Διάσημοι ή ήμι-διάσημοι συνταξιδιώτες

Iris_90

Member
Μηνύματα
760
Likes
3.839
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Η Βίσση, η Βανδή, ο συγχωρεμένος ο Καρράς, δε ξεχνούν από που ξεκίνησαν. Ειδικά η Βανδή έχει επίπεδο. Η Αρβελερ είχε απαράδεκτη στάση και ήταν απαξιωτική. Οριακά δε καταδεχόταν να μας απαντήσει. Να πάρει τα πτυχία της να τα κάνει toilet paper.

Κύριε Τίποτα, αφιερωμένη.
View attachment 454785
(Δημήτρη ψυχάρα για πάντα Ηρακλάρα)
@fenia42 Για τη Βανδή (επειδή είμαι μεγάλη φαν της) και για τον συγχωρεμένο Βασίλη Καρρά το γνωρίζω και τη Βίσση έβαλες μέσα ; Γιατί την είχα τη Βίσση για πιο στυλάκι , άλλης νοοτροπίας , πιο επηρμένη , να το θέσω πιο κομψά .
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955
Ιουλιος 23 απο Σαρδηνια γυρνωντας στην Αθηνα εσκασε μυτη η "ομαδα" του Σπανουλη,μαζι με την νταντα βεβαιως βεβαιως...επισης χειμωνας του 22 δε θυμαμαι μηνα ομως,ειχαμε πετυχει κ Τσιπρα μετα της οικογενειας και Περιστερα να κανει σα υστερικια γιατι τον βγαζανε φωτογραφιες τον αντρα της..εννοειται κ οι 2 φτασαν απο τους τελευταιους στο boarding για να συναντησουν οσο δυνατον λιγοτερο κοσμο...
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ιουλιος 23 απο Σαρδηνια γυρνωντας στην Αθηνα εσκασε μυτη η "ομαδα" του Σπανουλη,μαζι με την νταντα βεβαιως βεβαιως...επισης χειμωνας του 22 δε θυμαμαι μηνα ομως,ειχαμε πετυχει κ Τσιπρα μετα της οικογενειας και Περιστερα να κανει σα υστερικια γιατι τον βγαζανε φωτογραφιες τον αντρα της..εννοειται κ οι 2 φτασαν απο τους τελευταιους στο boarding για να συναντησουν οσο δυνατον λιγοτερο κοσμο...
Έχουν απαγορευτεί οι νταντάδες και δε το ξέρουμε ;
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
195
Likes
222
Παπαρίζου το 2004 - δεν θυμάμαι πτήση, μάλλον από Άμστερνταμ προς Αθήνα

Παναγιώτης Γιαννάκης μπροστά μου ακριβώς το 2022 από Θεσσαλονίκη Αθήνα

Χρουσαλα με τον δικό της πέρυσι από Νίκαια Αθήνα

Νομίζω αυτά ...
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
8.003
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Αξέχαστος που τον ξέχασα, στο Μόναχο, ο τεράστιος..... σε μέγεθος, Παυλής, ο γνωστός, ο χειρουργός, ο πρώην υγείας, με άλλο ένα φιλικό του ζευγάρι και τημ κόρη του, σε δυσφορία που χρειαζόταν να περιμένει στην ουρά για επιβίβαση ως κοινός θνητός, σχόλιο σε κρητική αξαν προς τον υπάλληλο που περίμενε το Ok για να ξεκινήσει η επιβιβαση, α ρε γροθε, να ξερες τι έπαθαν οι πρόγονοι σου απ τους Κρητικούς, ε γροθε.... Τελικά έβγαλε το διπλωματικό ήδεν ξέρω πως αλλιώς το λένε διαβατήριο και περασε πρώτος με όλη την παρέα κατ απαίτηση. Αυτό, μόνο μπαλωθιές δεν έπεσαν. Εχω και φωτογραφικό ενσταντανέ.
 

drDorothy

Member
Μηνύματα
121
Likes
1.031
Έχω δει κι εγώ τον Παναγιώτη Γιαννάκη σε πτήση Αθήνα - Βιέννη - Βερολίνο το καλοκαίρι του 22 πριν το παιχνίδι της εθνικής με τη Γερμανία στο Βερολίνο για το ευρωπαϊκό (που πηγαίναμε να το πάρουμε και χάσαμε πανηγυρικά 😞).

Και τους συμπαθεστατους και πολύ ταπεινους Μιλτο Τεντογλου και Εμμανουήλ Καραλη στο Βενιζέλος, σχεδόν ντρεπονταν που τους κοιτουσαμε.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Έχω ταξιδέψει αρκετές φορές με αναγνωρίσιμα πρόσωπα, ειδικά την περίοδο που σπούδαζα Σκωτία και επέστρεφα κάποιες φορές Ελλάδα μέσω Λονδίνου. Επίσης πολλές φορές βλέπω στο Αθήνα-Θεσσαλονίκη.
Από καλλιτέχνες βεληνεκούς όπως ο Σαββόπουλος ή ο ρεμπέτης Αγάθωνας (λίγους μήνες πριν πεθάνει), μέχρι σεφ, youtubers και παρουσιαστές.

Αυτό που μου έχει μείνει όμως πολύ έντονα ήταν όταν το 2010 είχα πάει Βενιζέλο για να πετάξω για Σκωτία και είδα κάπου μαζεμένους πολλούς "κυριλέ" γονείς, οι οποίοι περίμεναν να επιστρέψουν τα παιδιά τους από κάπου (κάνα Κολλέγιο θα ήταν).

Ο Κυριάκος, ο Θέμος κι ο Ευαγγελάτος είχαν κάνει ξεχωριστό πηγαδάκι και τα έλεγαν μεταξύ τους. Θυμάμαι είχα νιώσει ένα σφίξιμο στο στομάχι και είχα σκεφτεί ότι ευθύς μπροστά μου έβλεπα ένα μεγάλο κομμάτι της παθογένειας της ελληνικής κοινωνίας.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Ωραίο νήμα, όντως έπρεπε να υπάρχει!

Πτήση Θεσσαλονίκη - Λήμνος μήνα Αύγουστο, έτος 2020 και πίσω από τη μάσκα βλέπω γνωστό τυπά που ήμουν σίγουρος ότι κάτι μου θυμίζει, γεγονός που επιβεβαίωσα όταν μαζί με τις αποσκευές ήρθε και η ειδική μεταλλική θήκη της κιθάρας του. Έπρεπε να το περιμένω, μιας κι ο Στέλιος Ρόκκος είναι Λημνιός και πηγαίνει εκεί κάθε καλοκαίρι.

Επίσης στην πρόσφατη μου πτήση για Βελιγράδι πετούσα με Βλάνταν Ίβιτς που ναι όντως ψηλός κι αυτός αλλά και με Κυριάκο Θωμαΐδη, το δημοσιογράφο από τη Δίκη της Δευτέρας.
Επίσης θυμάμαι και Νίκο Βουρλιώτη σε μια πτήση Αθήνα - Κέρκυρα το 2017.

Σίγουρα θα μου έρθουν κι άλλα περιστατικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.979
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom