Γενικά Ελληνικες αεροπορικες εταιρειες

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
εγω να πω οτι πολλοι υπουργοι δεν θελουν να βρεθει λυση γιατι απλα εχουν μετοχες της Aegean οποτε τους συμφερει να κλεισει ή να αποδυναμωθει η Ο.Α

Η εταιρεια θα κλεισει κ οσοι εχουν πανω απο 6.000 ενσημα θα μπορουν να παρουν συνταξη.Οι αλλοι ΜΟΝΙΜΟΙ θα μπορουν να πανε σε αλλο κλαδο του Δημοσιου.
Οι εποχικοι θα απολυθουν κ θα τους δωθουν μπονους για τον ΑΣΕΠ (οοοοποτε γινει δηλαδη προκυρηξη για μια θεση).Απο τους 4.000 εποχικους θα μεινουν 1.000.Αυτο αφορα ΟΛΗ την Ελλαδα (αρα το προσωπικο σε Χανια,Σαμο,Καστελοριζο Αλεξανδρουπολη κλπ κλπ)
Η Ο.Α θα συνεχισει να πεταει με αλλο ονομα αλλα με τα αεροπλανα της.Τωρα που παραγει εργο 100% θα μειωθει στο 65% (δηλαδη θα κοπουνε διαφοροι προορισμοι (Γιοχανεσμπουργκ,Γερμανια,ισως Λονδινο αλλα κ εσωτερικο) και το 35% που θα χαθει θα το παρουν οι αλλες εταιρειες που πιεζαν την κυβερνηση να μικρυνει την Εθνικο μας αερομεταφορεα. (Αegean,Ryanair κλπ κλπ)
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Δεν μπορώ να καταλάβω ρε παιδιά γιατί απαξιώνετε έτσι την Ολυμπιακή... Ακυρώσεις πτήσεων γίνονται και σε άλλες εταιρίες και όχι μόνο στην Ολυμπιακή. Πριν λίγο καιρό δεν διαβάσατε για τις ακυρώσεις που έκανε η Easy και μάλιστα δεν ειδοποιήσε κανέναν. Οι καθυστερίσεις πάλι νομίζετε ότι είναι "προνόμιο" μόνο της Ολυμπιακής... όχι βέβαια... καθυστερίσεις συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες...

Ασφαλώς και δεν υποστηρίζω ότι η ΟΑ είναι εταιρία υπόδειγμα αλλά ας είμαστε λίγο πιό συγκρατημένοι στις κρίσεις μας. Βεβαίως και η εταιρία αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα και είναι σε μεταβατικό στάδιο , αλλά είναι ασφαλέστατη και τα αεροπλάνα της άριστα συντηριμένα. Αφορισμοί του στυλ να κλείσει τώρα πιστεύω οτι είναι ατυχείς... Δηλαδή αν κλείσει, ο κόσμος που εργάζετε εκεί τι θα γίνει? Τα μικρά νησιά μας που ουσιαστικά συνδέονται με την Αθήνα μόνο με αεροπλάνο τον χειμώνα τι θα γίνουν...

Αποφάσεις πρέπει να παρθούν και άμμεσα μάλιστα γιατί η κατάσταση δεν πάει άλλο αλλά μην μηδενίζουμε και τα πάντα...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
εγω να πω οτι πολλοι υπουργοι δεν θελουν να βρεθει λυση γιατι απλα εχουν μετοχες της Aegean οποτε τους συμφερει να κλεισει ή να αποδυναμωθει η Ο.Α

...... που θα χαθει θα το παρουν οι αλλες εταιρειες που πιεζαν την κυβερνηση να μικρυνει την Εθνικο μας αερομεταφορεα. (Αegean,Ryanair κλπ κλπ)
Συγνώμη τώρα αλλά αυτά που τα βρήκες? Το να πετάει ο καθένας μας λάσπη είναι εύκολο αλλά μήπως θα έπρεπε να μας παραθέσεις και κάποια στοιχεία? Αν λοιπόν δεν μας παραθέσεις στοιχεία για το ποιός υπουργός βάζει τρικλοποδιές στην λύση της ΟΑ λυπάμε αλλά θα πω οτι συκοφαντείς και παραπληροφορείς συστηματικά...

Έχεις αποδείξεις όταν λες οτι η κυβέρνηση δέχετε πιέσεις από την Aegean και την Ryan για να μικρύνει την Ο.Α. Υποθέτω ότι μάλλον δεν το κατέχεις το θέμα...
 

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
Αφου το λες ετσι θα ειναι ;)
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
η ολυμπιακή πάντως εμένα μου την έχει κάνει πολλές φορές ...μιλάω για εσωτερικό .πριν πεταξομε προσευχόμαστε να φύγει για να προλάβομε την επόμενη ανταπόκριση ....κακά τα ψέματα ...οταν πρόκειται να ταξιδέψω βγάζω μόνο με aegian,και ας το πληρώσω χρυσάφι ...δεν διακινδυνεύω με τίποτα το ταξίδι μου ...για την επιστροφή που δεν με ενδιαφέρει τι θα γίνει, βγάζω και με ολυμπιακή .
το στάνταρ ειναι οτι άν δεν γεμίσει αρκετα η πτήση της ,την ακυρώνει με τσαμπουκά ,και σε βάζει στην επόμενη για να την απογεμίσει ....οτι και να λέτε ...έτσι ειναι .
 

Markos

Member
Μηνύματα
132
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ταϊλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Τανζανία - Ζανζιβάρη
Το τελευταίο που θέλω να κάνω είναι γκρίζα διαφήμιση... αλλά δίνουν δικαιώματα...

Εχθές από Θεσσαλονίκη για Αθήνα πέταγα στις 19.00 με την άλλη ελληνική αεροπορική εταιρεία.
Εμείς λοιπόν πετάξαμε στις 19.05, ενώ οι πτήσεις της ΟΑ που ήταν προγραμματισμένες για 16.45 και 18.15 ακόμη δεν είχαν φύγει...

Τα σχόλια δικά σας...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.535
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom