός για μπάνιο, εκείνη την περίοδο. Δεν έχει καλές παραλίες.

Τενερίφη: Είναι φουλ στις κατσαρίδες (ένα κόλλημα έχω ο άνθρωπος και είναι με αυτές). Βέβαια, η συγκεκριμένη εμπειρία που διάβασα είναι από το 2009. 4 χρόνια τώρα, δεν θα έχουν φτιάξει τις αποχετεύσεις; Οι παραλίες δεν είναι και κάτι φοβερό.

Μαγιόρκα: Δεν είναι καιρός για μπάνιο εκείνη την περίοδο.

Ντουμπάι: Διάβασα οτι δεν είναι και τόσο καθαρές οι παραλίες. Οτι είναι ταλαιπωρία γενικώς και οτι δεν είναι φθηνά.

Σαρμ Ελ Σείχ: Πολύ βρώμικο, χωρίς κάτι ιδιαίτερο στις παραλίες.

Όποιος μπορεί να με διαφωτίσει με μία προσωπική του άποψη, είμαι όλος αυτιά... Είτε αν πρόκειται για τις παραπάνω επιλογές, είτε για κάποια άλλη που εγώ δεν έχω σκεφτεί.
Για μπανιο εκεινη την περιοδο προσφερονται Ταυλανδη, Μαλδιβες, Μαυρικιος, Σευχελλες... αν τελικα κανεις την υπερβαση στο μπατζετ νομιζω οτι σε παιρνει για Ταυλανδη...
 

ioannamal

New Member
Μηνύματα
1
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ
Καλησπέρα!
Ίμπιζα,Μαγιόρκα και Τενερίφη δεν είναι για μπάνιο τον Οκτώβριο και δεν είναι και τίποτα το σπουδαίο!Βασικά αν δε θέλετε πολλές ώρες να ταξιδεύετε και να βρείτε και να κολυμπήσετε αυτό τον μήνα,μόνο προς Ερυθρά θάλασσα πρέπει να κοιτάξετε!!
 

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Μάλτα, το 2009 νομίζω ήταν, πήγα την 1η εβδομάδα του νοεμβρίου και ήταν δροσερά αλλά μια χαρά. Μη φανταστεις βέβαια ποιοτικές παραλίες, αλλά με τα λεφτά που έχεις... και για εξωτερικό...πολλά αξιοθέατα επίσης
Ρόδο και δωδεκάνησα, έχει δίκιο επίσης παραπάνω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.266
Μηνύματα
885.754
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
GThan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom