Γερμανία Δυο δίδυμες στο Βερολίνο

fenia42

Member
Μηνύματα
3.890
Likes
14.560
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.546
Likes
8.170
Μα κι αυτή η ιστορία τίγκα στο οφ-τόπικ???
Προτείνω ο τίτλος να γίνει "Δύο, δίδυμες, αδερφές στο Βερολίνο" για να τελειώνουμε!!! :bleh:
 

marioulita

Member
Μηνύματα
39
Likes
17
Φενάκι είναι πλεονασμός!Η λέξη διδυμες περιεχει το δύο.:(
τωρα είδα οτι αχολήθηκαν ολοι με τον τίτλο (που θα παεί θα το μάθω το συστημα)!!!!!
Μου άρεσε παρα πολύ η ιστορία γιατί είναι πολύ συναισθηματική.Αναρωτιέμαι όταν γυρίσουμε απο Ρώμη τι θα γραψεις!!Πρεπει να προσεχω τι λεω και τι κάνω...:)
A T T R A V E R S I A M O
 

North66

Member
Μηνύματα
4.309
Likes
5.065
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Όταν επέστρεψες από το Ζωολογικό στο σταθμό Friedrichstraße, πέρασες μέσα απ' το Tiergarten ή κινήθηκες παράλληλα με το ποτάμι προς την Potsdamer?

Y.Γ.
Η λέξη διδυμες περιεχει το δύο.:(
Η λέξη δίδυμος-η αποτελεί μια ιδιότητα ενός ατόμου, αυτό όμως δε μας εμποδίζει να έχουμε τη δυνατότητα να απαριθμούμε άτομα που έχουν αυτή την ιδιότητα... γι' αυτό άλλωστε υπάρχει και ενικός αριθμός και μπορούμε να πούμε ότι έχω μια δίδυμη φίλη.... δε σημαίνει ότι είμαι φίλος και με τη δίδυμη αδελφή της, απλά ότι η φίλη μου τυχαίνει να έχει δίδυμη αδελφή.

Άλλο παράδειγμα.
Πέντε αδέλφια πήγαν εκδρομή... είναι μήπως υποχρεωτικό και τα πέντε αδέλφια να είναι αδέλφια μεταξύ τους? Το αδελφός είναι μια ιδιότητα και το πέντε είναι η απαρίθμηση των ατόμων αυτών... θα μπορούσαν τα τέσσερα από τα πέντε να είναι αδέλφια μεταξύ τους και το πέμπτο να είναι αδελφός με κάποιον άλλο που όμως δεν έχει έρθει στην εκδρομή. Το ότι δεν έχει έρθει μαζί ο αδελφός του δε σημαίνει ότι ο πέμπτος χάνει την ιδιότητα του αδελφού ή ότι αν βρεθεί μαζί με αδέλφια από άλλη οικογένεια, αναφέροντάς τον σαν αδελφό θα πρέπει υποχρεωτικά να θεωρείται αδελφός και με αυτούς.
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Φένια περιγράφεις υπέροχα το όμορφο ταξίδι σας! Ανυπομονώ για τη συνέχεια!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.890
Likes
14.560
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Μου άρεσε παρα πολύ η ιστορία γιατί είναι πολύ συναισθηματική.Αναρωτιέμαι όταν γυρίσουμε απο Ρώμη τι θα γραψεις!!Πρεπει να προσεχω τι λεω και τι κάνω...:)
A T T R A V E R S I A M O
Πολύ συναίσθημα φιλενάδα , γιαλαντζί κυνική είμαι :bleh:
Δε θα γράψω ιστορία για τη Ρώμη.
Αν θες γράψε εσύ ! :clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.276
Μηνύματα
885.940
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom