Διακοπές Νοτια Κρήτη, αλλα που ακριβώς???

annageo

Member
Μηνύματα
95
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Paris!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου...
Καλημέρα,
χρειαζομαι την βοηθεια κυριως των Κρητικων του φορουμ!!!
αν και εγω απο Ηρακλειο, ειμαι λιγο ασχετη..
λοιπον, φετος πρωτη φορα μετα απο χρονια θα κανουμε διακοπες (7 ημερες) Κρητη, εχω σκεφτει διαφορα μερη και θελω να μου πειτε την γνωμη σας, καθως ΔΕΝ εχω ξαναπαει..
1) Σουγια,
2) Ξεροκαμπος -Σητεια,
3) Κάτω Ζακρος

μετα οι εναλλακτικες που παιζουν ειναι :
- Ροδακινο, παραλια Κορακα πηγα περυσι για ενα 3ημερο μου αρεσε παρα πολυ, και ιδιαιτερα που δεν επιανε το κινητο μου!!!
- Παλιόχωρα, η οποια ειναι αρκετα τουριστική και
- Λουτρο, το οποιο αποκλειστηκε λογω τοποθεσιας!!!

Αν ξερετε τα παραπανω μερη, οποιαδηποτε χρησιμη πληροφορια θα εκτιμηθει ιδιαιτερα και αν εχετε και κατι αλλο να προτεινετε επισης καλοδεχουμενο... :)
Στις διακοπες μας θα ειμαστε 2 ζευγαρια, και τις εχουμε φανταστει ξεκουραστες και χαλαρες εως ΠΟΛΥΥΥΥΥ Χ Α Λ Α Ρ Ε Σ :cool:!!!!!!!!!

σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
annageo;188415 [QUOTE said:
μετα οι εναλλακτικες που παιζουν ειναι :
- Ροδακινο, παραλια Κορακα πηγα περυσι για ενα 3ημερο μου αρεσε παρα πολυ, και ιδιαιτερα που δεν επιανε το κινητο μου!!!
Αν προτιμας την απομονωση η παραλια ειναι πολυ καλη και ειχει μια ταβερνα πανω στο κυμα.....τιποτα αλλο

- Παλιόχωρα, η οποια ειναι αρκετα τουριστική
Μια φορα εκανα το μοιραιο λαθος και πηγα...και δεν θα το ξανακανω....Ο.κ εχει αρκετες παραλιες για εναλακτικη λυση αλλα δεν ειναι μονο τουριστικο μερος...σου δινει την εντυπωση οτι καθε μερα υπαρχει πορεια και διαδηλωση στο κεντρο....ειπαμε να ξεκουραστεις....τοσο καταποντισμος...

- Λουτρο, το οποιο αποκλειστηκε λογω τοποθεσιας!!!
Η πιο καλη λυση για μενα...αφηνεις το αυτοκινητο στα Σφακια και πας με καραβακι...ειναι πραγματικα πολυ ομορφο μερος
Δυο επιλογες σου προτεινω...αναλογα τι προτιμας...
Αν θελεις ηρεμια, ησυχια, μπανιο και φαγητο δες τη παραλια Χρυσοστομο κοντα στο Λεντα...κοντα στο χωριο υπαρχουν δωματια με απιστευτη θεα στη θαλασσα πολυ καλο φαγητο και πεντακαθαρη θαλασσα κοντα ειναι οι παραλιες Κριγιος, Δισκός, Λεντας..εκει εισαι εσυ και ο Θεος...

Προσωπικα μετα το Λουτρο θα επελεγα το Πλακιά στο νοτιο Ρεθυμνο....εχεις πολλες επιλογες εκει. ειναι κοντα η παραλια της Σουδας, το αγαπημενο μου Φραγκοκαστελλο, η Τριοπετρα, αμουδι,Πρεβελης. Αγιος Παυλος, πολυ καλο φαγητο,και πολλες επιλογες

Πλακιάς Ξενοδοχεία, δωμάτια: ξενοδοχείο, διαμονή, ΠΛΑΚΙΑΣ, ΡΕΘΥΜΝΟ
 

annageo

Member
Μηνύματα
95
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Paris!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου...
rethimno ευχαριστω για την απαντηση σου!!!
βασικα Πλακια εχω παει ειναι πολυ ωραια, αλλα φοβαμαι λιγο τον αερα, αν φυσαει ειναι πολυ δυσκολο να κανεις μπανιο...
το Ραδακινο το εχω λατρεψει πραγματικα, μου αρεσει που εχει επιλογες και παραλια με αμμο & παραλια με πετραδακια, πεντακαθαρη και αποκομενη απο τον κοσμο!!!

Λουτρο δεν παμε γιατι εχουμε μια μέλλουσα μανουλα στην παρεα μας και ειναι λιγο ρισκο!!

ξερεις καθολου για Σουγια???
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
rethimno ευχαριστω για την απαντηση σου!!!
βασικα Πλακια εχω παει ειναι πολυ ωραια, αλλα φοβαμαι λιγο τον αερα, αν φυσαει ειναι πολυ δυσκολο να κανεις μπανιο...
το Ραδακινο το εχω λατρεψει πραγματικα, μου αρεσει που εχει επιλογες και παραλια με αμμο & παραλια με πετραδακια, πεντακαθαρη και αποκομενη απο τον κοσμο!!!

Λουτρο δεν παμε γιατι εχουμε μια μέλλουσα μανουλα στην παρεα μας και ειναι λιγο ρισκο!!

ξερεις καθολου για Σουγια???
H Σουγια ειναι ακριβως διπλα στο Πλακια ημουν εκει περυσι η θαλασσα ειναι πεντακαθαρη κρυα, και λιγο αποτομη στα 3 μετρα δεν πατας, εφυγα και πηγα Φραγκοκαστελλο σαφως καλλιτερα εκει, αφου υπαρχει μια μελλουσα μανουλα καλου κακου αποφυγετε την ερημια....τωρα αν φυσαει στο Πλακια θα φυσαει παντου στο Νοτο...αλλα εκει εχεις πολλες επιλογες,
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.612
Likes
9.907
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Για αρχη δεν θα ηθελες να τιμησεις τον τοπο καταγωγης σου;
παραλιες ηρακλειο - Παραλίες Ηράκλειο
δες λιγο αυτο το link και θα δεις παρα πολλες επιλογες .. το top3 για μενα απο ολες αυτες του νομου Ηρακλειου ειναι Βουιδοματος (και οχι βοιδοματης),Αγιοφαραγγο και Τρεις Εκκλησιες ..
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.339
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Μια από Ξερόκαμπος και κάτω Ζάκρος διάλεξε.

μη μπλέξεις με Σούγιες (εκτός και θέλετε γυμνισμό) και τα άλλα, γιατί μπορεί να σας σερβίρουν Ολλανδέζες και Αγγλίδες.....
πήγαινε Σητεία κι έχει πολλά μέρη εκεί να ανακαλύψετε.
διάβασε τις πληροφορίες μας για Κρήτη
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.612
Likes
9.907
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
και φυσικα σε αυτο το site μπορεις να δεις και τις παραλιες ολων των νομων και γενικες πληροφοριες ;)
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.612
Likes
9.907
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Μια από Ξερόκαμπος και κάτω Ζάκρος διάλεξε.

μη μπλέξεις με Σούγιες (εκτός και θέλετε γυμνισμό) και τα άλλα, γιατί μπορεί να σας σερβίρουν Ολλανδέζες και Αγγλίδες.....
που ξερεις; μπορει να θελουν να τους σερβιρουν Ολλανδεζες και Αγγλιδες :bleh::bleh:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
που ξερεις; μπορει να θελουν να τους σερβιρουν Ολλανδεζες και Αγγλιδες :bleh::bleh:
Mπα μη το λες , ζευγαρια πανε....θελεις να γινει κατι τετοιο και να βρεθουνε οι αντρες με καρουμπαλακια ???:haha::haha::haha:
Ελα πλακα κανω....η πλευρα της Σητειας ειναι μια καλη προταση για ηρεμες διακοπες και καθαρες παραλιες και πιο οικονομικες διακοπες σε σχεση με αλλους νομους δες τα τοπικ της Κρητης και θα παρεις πολλες πληροφοριες.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.612
Likes
9.907
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Mπα μη το λες , ζευγαρια πανε....θελεις να γινει κατι τετοιο και να βρεθουνε οι αντρες με καρουμπαλακια ???:haha::haha::haha:
Ελα πλακα κανω....η πλευρα της Σητειας ειναι μια καλη προταση για ηρεμες διακοπες και καθαρες παραλιες και πιο οικονομικες διακοπες σε σχεση με αλλους νομους δες τα τοπικ της Κρητης και θα παρεις πολλες πληροφοριες.
:lol::lol: ναι το ξερω οτι πανε ζευγαρακια,ειπα να δωσω μια χαρουμενη νοτα ;) οι αντρες θα την εκτιμησουν την προταση μου ειμαι σιγουρος :clap::haha:
παντως περα απο την πλακα,δοξα τω Θεω απο παραλιες ηρεμες και απομερες αλλο τιποτα στην Κρητη .
 

annageo

Member
Μηνύματα
95
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Paris!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου...
σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!!!!!!!

orestcrete, πολυ ωραιο το site!! οντως το Ηρακλειο εχει ωραιες παραλιες αλλα ειναι για μονοημερες εκδρομες.. λεω να ξεκινησω απο το 1ο ΣΚ του Ιουλιου, ημερησιες εξoρμησεις, θα πιασω μια μια τις παραλιες που εχει το συγκεκριμενο site!!!!!!

για διακοπες ομως ψαχνουμε κατι που να μεινουμε μια βδομαδουλα, να ξεκουραστουμε και να γεμισουμε μπαταριες..
παραλιες για γυμνισμο σιγουρα δεν θα τις προτιμησουμε!!!!;)
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.612
Likes
9.907
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!!!!!!!

orestcrete, πολυ ωραιο το site!! οντως το Ηρακλειο εχει ωραιες παραλιες αλλα ειναι για μονοημερες εκδρομες.. λεω να ξεκινησω απο το 1ο ΣΚ του Ιουλιου, ημερησιες εξoρμησεις, θα πιασω μια μια τις παραλιες που εχει το συγκεκριμενο site!!!!!!

για διακοπες ομως ψαχνουμε κατι που να μεινουμε μια βδομαδουλα, να ξεκουραστουμε και να γεμισουμε μπαταριες..
παραλιες για γυμνισμο σιγουρα δεν θα τις προτιμησουμε!!!!;)
νομιζω οτι αν εχετε μια περιοχη σαν βαση(πχ πλακιας ή ματαλα),θα μπορεσετε να δειτε παρα πολλα ωραια μερη . Και να εισαι σιγουρη οτι ειναι τα καλυτερα μερη για να ξεκουραστειτε .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom