Εκπτωτικός κωδικός airfasttickets, έκπτωση 15€

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Και η προσφορα που με ποναει σημερα ειναι ...Μινσκ-Τοκυο-Φρανκφουρτη με emirates τελικη τιμη ευρω 181.00!!!! Πολυ συντομα θα κατεβει...
Υπάρχουν λόγοι που δεν γράφουμε mistake fares σε δημόσια φόρουμ με ανθρώπους που δεν ασχολούνται (άσχετα που είναι της μοδός αυτές οι σελίδες και μας έχουν καταστρέψει όλα τα κόλπα).
α) μπορεί να τους ακυρωθεί τελευταία στιγμή (μέχρι και στο check-in) και να μείνουν με την βαλίτσα στο χέρι.
β) μπορεί να καλέσουν στην εταιρία για επιβεβαίωση και να μείνουν όλοι με την βαλίτσα στο χέρι.

Κατανοητός ο ενθουσιασμός σου και είναι ωραίο συναίσθημα το να μοιράζεσαι αλλά σκέψου τα παραπάνω και πράξε ανάλογα την επόμενη φορά. ;)
 

passenger1987

Member
Μηνύματα
8
Likes
7
Τι να πω. περιεργο.
@jousis εμεις δεν εχουμε δικαιωμα στο λαθος ρε συ?? Ασρειευομαι κ σε καταλαβαινω..εστω pm τα λαθη ομως.. :)
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Μπες σε οποιαδηποτε μηχανη κρατησεων που εχει την επιλογη πολλαπλων προορισμων, διαλεξε σαν αεροδρομιο αναχωρησης το Μινσκ και επιστροφης τη Φρανκφουρτη. Δωσε ημερομηνια αναχωρησης αρχες Ιουνιου και επιστροφη μετα απο 10-15 μερες. Τελικη τιμη αναλογα με το website απο 205 εως 213 ευρω. Ε και με τα διαφορα κουπονια που κυκλοφορουν τσακ ...τιμουλα 181.00 τελικη. Υποψιν ολες οι πτησεις με τους Εμιρηδες
να ρωτησω κατι ασχετο πως σου ρθε να το ψαξεις αυτο το πραγμα ρε πουλακι μου; :p
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
να ρωτησω κατι ασχετο πως σου ρθε να το ψαξεις αυτο το πραγμα ρε πουλακι μου; :p
Ελα βρε Ελενάρα... τι τα ρωτάς? Δεν ξερεις? Πάνω στην απελπισία του ο ανθρωπος σκεφτεται πολύπλοκα. Εγω τις προαλλες είχα βάλει Ντάκα (Μπαγκλαντες) και επιστροφή απο Δαμασκό.... Δεν ξέρω τι ειχα στο μυαλό μου
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
450
Likes
1.678
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Και η προσφορα που με ποναει σημερα ειναι ...Μινσκ-Τοκυο-Φρανκφουρτη με emirates τελικη τιμη ευρω 181.00!!!! Πολυ συντομα θα κατεβει...
Τι ακριβώς σε πονάει; Ελλάδα-Μινσκ και Φρανκφούρτη-Ελλάδα θα το κόψεις με τα πόδια;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Φαίνεται ότι από σήμερα, πάπαλα η συνεργασία της airfasttickets με τους Τούρκους. Δεν τους δίνει πουθενά σαν επιλογή.
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Έχει αρκετά λαθάκια πάντως η σελίδα τους και βγάζει περίεργες τιμολογήσεις που τις προχωράει στο τελευταίο βήμα (δεν δοκίμασα όμως χρέωση- μπορεί να σκαλώσει). Μέχρι να στρώσει, είναι καλή εναλλακτική για εκμετάλλευση.

Όμως, να ρωτήσω όσους έχουν κλείσει.
Αν σας έτυχε κάποιο σοβαρό πρόβλημα, πόσο εύκολοι ήταν να σας το λύσουν;
Εννοώ πρόβλημα με τα εισιτήρια, με κάποια ακύρωση πτήσης, κτλ κτλ.
Αν δεν σας έτυχε κάτι, μην απαντήσετε καν, όταν όλα πάνε καλά, όλα τα πρακτορεία ίδια είναι.
Το χειρότερό μου είναι να γίνω μπαλάκι απο πράκτορα σε εταιρία όταν γίνει η στραβή γιατί δεν βγάζεις εύκολα άκρη.
 
Μηνύματα
93
Likes
76
Έχει αρκετά λαθάκια πάντως η σελίδα τους και βγάζει περίεργες τιμολογήσεις που τις προχωράει στο τελευταίο βήμα (δεν δοκίμασα όμως χρέωση- μπορεί να σκαλώσει). Μέχρι να στρώσει, είναι καλή εναλλακτική για εκμετάλλευση.

Όμως, να ρωτήσω όσους έχουν κλείσει.
Αν σας έτυχε κάποιο σοβαρό πρόβλημα, πόσο εύκολοι ήταν να σας το λύσουν;
Εννοώ πρόβλημα με τα εισιτήρια, με κάποια ακύρωση πτήσης, κτλ κτλ.
Αν δεν σας έτυχε κάτι, μην απαντήσετε καν, όταν όλα πάνε καλά, όλα τα πρακτορεία ίδια είναι.
Το χειρότερό μου είναι να γίνω μπαλάκι απο πράκτορα σε εταιρία όταν γίνει η στραβή γιατί δεν βγάζεις εύκολα άκρη.
Πριν κλεισεις διαβασε τα ψυλα γραμματα...Χρεωνουν 20 ευρω για οποιαδηποτε αλλαγη ή ακυρωση ανεξαρτητα απο την πολιτικη κρατησης της αεροπορικης ή του ξενοδοχειου. Αρα ανεξαρτητα απο τι χρεωνει το ξενοδοχειο ή η αεροπορικη για καποια αλλαγη ή ακυρωση θα χρειαστει να πληρωσεις +20 ευρω ως service fee της airfast (κατα την αποψη μου εξαιρετικα παραλογο στην περιπτωση των ξενοδοχειων οταν μαλιστα δεν εχει η ιδια κατευθειαν συμβολαια με αυτα αλλα απλα μεταπουλαει τα ξενοδοχεια απο την online πλατφορμα της TUI). Επιπλεον να εχεις υποψιν σου οτι δεν φημιζεται για την ταχυτητα το τμημα εξυπηρετησης πελατων. Θα ακους μουσικουλα για αρκετα λεπτα
 

Kafkasios

Member
Μηνύματα
144
Likes
79
Φαίνεται ότι από σήμερα, πάπαλα η συνεργασία της airfasttickets με τους Τούρκους. Δεν τους δίνει πουθενά σαν επιλογή.
Έτσι απο περιέργεια κάνω κράτηση για Κων/πολη και δε δεχεται το κουπονι των -20€. (Το κόστος ειναι πάνω απο 100€). Τρέχει κάτι;
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Έχει μείνει κανείς σε ξενοδοχείο με κράτηση που έκανε από airfasttickets; Εκτυπώσατε κάτι από αυτά που στέλνει ή απλά είπατε τον κωδικό κατα το check in και όλα οκ;
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.322
Μηνύματα
887.959
Μέλη
38.987
Νεότερο μέλος
Georg777

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom