ΗΠΑ Δυτική ακτή ΗΠΑ

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Λοιπόν, σκανάρησα στα γρήγορα την ιστορία σου (αφηγείσαι όμορφα ;)) και έχω σκάσει από το κακό μου, γιατί θέλω κι εγώ να πάω στο Ζαμπρισκι Ποϊντ, αλλά δεν οδηγεί κανείς μας, δυστυχώς. Γνωρίζεις μήπως αν υπάρχει άλλος τρόπος να φτάσω εκεί;
Η έλλειψη της οδήγησης θα μου στερήσει πολλά από αυτό το ταξίδι. Οι πόλεις είναι κατ'εξοχήν πόλεις αυτοκινήτου. Γκρρρ...
 

Cubanos1987

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα ως νέος στο φόρουμ αποφάσισα να ζητήσω την βοήθεια σας περί ενός ταξιδιού που σκεφτόμαστε να κάνουμε στις δυτικές ακτές των Ηνωμένων Πολιτειων.

Αρχικά έχουμε σκεφτεί να αφιερώσουμε 25 με 30 μέρες και να επισκεφθούμε τα εξής μέρη :
10 μέρες στο Λος Άντζελες
4 μέρες Χαβάη
4 Λας Βέγκας - Grand Canyon
7 Σαν Φρανσίσκο

Θα ήθελα εάν μπορείτε να με βοηθήσετε να επιλέξω ένα καλύτερο πρόγραμμα ή να προσθέσουμε άλλη μια περιοχή (σκεφτόμαστε Αριζόνα) για μια καλύτερη ταξιδιωτική εμπειρία


Τέλος σκεφτόμαστε να κλείσουμε μόνο τα αεροπορικά εισιτήρια και να αναζητήσουμε εκεί τα καταλύματα Για μια καλύτερη εμπειρία. Ποια είναι η άποψη σας;
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
937
Likes
4.188
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Εγώ θα αφαιρούσα 1-2 μέρες από Λος Άντζελες και θα τις προσέθετα είτε σε Σαν Φρανσίσκο είτε σε Χαβάη. Μία άλλη επιλογή, είναι να νοικιάσετε αυτοκίνητο και να κάνετε το Λος Άντζελες - Σαν Φρανσίκο με το αυτοκίνητο, σπάζοντας τη διαδρομή φυσικά. Θεωρείται ένα από τα ομορφότερα road trips στις ΗΠΑ.

Εκτός αν σκοπεύετε να κάνετε πεζοπορία στο Γκραντ Κάνιον, και οι 4 μέρες για Λας Βέγκας μου φαίνονται πολλές. Ίσως να εξοικονομούσα και μια μέρα από εκεί.
Από την άλλη, αν σας αρέσουν εθνικά πάρκα στην 4 Corners, θα μπορούσατε να αφιερώσετε όλες τις μέρες σας για να εξερευνήσετε μόνο αυτή την περιοχή (χωρίς πλάκα).

Τι ενδιαφέροντα έχετε; Ίσως έτσι να μπορέσουμε να βοηθήσουμε περισσότερο.

Για να βγάλεις ESTA και να περάσεις και το immigration, είναι υποχρεωτικό να δηλώσεις το πού θα μείνεις, οπότε θα πρέπει υποχρεωτικά να έχεις κάνει κάποια κράτηση σε κατάλυμα ήδη πριν πας εκεί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.302
Μηνύματα
887.263
Μέλη
38.969
Νεότερο μέλος
Angeloti55

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom