Κάρπαθος Διαμονή στην Κάρπαθο

Μηνύματα
16
Likes
1
Η άστρα εταιρεία γνωρίζεις αν έχει δρομολόγια για καλοκαίρι;

Αντώνη πληροφοριακά από Θεσσαλονίκη είμαι...
 
Last edited by a moderator:

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Η άστρα εταιρεία γνωρίζεις αν έχει δρομολόγια για καλοκαίρι;

Αντώνη πληροφοριακά από Θεσσαλονίκη είμαι...
Α εντάξει δεν το ήξερα. Τα τρία τελευταία χρόνια είχε απευθείας δρομολόγια και μάλιστα αν κλείσεις από τους πρώτους, είναι κάπου στα 130€ το πήγαινε έλα. Αλλά είναι νωρίς για να βγουν τώρα. Δυστυχώς η εταιρία τα βγάζει τουλάχιστον Απρίλιο τα δρομολόγια.
 
Μηνύματα
16
Likes
1
Σε
Α εντάξει δεν το ήξερα. Τα τρία τελευταία χρόνια είχε απευθείας δρομολόγια και μάλιστα αν κλείσεις από τους πρώτους, είναι κάπου στα 130€ το πήγαινε έλα. Αλλά είναι νωρίς για να βγουν τώρα. Δυστυχώς η εταιρία τα βγάζει τουλάχιστον Απρίλιο τα δρομολόγια.
Σε ευχαριστώ φίλε μου. Απογοήτευση και στην αρχή γιατί τώρα βλέπω κάτι 220 πήγαινε έλα και πήγα να αλλάξω προορισμό. Άρα ας περιμένω να κλείσω τα αεροπορικά όταν πέσω και θα σε ξαναενοχλησω.
 
Μηνύματα
16
Likes
1
Tώρα που έκλεισα εισιτήρια αεροπορικά είμαι σε θέση να σε ακούσω για διαμονή. Πάντως επαναλαμβάνω δεν βρήκα κάτι να με ενθουσιάζει σε δωμάτια στα πηγάδια που όπως είπες εκεί να μείνω για να μαι στο κέντρο. Περιμένω βοήθεια.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Tώρα που έκλεισα εισιτήρια αεροπορικά είμαι σε θέση να σε ακούσω για διαμονή. Πάντως επαναλαμβάνω δεν βρήκα κάτι να με ενθουσιάζει σε δωμάτια στα πηγάδια που όπως είπες εκεί να μείνω για να μαι στο κέντρο. Περιμένω βοήθεια.
Ωραία...μιλάμε από αύριο γιατί κοιμάμαι όρθιος...
 
Μηνύματα
16
Likes
1
Kαλημερα από Θεσσαλονίκη...Έχω καταλήξει σε δυο περιοχές και νόμιζα ότι δεν με προβληματιζει η απόσταση. Βρήκα δωμάτιο στην Αρκασσα και στην Αμμοοπη. Αν θες να σου πω ποια είναι δεν έχω θέμα μήπως με βοηθήσεις. Αυτά προς το παρόν γιατί μπορεί αργότερα να χρειαστώ κανένα tip να μας πεις.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Kαλημερα από Θεσσαλονίκη...Έχω καταλήξει σε δυο περιοχές και νόμιζα ότι δεν με προβληματιζει η απόσταση. Βρήκα δωμάτιο στην Αρκασσα και στην Αμμοοπη. Αν θες να σου πω ποια είναι δεν έχω θέμα μήπως με βοηθήσεις. Αυτά προς το παρόν γιατί μπορεί αργότερα να χρειαστώ κανένα tip να μας πεις.
Ώχ...ξεχάστηκα!
Στο Karpathos Application αν το κατεβάσεις στο κινητό σου, μπορείς να δείς τα πάντα!! ΌΛΑ τα καταλύματα, ακόμη και αυτά που δεν είναι στο booking και λοιπές ιστοσελίδες.

Πώς θα κινηθείς εδώ; Αυτοκίνητο, μηχανάκι, κάτι; Πόσες μέρες θα μείνεις;
 
Μηνύματα
16
Likes
1
Τα ειδα μωρε,απλα αλλιως ειναι απο ιντερνετ αλλιως να στο λεει καποιος που ξερει...Αυτοκινητο βρηκα και θα το κλεισω σημερα...Αεροπορικο βρηκα 58 μετεπιστροφης...Μου ειπαν για χρονο αποσταση στο 10 λεπτο για αμμοοπη.ισχυει??

1 εβδομαδα ολοκληρη
 
Last edited by a moderator:

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Τα ειδα μωρε,απλα αλλιως ειναι απο ιντερνετ αλλιως να στο λεει καποιος που ξερει...Αυτοκινητο βρηκα και θα το κλεισω σημερα...Αεροπορικο βρηκα 58 μετεπιστροφης...Μου ειπαν για χρονο αποσταση στο 10 λεπτο για αμμοοπη.ισχυει??

1 εβδομαδα ολοκληρη

Η Αμμοωπή είναι όντως 10'. Η Αρκάσα είναι πιο μακρυά, πάνω από 20'-αναλογικά μεγάλη απόσταση.
Αν θες ναι, πες μου ποια δωμάτια/ξενοδοχεία βρήκες να σου πω τη γνώμη μου.
Γιατί είπαμε απορρίπτεις τη διαμονή στα Πηγάδια;
Επίσης, σε ενδιέφερει το θέμα έξοδος βράδυ κλπ; Αν μείνεις Αμμοωπή είναι μια χαρά η απόσταση, Αρκάσα όμως προσωπικά θα βαριόμουν να πηγαινοέρχομαι σχεδόν κάθε μέρα.
 
Μηνύματα
16
Likes
1
Στα Πηγάδια βρήκα μόνο το Αίολος, να μου αρέσει. Στη Αμμοωπή μου άρεσαν τα : Horizon View Studios και το Νina Studios. Για Αρκάσσα θα συμφωνήσω αν είναι τόσο. Για πες την γνώμη σου για αυτά?
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Στα Πηγάδια βρήκα μόνο το Αίολος, να μου αρέσει. Στη Αμμοωπή μου άρεσαν τα : Horizon View Studios και το Νina Studios. Για Αρκάσσα θα συμφωνήσω αν είναι τόσο. Για πες την γνώμη σου για αυτά?

Μου κάνει εντύπωση γιατί στα Πηγάδια έχει πάρα πολλά καταλύματα. Δεν ξέρω τι γίνεται από θέμα διαθεσιμότητας άφησε ημερομηνίες που θες.

Αυτά στην Αμμοωπή δεν τα ξέρω ακριβώς, εννοώ δεν έχω μπει στα δωμάτια να δω, αλλά φαίνονται στις φωτογραφίες. Αν σου κάνουν, εγώ δεν έχω λόγο.
Το Αίολος είναι μια χαρά, αν κ είναι πολύ κοντά στη θάλασσα, δεν τη βλέπεις. Όμως δε σε νοιάζει, ούτως ή άλλως κάθε μέρα με το αμάξι θα είσαι αλλού.
Κάποιοι γνωστοί μου έμειναν πέρυσι στο Aphrodite Luxury Studios and apartments, έμειναν πολύ ευχαριστημένοι και έχω μπει κ μέσα, είναι υπέροχα. Έλεγξε το.
Και το Xenios Zeus είναι πολύ συμπαθητικό!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.210
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom