Γερμανία Διαμονή στο Βερολίνο

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.427
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλή περιοχή για δυτικό Βερολίνο (αν και εγώ προτιμώ το ανατολικό), με κάποια τουριστικά σημεία ενδιαφέροντος πολύ κοντά. Πρωινό πιστεύω θα βρίσκεις κοντά.
 

konv

Member
Μηνύματα
75
Likes
7
Με το ubahn δεν είναι εύκολη η πρόσβαση στο ανατολικό ή και σε τουριστικά μέρη ακόμη και το βράδυ? Θα δυσκολευτω λες?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.427
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Όπως σου είπαν και τα άλλα μέλη πιο πάνω, όπου και να μείνεις τα ΜΜΜ δεν πρόκειται να τα αποφύγεις. Από εκεί και πέρα, διαλέγεις δυτικό - ανατολικό και περιοχή. Εμένα μου αρέσει το ανατολικό και από άποψη γειτονιών και για βραδυνές εξόδους. Για τα ωράρια δες εδώ: http://www.bvg.de/en/

30-35 € τη βραδιά χωρίς μμμ, μόνο ξενοδοχείο. .. Σύνολο 5 νύχτες
Το άτομο;
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Εμένα μου αρέσει το ανατολικό και από άποψη γειτονιών και για βραδυνές εξόδους.
Συμφωνώ απόλυτα.Στο δυτικό δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο για μένα ώστε να αξίζει κάποιος να μείνει.Και ιδίως για πρώτη φορά.
 

burtonitsa

Member
Μηνύματα
102
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
εμείς μείναμε στο kiez hotel στη jungstrasse. 4 στάσεις απο την alexander platz. φανταστικό ξενοδοχείο σε σχέση με την τιμή. και το πρωινό γερμανικό με τα όλα του. είχε κάποια μαγαζιά εκεί κοντά για διασκέδαση. Αλλα θα προτιμούσα να μείνουμε στην kreuzberg, διότι έχεις πρόσβαση σε όλα τα μαγαζιά με τα πόδια, (είναι φοιτητική περιοχή) και δεν έχεις το άγχος να προλάβεις το τελευταίο μετρό. Το ιδανικό είναι να επισκέπτεσαι την ημέρα τις όμορφες περιοχές και τα αξιοθέατα του Βερολίνου και το βράδυ να διασκεδάζεις στην περιοχή όπου είναι η διαμονή σου.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Το ιδανικό είναι να επισκέπτεσαι την ημέρα τις όμορφες περιοχές και τα αξιοθέατα του Βερολίνου και το βράδυ να διασκεδάζεις στην περιοχή όπου είναι η διαμονή σου.
Εδώ θα διαφωνήσω για το Βερολίνο.Η διασκέδαση βρίσκεται σε παρα πολλές όμορφες περιοχές.Oranienstrasse/Dresdenerstrasse στο Kreuzberg,Kastanienallee στο Prenzlauer Berg,Simon Dach strasse/Boxhagener strasse στην Friedrichshain και πολλά άλλα που δεν προλάβαμε να ανακαλύψουμε.
 

burtonitsa

Member
Μηνύματα
102
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Εδώ θα διαφωνήσω για το Βερολίνο.Η διασκέδαση βρίσκεται σε παρα πολλές όμορφες περιοχές.Oranienstrasse/Dresdenerstrasse στο Kreuzberg,Kastanienallee στο Prenzlauer Berg,Simon Dach strasse/Boxhagener strasse στην Friedrichshain και πολλά άλλα που δεν προλάβαμε να ανακαλύψουμε.
στην friedrrichstrasse μείναμε, είχε κάποια μαγαζιά, αλλά σε μεγάλη απόσταση το ένα με το άλλο. στις άλλες περιοχές που ανέφερες κάναμε στάσεις για καφέ, αλλά στην kreuzberg & neukoln μου φάνηκε απίστευτα βολικό ότι όλα τα μπαρ ήταν το ένα δίπλα στο άλλο, απλά μπαινοβγαίναμε στις kneipen. στις άλλες περιοχές έπρεπε να περπατήσουμε λίγο παραπάνω. Και για Φεβρουάριο μήνα δεν είναι και το πιο ευχάριστο :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom