Γιά σας και απο μένα.

george

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Προσπαθώ να πιάσω την καλή αλλά δεν μπορώ.:shark:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
:welcome: κι απο μενα!
Πεs μαs για τα ταξιδια που εχειs κανει αν θελειs..
 

miki

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία-Ριβιέρα-Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου δεν έχω πάει ως τώρα
Lthnanos εντελώς τυχαία είδα το ταξίδι όνειρο του προφιλ σου!Δεν ξέρω γιατί θα ήθελες να βρεθείς ειδικά 2 μήνες στην Κίνα αλλά επείδη τυχαίνει να έχω γυρίσει σχεδόν όλη τη χώρα(1 μήνα) θα σου έλεγα να αναθεωρήσεις!Η Κίνα,χώρα με ομολογουμενως μεγάλη ιστορία και πολιτισμό αποτελεί για πολλούς πόλο έλξης αλλά δυστυχώς αυτή η ιστορία δεν αντικάτοπτρίζεται στα μνημεία της(τα οποία σχεδόν όλα δεν υφίστανται)ενώ ό,τι υπάρχει είναι σε μεγάλο βαθμό ανακατασκευή...Οι εξαιρέσεις είναι ελάχιστες και διάσπαρτες στη χώρα και για μερικές θα χρειαστεί να ταξιδέψεις αρκετά για κάτι(που θα έχει μεν ενδιαφέρον)αλλά ο χρόνος που θα ξοδέψεις δεν θα ξεπερνά την 1 ώρα και την υπόλοιπή μέρα δεν θα εχεις να κάνεις τίποτα το ουσιαστικό(εννοώ ότι η κοντινή πόλη ενδεχομένως να μην έχει ούτε ενδιαφέρον να την περπατήσεις)...Επίσεις ό,τι γλώσσες γνωρίζεις σου είναι άχρηστες εκτός αν ξέρεις ΚΑΛΑ κινέζικα(+μερικές διαλέκτους)διότι αλλιώς πάρε πηρούνια,κουτάλια(το ξέρω ότι τρώς με τα chop sticks αλλά θα έχε και αυτά μαζί σου γιατί και εγώ έτσι έλεγα ή νόμιζα!!!),αλάτι,πιπέρι(το ξέρω ότι σου αρέσει η κινέζικη κουζίνα αλλά θα πέσεις σε φάσεις που το αλατάκι και το πιπεράκι κάνει το θαύμα του όπως επίσεις θα έρθεις αντιμέτωπος με μερικές εκδοχές της κινέζικης κουζίνας που πιθανότατα δεν θα ήθελες!!!)ε,και καμία κονσερβούλα δεν θα έβλαπτε!!!
Γενικά καθαρή χώρα...καθαρά και περιποιημένα καταλύματα και φαγητά!!!
Ο κόσμος είναι πολύ καλός...
Αν τελικά σκέφτεσαι σοβαρά την Κίνα μην ξεπεράσεις τον μήνα(εκτός αν θέλεις να συμπεριλάβεις και το Θιβέτ-στο οποίο δεν έχω πάει(ακόμα) να σου πώ και αν θέλεις να περάσεις λίγες παραπάνω μέρες στο Χονγκ-Κόνγκ(που εννοείται ότι θα είναι η τελευταία σου στάση πρίν φύγεις για Ελλάδα)!!!
Η άλλη περίπτωση είναι να είσαι πορωμένος με την Κίνα(ούτως ή άλλως)και όλα αυτά πουσου λέω να τα ακούς βερεσέ!!
Πάντως εγώ είχα πάει με παρέα(12 ατομα)χωρίς ταξιδιωτικό γραφείο από Ελλάδα και όλοι μα όλοι είχαν πάνω κάτω την ίδια άποψη με εμένα...

Αυτά...

Καλό ταξίδι στο Βερολίνο:xmas_cheesygrin::xmas_biggrin::xmas_razz:
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Ωχ....έσυ είσαι πιο επικίνδυνος από μας...άμα ξεσηκωθούμε και μεις να ταξιδεύουμε μία εβδομάδα κάθε μήνα, κλάφτα...πρώτον θα μας απολύσουν από τη δουλειά και δεύτερον θα ζητάμε ο, τι έχουν ευχαρίστηση οι άλλοι...Αν μπορείς, καλά κάνεις!Καλώς ήρθες και καλή Πρωτοχρονιά!
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Ωχ....έσυ είσαι πιο επικίνδυνος από μας...άμα ξεσηκωθούμε και μεις να ταξιδεύουμε μία εβδομάδα κάθε μήνα, κλάφτα...πρώτον θα μας απολύσουν από τη δουλειά και δεύτερον θα ζητάμε ο, τι έχουν ευχαρίστηση οι άλλοι...Αν μπορείς, καλά κάνεις!Καλώς ήρθες και καλή Πρωτοχρονιά!
Τι καλωσορίζεις! ο άνθρωπος είναι στο forum από τον Νοέμβρη του 2007:xmas_lol::xmas_lol: (και από τότε έχει να πατήσει πόδι!!!)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.897
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom