Εκπτωτικός κωδικός airfasttickets, έκπτωση 15€

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Kafkasios

Member
Μηνύματα
144
Likes
79
Εγώ καλού κακού εκτύπωσα το voucher και την αποδειξη πληρωμής, αλλά η κρατηση ειναι για Σεπτέμβρη....
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.799
Likes
15.830
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
και εγώ εκτύπωσα το voucher για τηνΚυριακή που θα είμαι στην Μπριζ.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
και εγώ εκτύπωσα το voucher για τηνΚυριακή που θα είμαι στην Μπριζ.
Nα πεις και σε μας τι έγινε Μάκη! Εγώ έχω για τον τέλη Ιουλίου.. όταν λέτε voucher εννοειτε το email που είναι στα ελληνικά και λέει τους κωδικούς; Ή την απόδειξη που έρχεται λίγο αργότερα;
Εντωμετάξυ μετά την κράτηση μου έρχεται email επιβεβαίωσης 3 φορές το ίδιο..
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
797
Likes
282
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
εγώ έχω μείνει με κράτηση που έκανα. το μέιλ εκτύπωσα και όλα οκ. Παρεπιπτόντως είχατε χτες κανένα θέμα με κράτηση ξενοδοχείου? προσπάθησα άπειρες φορές και και μου βγαζε κάτι αλλοπρόσαλλα. Κάλεσα την εξυπηρέτηση άλλες τόσες φορές, δεν το σήκωσε κανείς. Άφησα και μήνυμα στο facebook, και είπαν ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου και πάλι τίποτα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.195
Likes
41.650
Έκλεισα ένα δίκλινο, δηλώνοντας 2 ενήλικες, ενώ τελικα θα πάω εγώ με το παιδί μου. Ρώτησα την airfast αν αυτό είναι πρόβλημα και επέμεναν ότι είναι σοβαρό θέμα και πρέπει να επικοινωνήσουν με το ξενοδοχείο. Εγώ νομίζω ότι δεν είναι και θέλουν να χρεώσουν τα 20 ευρώ για την αλλαγή της κράτησης, εξάλλου πάλι 2 άτομα θα είναι στο δωμάτιο. Πιστεύετε ότι πρέπει να κάνω αλλαγή στην κράτηση και να κάνω αυτό που μου λένε; (σε e-mail που έστειλα στο ξενοδοχείο για το θέμα, δεν πήρα απάντηση).
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
797
Likes
282
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
ίσα ίσα που θα πρεπε να είναι και λιγότερη η χρέωση όταν πηγαίνεις με παιδί, αντί με ενήλικα. (άποψη μου)
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.560
Likes
4.026
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Έκλεισα ένα δίκλινο, δηλώνοντας 2 ενήλικες, ενώ τελικα θα πάω εγώ με το παιδί μου. Ρώτησα την airfast αν αυτό είναι πρόβλημα και επέμεναν ότι είναι σοβαρό θέμα και πρέπει να επικοινωνήσουν με το ξενοδοχείο. Εγώ νομίζω ότι δεν είναι και θέλουν να χρεώσουν τα 20 ευρώ για την αλλαγή της κράτησης, εξάλλου πάλι 2 άτομα θα είναι στο δωμάτιο. Πιστεύετε ότι πρέπει να κάνω αλλαγή στην κράτηση και να κάνω αυτό που μου λένε; (σε e-mail που έστειλα στο ξενοδοχείο για το θέμα, δεν πήρα απάντηση).
Εννοείται πως δεν έχεις πρόβλημα! Το εικοσαρικάκι πάνε να τσιμπήσουν! Μη μασάς!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.195
Likes
41.650
Εννοείται πως δεν έχεις πρόβλημα! Το εικοσαρικάκι πάνε να τσιμπήσουν! Μη μασάς!
Όταν τους είπα ότι έκλεισα εκ των υστέρων εισιτήριο ανηλίκου που δεν ήταν συνδεδεμένο με το δικό μου ως συνοδού, το θέμα ήταν πάλι "Πααααρα πολύ σοβαρό" και έπρεπε να επικοινωνήσουν με τη Aegean για την διαδικασία. Εννοείται ότι η Αegean μου το έκανε σε 30 δευτερόλεπτα δωρεάν.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.560
Likes
4.026
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Όταν τους είπα ότι έκλεισα εκ των υστέρων εισιτήριο ανηλίκου που δεν ήταν συνδεδεμένο με το δικό μου ως συνοδού, το θέμα ήταν πάλι "Πααααρα πολύ σοβαρό" και έπρεπε να επικοινωνήσουν με τη Aegean για την διαδικασία. Εννοείται ότι η Αegean μου το έκανε σε 30 δευτερόλεπτα δωρεάν.
Γι αυτό σου λεω... Απο κατι τέτοια πανε να βγάλουν τα κουπονια που μοιράζουν!
Εαν είχες κλείσει 2κλινο και ήθελες τελικά να παρεις και ενα παιδι, τοτε ναι, θα υπήρχε πρόβλημα. (που και παλι, σε πολλες περιπτωσεις παιδια μεχρι 12 διαμένουν δωρεαν). Αλλα στη δική σου περίπτωση δεν είναι ουτε να το συζητας! Μην ασχολήθεις περαιτέρω...
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Έκλεισα ένα δίκλινο, δηλώνοντας 2 ενήλικες, ενώ τελικα θα πάω εγώ με το παιδί μου. Ρώτησα την airfast αν αυτό είναι πρόβλημα και επέμεναν ότι είναι σοβαρό θέμα και πρέπει να επικοινωνήσουν με το ξενοδοχείο. Εγώ νομίζω ότι δεν είναι και θέλουν να χρεώσουν τα 20 ευρώ για την αλλαγή της κράτησης, εξάλλου πάλι 2 άτομα θα είναι στο δωμάτιο. Πιστεύετε ότι πρέπει να κάνω αλλαγή στην κράτηση και να κάνω αυτό που μου λένε; (σε e-mail που έστειλα στο ξενοδοχείο για το θέμα, δεν πήρα απάντηση).
Ούτε εγώ πιστεύω πως θα έχεις πρόβλημα.. Απλά μου κάνει εντύπωση που εκτός από το όνομα αυτού που κλείνει το δωμάτιο και τον αριθμό των ατόμων στην airfast ζητάνε τα ονόματα όλων όσων θα μείνουν.. Οπότε στη περίπτωσή σου θα φαίνεται άλλο όνομα στον δεύτερο επισκέπτη.
Απ'τη στιγμή που η πιστωτική που έκλεισες το δωμάτιο είναι στο όνομά σου και όχι στο όνομα του άλλου ενηλικου που δε θα έρθει δε μπορούν να σου πουν κάτι. Αλλά αν η πιστωτική είναι σε άλλο όνομα μπορούν να δημιουργήσουν πρόβλημα.. Εγώ θα έπαιρνα τηλ στο ξενοδοχείο για ναμαι σίγουρη ότι δεν τους ενδιαφέρει το όνομα του δευτερου πελάτη (ίσως με την airfast κάνουν κάποια ιδιαίτερη συμφωνία)..

Εγώ έχω άλλο θέμα, έκλεισα αεροπορικά για εμάς και για ένα δεύτερο φιλικό ζευγάρι με aegean. Οι φίλοι μας ίσως να μην έρθουν τελικά. Σκέφτομαι να το αφήσω έτσι.. Σε περίπτωση που ακυρώσω τα εισητήρια θα πρέπει να πληρώσω; Η μία κράτησή κόστιζε με κουπόνι μόνο 8 ευρώ και για τους τέσσερις μας (2 ευρώ το άτομο η πτήση). Αν ακυρώσω δεν καλύπτω με την επιστροφή φόρων το τέλος ακύρωσης της airfast έτσι ωστε να συμψηφιστεί. Θα πρέπει να πληρώσω 36 ευρώ για να κάνω ακύρωση; Αν το αφήσω έτσι ως no show θα έχουμε πρόβλημα;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.195
Likes
41.650
Ούτε εγώ πιστεύω πως θα έχεις πρόβλημα.. Απλά μου κάνει εντύπωση που εκτός από το όνομα αυτού που κλείνει το δωμάτιο και τον αριθμό των ατόμων στην airfast ζητάνε τα ονόματα όλων όσων θα μείνουν.. Οπότε στη περίπτωσή σου θα φαίνεται άλλο όνομα στον δεύτερο επισκέπτη.
Δεν ζητάνε όλα τα ονόματα όταν πρόκειται για ένα απλό δίκλινο, μόνο ενός ατόμου. Μάλλον αναφέρεσαι σε πακέτο. Πάντως μόνο το δικό μου φαίνεται στην κράτηση ως ... "όνομα αρχηγού"!
 
Last edited:

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Δεν ζητάνε όλα τα ονόματα όταν πρόκειται για ένα απλό δίκλινο, μόνο ενός ατόμου. Μάλλον αναφέρεσαι σε πακέτο. Πάντως μόνο το δικό μου φαίνεται στην κράτηση ως ... "όνομα αρχηγού"!
Oπότε είσαι οκ! Εμένα πάντως σε απλή κράτηση (δεν έχω κλείσει ποτέ πακέτο) μου ζήτησε και τα δύο ονόματα και έβαλε το πρώτο ως αρχηγό..
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.322
Μηνύματα
887.968
Μέλη
38.987
Νεότερο μέλος
Georg777

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom