Διακοπές all inclusive

KIKA

Member
Μηνύματα
107
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΡΡΡΡΡΡΩΜΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ..ΜΠΟΡΩ?!!
Γεια σας!!!!!!!!!!!!
θα ηθελα την πολυτιμη βοηθεια σας!!!!λοιπον, ενδιαφερομαι για all inclusive ξενοδοχειο για Αυγουστο,δεν εχω παει ποτε σε hotel με all inc.,αξιζει?θα εχουμε μαζι μας και το 9 μηνων μωρακι μας και ετσι θα θελαμε ενα αρκετα καλο ξενοδοχειο,το μερος δεν το εχουμε αποφασισει,εχουμε σκεφτει για κερκυρα και ροδο(μεγαλα νησια για να αισθανομαστε ασφαλεια σε περιπτωση που συμβει κατι λογω μωρου) ,βεβαια η ροδος με αγχωνει λιγο καθως θα πρεπει να παρουμε και αεροπλανο..ε και με το μωρο πρωτη φορα..ποια ειναι η γνωμη σας?καποιο αλλο μερος που θα μου προτεινατε και να εχει και ωραια ξενοδοχεια?
:clap:
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Δεν έχω να σου προτείνω κάτι συγκεκριμένο, απλώς επειδή πέρσι κι εγώ πήγα πρώτη φορά διακοπές με 9μηνο μωρό, πιστεύω ότι θα σας φανεί πολύ χρήσιμο να έχετε δωμάτιο με κουζινάκι, γιατί στην ηλικία αυτή δεν μπορείς ακόμα να του δίνεις φαγητό εστιατορίου, εκτός βέβαια αν υπάρχουν επιλογές για μωρά και κουβαλάς πάντα μαζί το multimixer σου!
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Το καλοκαιρι που μας περασε πηγαμε με τα παιδια σε all inclusive στον Πλαταμωνα και πραγματικα ηταν γεματο με οικογενειες με μωρα.Το προσωπικο εξυπηρετικο και ωραιο ξενοδοχειο το platamon palace hotel spa 5* και οικονομικο.
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Και τα δυο νησια ειναι πολυ ωραια, πηγαινετε όπου θελετε και μην ανησυχεις για το αεροπλανο. Οσο για το all inclusive, εγω πηγαινω κάθε καλοκαιρι απο το 2003 με all inclusive. Στη Ροδο ειχαμε μεινει στο Esperos Palace και ειχαμε μεινει ευχαριστημενοι αλλα εκεινη τη χρονια ειχαμε επιλεξει ημιδιατροφη. Μην σε ανησυχει για το μωρο, απο τη μια ναι μπορεις να επιλεξεις ξενοδοχειο με κουζινακι αν θες να μαγειρευεις εσυ. Διαφορετικα, επιλεγεις φαγητο και το δινεις να στο αλεσουν για το μωρο. Αν ειναι και καλοφαγο τυχερη εισαι!! Απο ξενοδοχεια προτεινω Grecotel, λιγο ακριβα αλλα καλα ξενοδοχεια, εχει και στα δυο νησια.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία με τα all inclusive, αλλά μπορώ να παραθέσω εντυπώσεις από το Aldemar της Ρόδου, το οποίο είχα επισκεπτεί λόγω συνεδρίου. Οι εγκαταστάσεις του είναι αρκετά καλές, αν και περισσότερο 4 αστέρων και όχι 5, έχει πληθώρα εστιατορίων, δραστηριοτήτων, ευρύχωρα δωμάτια, και πολλές παροχές. Νομίζω ότι τα δωμάτια στο κεντρικό κτίριο έχουν ανακαινιστεί πρόσφατα, σε αντίθεση με αυτά των υπολοίπων, οπότε αν επιλέξεις να πας Ρόδο, έχε το υπόψη.
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Ναι όντως marquis και τα aldemar ειναι πολυ καλα ιδιαίτερα απο αποψη παροχης υπηρεσιών και το γνωριζω αυτο γιατι η αδερφη μου ειχε δουλεψει σε ενα aldemar στο Ηρακλειο.
 

KIKA

Member
Μηνύματα
107
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΡΡΡΡΡΡΩΜΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ..ΜΠΟΡΩ?!!
σας ευχαριστω ολους παρα πολυ για τη βοηθεια,θα τα κοιταξω ολα αυτα που μου ειπατε ενα προς ενα,
μωρο και αεροπλανο ειναι ταλαιπωρια?
δηλαδη αξιζει τον κοπο και τα λεφτα δηλαδη το all inclusive..
και παλι ευχαριστω,οποιος εχει οποιαδηποτε αλλη πληροφορια ,αποψη κτλ ειμαι ολη ματια για να την διαβασω! :))))))))))
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Διάλεξε νησι και τα ξαναλεμε! Οσο για το μωρο, στο καροτσακι του θα το εχεις μεχρι την ωρα που θα μπεις μεσα στο αεροπλανο, και την ωρα που βγαινεις θα στο δωσει μια αεροσυνοδος. Μονο μεσα στο αεροπλανο θα το κρατας αγκαλια. Κατα τη διαρκεια της απογείωσης θηλασε το ή δωστου λιγο γαλα ή νερο με το μπουκαλι του για τα αυτακια του, αλλα καλύτερα ριξε μια ματια και εδω...
Travel for Kids : Baby's First Flight: Traveling with an Infant

Infant Travel Tips

Κοιτα, ενδεχομενως να μην ειναι και ολα ροδινα, αλλα δεν θα χασεις και τις διακοπες σου γιαυτο. Η σωστη οργανωση ειναι το παν οταν ταξιδευεις με παιδια, με οποιοδηποτε μεσο και αν ταξιδευεις.
 

KIKA

Member
Μηνύματα
107
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΡΡΡΡΡΡΩΜΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ..ΜΠΟΡΩ?!!
Διάλεξε νησι και τα ξαναλεμε! Οσο για το μωρο, στο καροτσακι του θα το εχεις μεχρι την ωρα που θα μπεις μεσα στο αεροπλανο, και την ωρα που βγαινεις θα στο δωσει μια αεροσυνοδος. Μονο μεσα στο αεροπλανο θα το κρατας αγκαλια. Κατα τη διαρκεια της απογείωσης θηλασε το ή δωστου λιγο γαλα ή νερο με το μπουκαλι του για τα αυτακια του, αλλα καλύτερα ριξε μια ματια και εδω...
Travel for Kids : Baby's First Flight: Traveling with an Infant

Infant Travel Tips

Κοιτα, ενδεχομενως να μην ειναι και ολα ροδινα, αλλα δεν θα χασεις και τις διακοπες σου γιαυτο. Η σωστη οργανωση ειναι το παν οταν ταξιδευεις με παιδια, με οποιοδηποτε μεσο και αν ταξιδευεις.
ναι μαλλον εχεισ δικιο,σωστη οργανωση θελει!πιο πολυ σκεφτομαι για κερκυρα
τα λινκ που μου προτεινες πολυ καλα,ευχαριστω!
ειδα το all incl. του grecotel στην κερκυρα και ειναι εξαιρετικο,τελειο :clap: ομως 300+++ ευρω ...πολλα μου φαινονται...θα μου πεις οτι πληρωνεις παιρνεις :haha:,χμμ μηπως να τους κανω παζαρια :haha::haha:?! καμια αλλη προταση για καλο all incl. κερκυρα που να μην υπαιρβαινει τα 200 αντε 220 ευρω
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.060
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Καταρχήν θα συμφωνήσω ότι με παιδί 9 μηνών ίσως ένα ξενοδοχείο all inclusive να μην είναι και η ιδανικότερη λύση.
Το κουζινάκι σε ένα δωμάτιο με παιδί τέτοιας ηλικίας νομίζω ότι είναι απαραίτητο. Υπάρχουν βέβαια και κάποια ξενοδοχεία που ετοιμάζουν γεύματα για μωρά, αλλά τώρα τι να σου πω; Δεν το πολυεμπιστεύομαι και πολύ.
Προσωπικά περσι που η κόρη μου ήταν σε παρόμοια υλικία και στα δύο μέρη που πήγα διακοπές προτίμησα δωμάτια, βέβαια φέτος που θα είναι 20 μηνών περίπου μάλλον θα πάω σε μεγάλα ξενοδοχεία (όχι all inclusive).

Aπό all inclusive έχω εμπειρία μόνο στο Atlantica Porto Bello Royal στην Κώ (στην άκρη των Καρδάμαινων) και έμεινα ικανοποιημένος και από το φαγητό και την εξυπηρέτηση. Επίσης η θάλασσα ήταν σουπερ, δίπλα στο ξενοδοχείο και όχι με πολύ κόσμο. Για να μην μου πει κάποιος μα στα Καρδάμαινα, να διευκρινίσω ότι το ξενοδοχείο είναι απομακρυσμένο και μακριά από τις ορδές των Αγγλων τουριστών, που τα όποια όργια τους τα κάνουν ώρες που το μωρό θα κοιμάται.

Αλλη πρόταση είναι το grecotel στην Κυλλήνη και το aldemar στην Σκαφιδιά, όπου έχουν δικές τους παραλίες και είναι μικρή η απόσταση με το αυτοκίνητο.
Και φυσικά και στην Κρήτη θα βρεις πληθώρα ξενοδοχείων που δουλεύουν με το σύστημα all inclusive.

Και μια τελευταία συμβουλή: Μην κλείσεις απαυθείας από το ξενοδοχείο.
Ψάξε τιμές και στα ταξιδιωτικά γραφεία (travel plan, acadimos, manessis), όπου θα τα βρεις φθηνότερα. Εκ πείρας σου μιλάω ότι σε πολυτελή ξενοδοχεία έχω κλείσει σε πολύ καλύτερες τιμές απ' ότι στο ίδιο το ξενοδοχείο ή και το booking.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Για 50λεπτες πτήσεις μη φοβάσαι. Πιο πολύ άγχος έχουμε εμείς ως γονείς μην κλάψει, μην γκρινιάξει κλπ, τα μωρά μια χαρά αντεπεξέρχονται. Και είναι πολυ καλύτερα απ' ό,τι το ταξίδι με το αυτοκίνητο!

Dik-7, παρόμοια περίοδο γεννήσαμε βλέπω. Να μας συστήσεις την κόρη σου...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.060
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Για 50λεπτες πτήσεις μη φοβάσαι. Πιο πολύ άγχος έχουμε εμείς ως γονείς μην κλάψει, μην γκρινιάξει κλπ, τα μωρά μια χαρά αντεπεξέρχονται. Και είναι πολυ καλύτερα απ' ό,τι το ταξίδι με το αυτοκίνητο!

Dik-7, παρόμοια περίοδο γεννήσαμε βλέπω. Να μας συστήσεις την κόρη σου...

Με τη μόνη διαφορά ότι εμένα το γέννησε η γυναίκα μου:haha::haha::haha:
Η δικιά μου πάντως μια χαρά είναι στο αυτοκίνητο. Δεν παραπονιέται ποτέ.
Τώρα την ετοιμάζω για Λίμνη Πλαστήρα αμέσως μετά το Πάσχα.
Γνήσιο παιδί ταξιδευτών:haha::haha::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.273
Μηνύματα
885.881
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom