Είναι 43 χρόνια μαζί και έχουν ταξιδέψει σ' όλο τον κόσμο

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Ψέμα, ψέμα, ψέμα....
Τελευταιο ταξίδι λέει Υπερδνειστερία. Για να ανακαλύψει τον κόσμο η κυρά Ισαβέλλα... Πφφ....
Πες την αλήθεια κυρά μου να μάθει ο κόσμος!
Χα! Εξήγηση? Μετα από ένα τελάρο μπύρες? Δεν τρελάθηκα....
Χα, χα, χα, χα, χα!
@dim kyr να είσαι καλά! Βοήθησες να ξεκινήσει η ημέρα μου με γέλιο :haha::haha::haha:
Καλή σου ημέρα Δημητρούλα!
 

isabelle

Member
Μηνύματα
903
Likes
4.171
Ψέμα, ψέμα, ψέμα....
Τελευταιο ταξίδι λέει Υπερδνειστερία. Για να ανακαλύψει τον κόσμο η κυρά Ισαβέλλα... Πφφ....
Πες την αλήθεια κυρά μου να μάθει ο κόσμος! Παραδέξου τις διασυνδέσεις σου με την ακατανόμαστη ΚGΒ και τις συνομωσίες που έχεις υφάνει περί ανατροπής της Δημοκρατίας στην Ελλάδα, αλλά και την ενορχήστρωση της εγκαθίδρυσης της Τροτσκικής Μαοιστικής Κόκκινης φραξιaς! Ομολόγα για τους σχεδιασμούς αλά Λαβρέντι Μπερια περί εξόντωσης ημών των επικουρων του δημοκρατικού τόξου και παραδέξου -επιτέλους- ότι εναπόθεσες στεφανι στην μούμια του Μαο!
Μιλα για τις σχέσεις σου με τον αρχιδιάβολο Πούτιν. Πες μας για το τατουάζ σου με το σφυροδρέπανο και για την αδυναμία σου στα κόκκινα (κατακόκκινα!!!) πλακάκια στο μπάνιο σου!
Παραδέξου για μια μονο φορά στη ζωή σου -Μόνο Μία!!!-, ότι όνειρο σου ειναι η παλινόρθωση του Ριζοσπαστικού Κουμουνιστικού καθεστωτος στην χώρα μας με ποσοστα Αφρικανικής μπανανίας και για αυτόν τον σκοπό αγόρασες πλουτώνιο και ουράνιο στο Τιρασπόλ! Ολοι ξέρουμε τους λόγους! Αλλά ένα σου λέω παλιοκουμουνι: Δεν θα υποκύψουμε στις νοσηρές και αυταρχικές βλέψεις σου! Ψηφίζουμε ΠΑΣΟΚ το ορθόδοξο!

Σοβαρά: Αγαπάμε ΤΟ ζεύγος
Πάει καιρός που το'χω πει: επείγει να μπει, δίπλα στα λάικ, μια φατσούλα τέτοια :haha: να'χουμε να πατάμε. Ειδικά δε για την @dim kyr θα πρέπει να μπει προσωπικό κουμπί που να συνδιάζει αυτές τις δύο φάτσες
a01.JPG a02.JPG
Ας κάνει κάτι το αφεντικό @Defkalion να μας ξελασπώσει
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το ελέγχω. Θα βάλω σειρά εικονιδίων, λάικ, ξελάικ, funny, ουράνια τόξα, και τέτοια. Υπάρχει έτοιμη λύση, να:

 

isabelle

Member
Μηνύματα
903
Likes
4.171
Υπαρχουν ανθρωποι που ζουν ο,τι ονειρευονται και ανθρωποι που ονειρευονται οτι ζουν. Εδω και 43 χρονια κανετε ο ενας στον αλλον ενα μοναδικο αεναο δωρο. Αλλοι 43 χρονια και δεν εχουν μαθει να λενε ουτε Καλημερα.

Ευχομαι να μπορεσουν να αντεξουν τα χρονια περισσοτερο απο εσας!
@tripakias ένα μεγάλο ευχαριστώ.

Αφεντικό @Defkalion , εκτός από τις ως άνω φατσούλες που ήδη ζήτησα, παράκληση και για ένα τέτοιο κουμπί a01.JPG
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Αφού έτσι κι αλλιώς είμαστε εκτός θέματος (καθόλου σπάνιο άλλωστε) να προσθέσω: Ωραία τα κουμπιά, δεν λέω. Κι εμένα μου αρέσουν για να ... έχουμε να παίζουμε.
Αλλά υπάρχει καλύτερος και πιο ακριβής τρόπος έκφρασης στο γραπτό λόγο από τις λέξεις και τα σημεία στίξης;
 

isabelle

Member
Μηνύματα
903
Likes
4.171
Αφού έτσι κι αλλιώς είμαστε εκτός θέματος (καθόλου σπάνιο άλλωστε) να προσθέσω: Ωραία τα κουμπιά, δεν λέω. Κι εμένα μου αρέσουν για να ... έχουμε να παίζουμε.
Αλλά υπάρχει καλύτερος και πιο ακριβής τρόπος έκφρασης στο γραπτό λόγο από τις λέξεις και τα σημεία στίξης;
@Dina Z πολύ σωστά, ως προς το γενικό πλαίσιο συμφωνώ και υπερθεματίζω. Η πρόταση για τα κουμπιά αφορά αποκλειστικά τις περιπτώσεις όπου κάποιος δεν επιθυμεί να σχολιάσει κάτι επί της ουσίας, απλά θελει να επισημάνει ότι π.χ. γέλασε με την αναρτηση (και όχι απλά του άρεσε), ή αντίθετα λυπήθηκε (οπότε τι λάικ να βάλει). Γλιτώνει δηλαδή (ο ίδιος και το φόρουμ) από διάφορες περιττές "απαντήσεις" του στυλ :haha::clap::D κλπ.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.198
Likes
20.604
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
@Dina Z πολύ σωστά, ως προς το γενικό πλαίσιο συμφωνώ και υπερθεματίζω. Η πρόταση για τα κουμπιά αφορά αποκλειστικά τις περιπτώσεις όπου κάποιος δεν επιθυμεί να σχολιάσει κάτι επί της ουσίας, απλά θελει να επισημάνει ότι π.χ. γέλασε με την αναρτηση (και όχι απλά του άρεσε), ή αντίθετα λυπήθηκε (οπότε τι λάικ να βάλει). Γλιτώνει δηλαδή (ο ίδιος και το φόρουμ) από διάφορες περιττές "απαντήσεις" του στυλ :haha::clap::D κλπ.
Αρκεί να μην φτάσουμε να μιλάμε με emoticons μόνο, όπως κάνουν πολλοί σε άλλα media!
Μερικές φορές απορώ πως συνεννοούνται....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.499
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom