Διακοπές Νοτια Κρήτη, αλλα που ακριβώς???

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
νομιζω οτι αν εχετε μια περιοχη σαν βαση(πχ πλακιας ή ματαλα),θα μπορεσετε να δειτε παρα πολλα ωραια μερη . Και να εισαι σιγουρη οτι ειναι τα καλυτερα μερη για να ξεκουραστειτε .
Αν και Μεσσαριτισα το εχω γραψει πολλες φορες...Ματαλλα ΠΟΤΕ και για κανενα λογο...Χιλιες φορες στους Καλους Λιμενες ή στις κοντινες εκει παραλιες θα φας πολυ καλο φαγητο ψαρι απο το Λυβικο πελαγος και σαφως καλλιτερες οι γυρω παραλιες

Θα συμφωνησω με το Σουδιανο....δες απο Λασιθι πλευρα επειδη ζητησες ηρεμια και ξεκουραση...στο Μακρυ Γιαλο θα εχεις πολλες επιλογες
 

annageo

Member
Μηνύματα
95
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Paris!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου...
Λοιπον,
http://www.xerocamboscreta.com απο οτι ειδα εχει πολυ ωραιες παραλιες..
η κατω ζακρος απεχει 20 λεπτα (βεβαια δεν διευκρινιζει σε τι δρομο!!)
και μαλλον εκει θα καταληξουμε, αν καποιος εχει παει και εχει υποψην του
καποιο δωματιακι ας με πληροφορησει!!!

σας ευχαριστω ξανα!!!!!!!!!!!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.613
Likes
9.914
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Αν και Μεσσαριτισα το εχω γραψει πολλες φορες...Ματαλλα ΠΟΤΕ και για κανενα λογο...Χιλιες φορες στους Καλους Λιμενες ή στις κοντινες εκει παραλιες θα φας πολυ καλο φαγητο ψαρι απο το Λυβικο πελαγος και σαφως καλλιτερες οι γυρω παραλιες

Θα συμφωνησω με το Σουδιανο....δες απο Λασιθι πλευρα επειδη ζητησες ηρεμια και ξεκουραση...στο Μακρυ Γιαλο θα εχεις πολλες επιλογες
Βασικα τα Ματαλα τα ειπα μονο για το Αγιοφαραγγο,δεν εχουν να τους προσφερουν κατι αλλο .
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.339
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Λοιπον,
http://www.xerocamboscreta.com απο οτι ειδα εχει πολυ ωραιες παραλιες..
η κατω ζακρος απεχει 20 λεπτα (βεβαια δεν διευκρινιζει σε τι δρομο!!)
και μαλλον εκει θα καταληξουμε, αν καποιος εχει παει και εχει υποψην του
καποιο δωματιακι ας με πληροφορησει!!!

σας ευχαριστω ξανα!!!!!!!!!!!
είναι όλοι με άσφαλτο. ποιος πήγε παιδιά πέρυσι από το forum;
εκεί στη Κ. Ζάκρο είναι ένα μινωικό παλάτι, και το φαράγγι του διαβόλου (ή θανάτου;;;) για περιπέτεια. Υπάρχουν όμορφοι κολπίσκοι, το Βάι,η αρχαία Ίτανος, το Παλαίκαστο με ουζερί και κίνηση τα βράδια, τα έχουμε γράψει.
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
εγω θα σου προτεινα αγια γαληνη οπου πολυ κοντα θα επισκεφτεις τα ματαλα,τη φαιστο και στα 40' θασαι στο ρεθυμνο που ειναι τρελλα(ασε τη ρενα και την ευη να ψηφιζουν χανια:bleh::bleh:).
 

ragazza matta

Member
Μηνύματα
14
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια..παλι...
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλικη Πολυνησια
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούργια στο φόρουμ αν και σας διαβάζω καιρό.Για το θέμα μας, ο Ξερόκαμπος ειναι υπέροχος για χαλάρωση και βουτιές- αν δεν παινέψεις το σπίτι σου... Όμως έχω να προτείνω και ένα μέρος που γνώρισα το Πάσχα, το Καμηλάρι στο Ν Ηράκλειο.Όμορφο πολιτισμικό χωριό, πρόσφερεται για ηρεμία και βόλτες. Μείναμε 2 άτομα σε υπέροχα σπιτάκια με 75ε το βράδυ(www.stravaganti.eu)
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούργια στο φόρουμ αν και σας διαβάζω καιρό.Για το θέμα μας, ο Ξερόκαμπος ειναι υπέροχος για χαλάρωση και βουτιές- αν δεν παινέψεις το σπίτι σου... Όμως έχω να προτείνω και ένα μέρος που γνώρισα το Πάσχα, το Καμηλάρι στο Ν Ηράκλειο.Όμορφο πολιτισμικό χωριό, πρόσφερεται για ηρεμία και βόλτες. Μείναμε 2 άτομα σε υπέροχα σπιτάκια με 75ε το βράδυ(www.stravaganti.eu)
ο ξεροκαμπος ειναι μετα το τυμπακι?
 

ragazza matta

Member
Μηνύματα
14
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια..παλι...
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλικη Πολυνησια
Σωστά, 1,5 ώρα περίπου πιο ανατολικά. Ο δρόμος έχει στροφές αλλά ειναι καλός.
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Υπάρχει κι αυτός (μόνο οι στρατιωτικοί κι εμείς οι ντόπιοι τον ξέρουμε, όμως). Ο γνωστός ξερόκαμπος είναι κοντά στην Ιεράπετρα.
...καποτε για μια μονο φορα μας εδωσαν εντολη να τον "προσβαλλουμε" εικονικα ;) αλλα δεν ειδα τιποτα ωραιο εκει γυρω μονο το ναυλον χαλι του τυμπακισταν:D
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούργια στο φόρουμ αν και σας διαβάζω καιρό.Για το θέμα μας, ο Ξερόκαμπος ειναι υπέροχος για χαλάρωση και βουτιές- αν δεν παινέψεις το σπίτι σου... Όμως έχω να προτείνω και ένα μέρος που γνώρισα το Πάσχα, το Καμηλάρι στο Ν Ηράκλειο.Όμορφο πολιτισμικό χωριό, πρόσφερεται για ηρεμία και βόλτες. Μείναμε 2 άτομα σε υπέροχα σπιτάκια με 75ε το βράδυ(www.stravaganti.eu)
Το Καμηλαρι τεινει να γινει παραδοσιακος οικισμος, κοντα ειναι η παραλια Καλαμακι που εχει κυμα 95 στις εκατο μερες, εχει ομως καλο φαγητο, η παραλια του Κομμού που λογω εντονων ρευματων ειναι παραδειγμα
προς αποφυγη, εκτος και αν εχει 1-2 μποφορ
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
εγω θα σου προτεινα αγια γαληνη οπου πολυ κοντα θα επισκεφτεις τα ματαλα,τη φαιστο και στα 40' θασαι στο ρεθυμνο που ειναι τρελλα(ασε τη ρενα και την ευη να ψηφιζουν χανια:bleh::bleh:).
Να την ακουτε την Ευη που ποτε δεν παει στα Ματαλλα, και βεβαια το Ρεθυμνο ειναι παντος καιρου αλλα και τα Χανια ειναι απιθανα.(...κατσε να γυρισει η Ρενα και θα σε φτιαξει αυτη):bleh::bleh:θα σε καρφωσω αμεσως :haha::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.266
Μηνύματα
885.744
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom