Ηνωμένο Βασίλειο Διανυκτερευση στο Gatwick airport! Το εχει επιχειρησει κανεις;

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αν υπαρχει τετοια περιπτωση (δεν ξερω τι συμβαινει στο Gatwick, αλλα εμας μας εκλεψαν τη φωτογραφικη μηχανη στο αεροδρομιο της Βιεννης,καποτε που το ειχαμε στρωσει εκει στον υπνο) οποτε δεν νομιζω οτι αξιζει να τσιγουνευτεις καποια χρηματα αυτης της ταξης: η ζημια που ενδεχεται να παθεις θα ειναι πολυ μεγαλυτερη. Τουλαχιστον πηγαινε σε αυτο που σου προτεινει ο Hydroneta και δωσε 55 ευρω με πρωινο και θα εχεις και δωρεαν μεταφορα.
 

fenia100

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Αν υπαρχει τετοια περιπτωση (δεν ξερω τι συμβαινει στο Gatwick, αλλα εμας μας εκλεψαν τη φωτογραφικη μηχανη στο αεροδρομιο της Βιεννης,καποτε που το ειχαμε στρωσει εκει στον υπνο) οποτε δεν νομιζω οτι αξιζει να τσιγουνευτεις καποια χρηματα αυτης της ταξης: η ζημια που ενδεχεται να παθεις θα ειναι πολυ μεγαλυτερη. Τουλαχιστον πηγαινε σε αυτο που σου προτεινει ο Hydroneta και δωσε 55 ευρω με πρωινο και θα εχεις και δωρεαν μεταφορα.
:shock:
μαλλον εχεις δικιο!! μου φανηκε και μενα καλη περιπτωση αυτο που προτεινε ο Ηydroneta.. ειδικα το οτι θα χει και πρωινο!! :haha::haha: thanks!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Προσωπικά για 55 ευρώ δεν θα το συζητούσα καν. Κάτι να τσιμπήσεις στο αεροδρόμιο κάτι θα ξοδέψεις. Θα είσαι ξεκούραστη και θα απολαύσεις υπέροχη βρεττανικού τύπου φιλοξενία. Μπορεί να συνεννοηθείς να σου κάνουν και τρανφερ στο σταθμό τραίνων αν έχεις βαριά βαλίτσα. Κυριλέ και το κόστος δεν έιναι απαγορευτικό.
Επίσης είναι και στο booking όπου μπορεί και να πετύχεις καλύτερη τιμή
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Εμπειρία διανυκτέρευσης στο Gatwick δεν έχω.
Αλλά σε προσφατο ταξίδι μου έμεινα για ένα βράδυ στο castlelodge-guesthouse που και σχετικά οικονομικό ήταν, εξαιρετικό, με τα πόδια από το σταθμό τραίνων του Gatwick και είχε και δωρεάν μεταφορά με το αεροδρόμιο Gatwick
Συμφωνώ απόλυτα ,πέρσι γυρνώντας απο Αμερική έμεινα σε αυτό .Ο ιδιοκτήτης ήρθε ο ίδιος και μας μετέφερε απο το αεροδρόμιο με το αυτοκίνητο του (όπως και μας πήγε στο αεροδρόμιο την άλλη μέρα ).
Αν και φθάνεται αργά μπορείτε να πάτε στο κέντρο του χωριού (100 μέτρα πιο κάτω στην διασταύρωση αριστερά ) οπου υπάρχει μια πάμπ που σερβίρει και φαγητό σε πολύ καλές τιμές.
Αν επιμείνεται να την βγάλεται στο αεροδρόμιο κοίταξε το παρακάτω site μπορεί να σου φανεί χρήσιμο : http://www.sleepinginairports.net/
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Λοιπόν, εγώ όσες φορές χρειάστηκε να μείνω τις βραδινές ώρες στο γκατγουικ έμεινα στις καρέκλες. Το αεροδρόμιο είναι νεκρό το βράδυ κι αυτό μπορεί να γίνει απελπιστικό σε στιγμές. Ειδικά, αν είσαι μόνος. Υπάρχει πάντα, όμως, τουλάχιστον ένα καφέ και ένα σουπερ-μαρκετ ανοιχτό για όλη τη νύχτα. Η ζωή επιστρέφει περίπου γύρω στις 5-6.
Ελπίζω να βοήθησα.
 

fenia100

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
ειστε ολοι καταπληκτικοι!!! με βοηθησατε πολυ παιδια!! σας ευχαριστω!!

αν και λατρευω τα ταξιδια (εχω διαβασει πολλες απο τις ταξιδιωτικες σας ιστοριες και εχω μαγευτει) δεν εχω καταφερει να κανω πολλα!! μετα το erasmus ομως υποσχεθηκα στον εαυτο μου οτι αυτο θα αλλαξει!! οποτε χρειαζομαι πληροφοριες ή θελω να μοιραστω τις εμπειριες μου θα καταφευγω στην παρεα σας!! :)
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
πριν 4 χρονια διανυκτερευσα στο γκαντγουικ χωις κανενα προβλημα !σε θεματα ασφαλειας δεν εχεις να φοβηθεις μια κ οι αστυνομικες περιπολιες ειναι συχνες,εχει κ καποιες καρεκλες τυπου αεροπλανου σε καποιο σημειο με χαμηλο φωτισμο !!!Απλα ειναι τραγικα βαρετο κ κουραστικο,οποτε αξιζει τα λεφτα του το ξενοδοχειο!!:p
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.012
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom