Γερμανικές συνταγές

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
αχινουλα σου κανω επισημη προταση συνεργασιας ενωπιον των συμφορουμιτων μας!!!!!
Θελω να με μαθεις Γερμανικα!!!!:D:D
Ευχαριστως! Θα κανουμε μαθηματα εξ αποστασεως! :haha::haha::haha:
Προς το παρον η ακολουθη σελιδα ειναι πολυ χρησιμη, αφου εχει το βασικο λεξιλογιο:
http://www.engoi.com/el/de/index.html
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.379
Likes
6.932
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
γιατί οχι κ σε καμιά Κατερίνη σε γερμανικό φούρνο να παρουμε τον καφέ μας, μαζί με κανένα Krapfen η Apfelstrudel?:haha:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Μία συνάντηση στην Αθήνα λοιπόν...και μια Βορειοελλαδίτικη στην Κατερίνη! :clap::clap::clap:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
γιατί οχι κ σε καμιά Κατερίνη σε γερμανικό φούρνο να παρουμε τον καφέ μας, μαζί με κανένα Krapfen η Apfelstrudel?:haha:
θανο!!! δεν το περιμενα απο σενα αυτο!!!! εσυ δυσκολευεσαι βρε, που εχεις το Αθηνα-θεσσαλονικη ,παγκρατι-κολιατσου???? περσυ πως ηρθες στο touristorama ??/ ζοριστηκες????:haha::haha::haha:
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
καλέ τι συνταγοθύελλα είναι αυτή! απαπα!:D

οσο για τη συναντηση..με τετοιες λιχουδιες θα κατέβει και η θεσσαλονικη είμαι σίγουρη... :bleh::bleh:
 

pinelopi

Member
Μηνύματα
265
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βρεττάνη , Λίγηρας
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού..αρκεί να φεύγω
Ουάου CakeNet! Συγχαρητήρια και προσωπικά σ' ευχαριστώ. Τυπώνω, αγοράζω τα υλικά και ξεκινάω.

Φροϊλαϊν Αχινος μπορείς να περάσεις και τις συνταγές σου μπίτε? Ντανκενσεν (είναι οι μονες λέξεις που ξέρω)
Οι δικές μου συνταγές που θα σας δώσω είναι κότσι (σβάϊνχάξεν) και κρεμμυδόσουπα. Προσεχώς...
Σε παρακαλώ βρες τη συνταγή για το κότσι.....Έχω ήδη δύο που περιμένουν στην κατάψυξη να βρουν το δρόμο για το φούρνο..
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Ωραια το εγραψες! Ενωσες το danke (ευχαριστω) με το essen (τρωω)! :haha::haha::haha: Το σωστο παντως ειναι dankeschon (με τελιτσες πανω στο ο)!
χαχαχαχα!!!:haha::haha::haha:!!!εχω εφεση παει και τελειωσε!!!!
δεν πιστευω να νομιζες οτι εγινε τυχαια αυτο..
ειναι η γνωση της γλωσσας σε βαθος..
χαχαχα!!πλακα πλακα και εμενα μου χρειαζονται τα γερμανικα..αν και τα αντιπαθω, πρεπει να μαθω!αχινουλα κατεβα αθηνα!!εχεις ετοιμη πελατεια!!!:bleh::bleh:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Ναι...κατέβα να προσφέρεις τις γνώσεις σου! Θα αλλάξει και το image σου...θα λες: "Κατεβαίνω Αθήνα για επαγγελματικό ταξίδι!" :bleh::lol::lol::lol:
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
..και μπορεις να κανεις την αρχη.. με επαγγελματικο γευμα στο ritterburg..:bleh:
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Ωραίο θέμα!! Σλουρπ!!! :D
Ποιος θα μαγειρέψει να φάμε? :bleh::haha:
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Αχ με δελεαζετε! Τι να κανω που δεν μπορω να αφησω την οικογενεια οποτε θελω και να ερχομαι? Εδω ουτε στη συναντηση της Θεσσαλονικης δεν καταφερα να παω! Λατινα, ενα εχω να πω! Λανθανουσα γλωσσα λεει την αληθεια! :haha::haha::haha: Ολο στο essen εχεις το μυαλο οσυ!
Παρτε και μια ωραια συνταγη για βαυαρικες κρεπες. Τις φτιαχνουν και στην Αυστρια κια τις λενε Palatschinken!
http://www.chefkoch.de/rezepte/243601098023191/Palatschinken.html
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.166
Μέλη
38.966
Νεότερο μέλος
christinalovari@y

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom