Ρόδος Διαμονη/διακοπες στη ροδο!

mchrisober

Member
Μηνύματα
71
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Μπορα Μπορα
παιδια φαληρακι να ψαξω να μεινω ή δεν αξιζει? να τονισω οτι ια εχω αμαξι οποτε οι μετακινησεις δεν θα ειναι προβλημα, αλλα δεν θελω βαβουρα με ξενους και ειδικα αγγλους μεθυσμενους..
 

SG!

Member
Μηνύματα
29
Likes
6
Με τη σειρά μου, να ρωτήσω, αν είναι καλύτερα να μείνουμε Φαληράκι ή Αφάντου. Είμαστε ζευγάρι και μάλλον θα νοικιάσουμε κάποιες μέρες αυτοκίνητο και κάποιες μέρες μηχανάκι.
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Υπάρχουν μονοήμερες κρουαζιέρες για Καστελόριζο????
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Υπάρχουν μονοήμερες κρουαζιέρες για Καστελόριζο????
μπα όχι. Εκτός αν το ψάξεις μόνος σου κ πας πχ με αεροπλάνο πρωί κ επιστρέψεις Ρόδο με πλοίο απόγευμα. Πάντως κ να μείνεις κανένα βράδυ στο Καστελόριζο, δε θα σε χαλούσε. Είναι πανέμορφο....

παιδια φαληρακι να ψαξω να μεινω ή δεν αξιζει? να τονισω οτι ια εχω αμαξι οποτε οι μετακινησεις δεν θα ειναι προβλημα, αλλα δεν θελω βαβουρα με ξενους και ειδικα αγγλους μεθυσμενους..
Γιατί να μείνεις Φαληράκι; Βρήκες υπερπροσφορά και σε συμφέρει; Έχει και εντός πόλης ξενοδοχεία με πολύ καλές τιμές... Και θα είσαι στην πόλη, όσο να'ναι το βράδυ θα σε βολεύει..

Με τη σειρά μου, να ρωτήσω, αν είναι καλύτερα να μείνουμε Φαληράκι ή Αφάντου. Είμαστε ζευγάρι και μάλλον θα νοικιάσουμε κάποιες μέρες αυτοκίνητο και κάποιες μέρες μηχανάκι.
Αν έχετε αποφασίσει να μείνετε εκτός πόλης, αν θέλετε να έχετε εγγυημένα περισσότερη ησυχία, μείνετε Αφάντου. Το Φαληράκι είναι πιο παραλιακό, όμως δε σας εγγυάται κανείς ησυχία. Οπότε αν μείνετε Αφά ντου θα είναι πιο ήσυχα, θα είστε κ προς την περιοχή πιο κοντά (πχ για τις παραλίες).
 
Last edited by a moderator:

mchrisober

Member
Μηνύματα
71
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Μπορα Μπορα
οντως βρηκα με 35 ευρο το βραδυ τον αυγουστο φουλ σεζον και σε ωραιο studio.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
οντως βρηκα με 35 ευρο το βραδυ τον αυγουστο φουλ σεζον και σε ωραιο studio.
Αφού βρήκες καλή τιμή και θα έχεις αμάξι, γιατί ρωτάς; Το μόνο ρίσκο είναι αν θα έχει φασαρία, αναλόγως σε ποιό σημείο στο Φαληράκι είναι. Κατα τ'άλλα θες ένα 20λεπτο απο πόλη- Φαληράκι το βράδυ. Δε νομίζω να θες τα βράδια σου στη Ρόδο να θες να μένεις Φαληράκι, μάλλον θα προτιμήσεις το κέντρο και την παλιά πόλη. Όχι ότι είναι μακρυά, απλά στο λέω. Απ' την άλλη είσαι πιο κοβτά στις περισσότερες παραλίες απο εκεί, οπότε έρχεται μία το άλλο...
 

rulis03

Member
Μηνύματα
17
Likes
7
Καλημερα!!!!!!!Για μονοημερη εκδρομη απο τη Ροδο αξιζει η Συμη η το Μαρμαρις της Τουρκιας?Τα χρηματα βγαινουν λιγο παραπανω για το Μαρμαρις.Η καποιο αλλο μερος ?
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Καλημερα!!!!!!!Για μονοημερη εκδρομη απο τη Ροδο αξιζει η Συμη η το Μαρμαρις της Τουρκιας?Τα χρηματα βγαινουν λιγο παραπανω για το Μαρμαρις.Η καποιο αλλο μερος ?
Για Σύμη ναι. Είναι πολύ όμορφη και γραφική. Το Μαρμαρίς δε λέει και πολλά, καλύτερα Σύμη δηλαδή.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.109
Συμφωνώ απόλυτα κι εγώ.Σύμη.Συνήθως το πλοίο κάνει δύο στάσεις.Μία στον Ταξιάρχη στο μοναστήρι για κανα δυο ώρες και μετά στο κέντρο της Σύμης όπου περνάς την υπόλοιπη μέρα.Πολύ όμορφη η Σύμη.
 

jessamine

Member
Μηνύματα
14
Likes
8
Για Μαρμάρις δεν έχω γνώμη γιατί δεν έχω πάει,η Σύμη αξίζει σίγουρα!
Και η Χάλκη αξίζει για μονοήμερη. Αν και είναι πολύ μικρό νησί,είναι πανέμορφο (για Χάλκη πλοία αναχωρούν από Κάμειρο Σκάλα)
 

Nenichan

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Θα πάμε στη Ρόδο τον Ιούλιο και ψάχουμε ξενοδοχείο. Μήπως έχετε κάποια συμβουλή; Έχουμε δει το Camelot, το Mystic Hotel , Camera Art Hotel και Niohori Suites, που φαίνονται όλα ωραία. Ευχαριστώ!
 

sotlon

Member
Μηνύματα
19
Likes
17
Εγώ προτείνω και Μαρμαρίς για μονοήμερη..μια χαρά είναι ..και πολύ φθηνά τα προιόντα τους..ενοοω έτσι όπως έχει πάει η λιρα...προχθες ήμουν εκει και αγοράσαμε από κανονικό μαγαζί(όχι στην αγορα)
3 μπλουζες,1σορτσακι,5ζευγ.καλτσες με 33 ευρω(102 λιρες)..και μαλιστα πολυ καλη ποιοτητα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom