Γνώμες για το allabouthotels.com

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Επίσης, κάτι σχετικό με τις πιστωτικές κάρτες, όταν αγοράσω κάτι από ένα κατάστημα με κάρτα (χωρίς pin) το χαρτάκι που παίρνει ο ταμείας γράφει πάνω ολόκληρο τον αριθμό της κάρτας σου και ημ. λήξης και όνομα και ότι χρειάζεται για να την χρεώσει. Οπότε γενικά χρησιμοποιείτε cashcard που έχουν pin.
Στα περισσοτερα καταστηματα γραφει τα τεσσερα τελευταια ψηφια και επισης για να κανει συναλλαγη πρεπει να εχει καποιος και το CCV, τα τρια ψηφια απο το πισω μερος της καρτας
 

giorgosn_s

Member
Μηνύματα
32
Likes
23
Στα περισσοτερα καταστηματα γραφει τα τεσσερα τελευταια ψηφια και επισης για να κανει συναλλαγη πρεπει να εχει καποιος και το CCV, τα τρια ψηφια απο το πισω μερος της καρτας
Αν δεν κάνω λάθος τα 4 τελευταία ψηφία φαίνονται στο χαρτάκι μόνο αν η κάρτα έχει pin. Νοίζω ότι αυτό που υπογράφεις γράφει πάνω όλο τον αριθμό. Το CCV όντως δεν το γράφει πουθενά.
Τέλος πάντων, αυτό δεν είανι το θέμα του thread αλλά πρέπει να εξικοιωθούμε λίγο με τις κάρτες σαν λαός. Πας στο εξωτερικό και πληρώνεις παντού με κάρτα!! Δεν κουβαλας μετρητά και με την κάρτα θα πάρεις πάντα απόδειξη ;) !!!
 

Eleannidi

Member
Μηνύματα
46
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ποιός ξέρει πού...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εγώ έχω 2 χρεωστικές κάρτες. Μια για κρατήσεις μέσω internet οπου πριν κλείσω οτιδήποτε, βάζω τα λεφτά στο λογ/σμό (μετά την αφήνω σχεδόν άδεια) και την κανονική μου κάρτα που έχω τα λεφτα μου και τη χρησιμοποιώ οπουδήποτε αλλού. Ουτε προπληρωμένες ούτε τίποτα. Ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα. Δεν ξέρω, βέβαια, τί γίνεται με ενοικίαση αυτοκινήτου που νομίζω ζητούν πιστωτική.
 

giorgosn_s

Member
Μηνύματα
32
Likes
23
Εγώ έχω 2 χρεωστικές κάρτες. Μια για κρατήσεις μέσω internet οπου πριν κλείσω οτιδήποτε, βάζω τα λεφτά στο λογ/σμό (μετά την αφήνω σχεδόν άδεια) και την κανονική μου κάρτα που έχω τα λεφτα μου και τη χρησιμοποιώ οπουδήποτε αλλού. Ουτε προπληρωμένες ούτε τίποτα. Ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα. Δεν ξέρω, βέβαια, τί γίνεται με ενοικίαση αυτοκινήτου που νομίζω ζητούν πιστωτική.
Για το αυτοκίνητο θέλουν μία κάρτα που να έχει υπόλοιπο το ποσό της εγγύησης (από 350-800€ εξαρτάται το αυτικίνητο). Μπορείς δηλαδή να δώσεις και χρεωστική αρκεί να υπάρχει μέσα το ποσό που χρειάζεται να δεσμευτεί. Το ποσό αυτό δεσμεύεται όσο έχω το αυτικίνητο και μόλις το επιστρέψω και δεν έχει πρόβλημα αποδεσμεύεται. Αν το έχω χτυπήσει κάπου και το κόστος για να φτιαχτεί είναι 80€ τότε μου κρατάν τα 80€ από την κάρτα και αποδεσμεύουν τη διαφορά. Τέλος αν στουκάρω κάπου και η ζημιά είναι μεγαλύτερη από το ποσό της εγγύησης τότε δεν μου αποδεσμεύουν τίποτα και το υπόλοιπο κόστος το αναλαμβάνει η ασφαλιστική.
 

dimi_christop

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Κλείσαμε διαμονή σε ξενοδοχείο στην Αυστρία για 3 νύχτες σε καλή τιμή. Όλα πηγαν καλά, είχαν το όνομα μας στην ρεσεψιόν κατα την αφιξη χωρίς προβλημα. Εγω επειδή δεν ήξερα το σιτε επικοινώνησα και μαζι τους και του ζήτησα επίσημο "voucher" απάντησαν αμέσως και το έστειλαν. Μου φάινετε πολύ σοβαρό σίτε και καλή ελληνική προσπάθεια, εχω μέινει ευχαριστημένος. http://www.newsbomb.gr/chrhma/psoni...bouthotelscom-alli-pnoi-stin-toyristiki-agora
 

Inertia79

Member
Μηνύματα
53
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Εμείς κλείσαμε με απίστευτη τιμή το Bristol στη Βαρσοβία, επειδή είχα τις επιφυλάξεις μου έστειλα μετά από μέρες και μήνυμα στο ξενοδοχείο να επιβεβαιώσουν τις κρατήσεις και όλα καλά. Ελπίζω να μην συναντήσουμε πρόβλημα...
 

VACH

Member
Μηνύματα
152
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκάνια όχι παίξε γέλασε
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος των Άλπεων
Γεια σας, βρίσκω το ίδιο δωμάτιο (δηλ. δίκλινο Standard) σε πολύ ωραίο ξενοδοχείο με διαφορά μισή τιμή ακριβώς στο allabouthotels, σε αντίθεση με το booking. Να κλείσω στο πρώτο ή θα με ρίξουν σε "τρύπα" στο ξενοδοχείο όταν δουν πόσο χαμηλή τιμή πλήρωσα; Συγκεκριμένα, στο booking το δωμάτιο χρεώνεται 80 τη βραδιά, ενώ στο allabout μόνο 40 (αλλά χωρίς πρωινό που δεν με ενδιαφέρει). Αναρωτιέμαι από πού προκύπτει αυτή η διαφορά, είναι προσφορά του σάιτ ή του ξενοδοχείου; Αν είναι του σάιτ οκ, αν είναι του ξενοδοχείου δεν θα 'θελα να χαλάσει τις διακοπές μας ένα χάλια δωμάτιο. Οι φωτογραφίες παρ' όλα αυτά φαίνονται πολύ ωραίες.
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
εχω κλεισει πολλες φορες απο το συγκεκριμενο site με καλυτερες τιμες απο το booking για τα ιδια ξενοδοχεια και δεν ειχα ποτε προβλημα.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
εχω κλεισει πολλες φορες απο το συγκεκριμενο site με καλυτερες τιμες απο το booking για τα ιδια ξενοδοχεια και δεν ειχα ποτε προβλημα.

τα δωμάτια ήταν ίδια???
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
ιδια με τι? ο,τι εβλεπα στις φωτογραφιες αυτο εβρισκα.
 

VACH

Member
Μηνύματα
152
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκάνια όχι παίξε γέλασε
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος των Άλπεων
Ωραία, εμένα μου αρκεί, θα κλείσω! Το μόνο μου πρόβλημα είναι ότι έχει τιμές για το ίδιο δίκλινο με τζάκι και πανοραμική θέα που αλλάζουν και δεν έχει φωτογραφίες να δω τι ακριβώς αλλάζει! Λέει δηλαδή δίκλινο με θέα και τζάκι 43 ε και στο καπάκι δίκλινο με θέα και τζάκι 48 ε, χωρίς να εξηγείται η διαφορά κάπως. Τι να πω, μάλλον το θέμα είναι του ξενοδοχείου, και στο booking ακόμα αυτό το ξενοδοχείο χρεώνει τη σουίτα ίδια τιμή με το δίκλινο, ενώ οι φωτογραφίες είναι διαφορετικές. Μπερδεύτηκα και σας ζάλισα! Παρεμπιπτόντως, το ξενοδοχείο είναι αυτό, όποιος καταλάβει κάτι παραπάνω από μένα ας βοηθήσει.

Εντάξει, νομίζω ότι έβγαλα μια άκρη, το σάιτ δεν είναι πολύ λειτουργικό, αλλά αν επιλέξεις τη χαμηλότερη τιμή και πατήσεις κράτηση, σε ενημερώνει ότι σου κάνει μια έκπτωση 15% μιας και διάλεξες 4 νύχτες. Αν πατήσεις την αμέσως μεγαλύτερη τιμή για το ίδιο δωμάτιο, βλέπεις ότι δεν περιλαμβάνει αυτή την έκπτωση. Με λίγα λόγια, η έκπτωση είναι του σάιτ, παρ' όλο που δεν είναι και πολύ λειτουργικό στη χρήση του.
 
Last edited by a moderator:

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Τα χρήματα είτε έχεις δωρεάν ακύρωση είτε όχι δεσμεύονται κατευθείαν νομίζω,να ξέρεις.Κοίταξε το.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.531
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom