Ινδία Εμπόλεμο Κασμίρ

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Eνώνω κι εγώ τη φωνή μου με τους υπόλοιπους για αναλυτική αφήγηση της συνέχειας του ταξιδιου ....όποτε μπορείς..... να μας τα λες λίγα λίγα να το απαλαμβανουμε...:)
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
ΝΑΙ ΝΑΙ ΟΛΑ ΣΤΗ ΦΟΡΑ!
Χωρις λογοκρισιες και χαιδεματα!
Θελουμε το hardcore travelstories και βαλτε και σχετικο σηματακι: Ακαταλληλον δια ανηλικους...:haha:
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Είδα πως το διευθέτησες.
Ζήτησες πληροφορίες και υλικό από άλλους.
Πρέπει να υποσχεθείς ότι δε θα γράψεις για τις τζ...ρες,τους χαμένους βαρκάρηδες εν πλω για τουαλέττες ,τους μαστουρωμένους οδηγούς, τους ύπνους σε στρατώνες κλπ τότε κάτι μπορεί να γίνει:roll::roll:
Κουμπαρούλη μου φυσικά και ζητάω πληροφορίες και υλικό από σένα που το οργάνωσες:bleh:, εγώ τότε μια άδολη παιδούλα ήμουν που με παρασύρατε:shock:, που να θυμάμαι ονόματα και τοποθεσίες; για ποιες τζούρες μιλάς που παντού μας προσέφεραν και ποτέ δεν κάναμε ούτε μια ρουφηξιά, μόνο ναργιλέ στον στρατώνα θυμάμαι, μήπως με στέλνατε εμένα για ύπνο και μετά μαζευόσασταν οι υπόλοιποι και το γλεντάγατε;
Στείλε εσύ τις πληροφορίες και εγώ θα φροντίσω να σε εκθειάσω όσο μπορώ αποκρύπτοντας ότι κόντευες να πνίξεις τον βαρκάρη τις σικάρας. :D
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Αααααα, όλα κι όλα!!! Όχι και να μας κόψετε το αλατοπίπερο!:haha:

(άντε, πείτε τις δικές ατασθαλίες, να σας πούμε κι εμείς τις δικές μας...:bleh:)
Ώπα ώπα τι εννοείς ότι ενώ μου εμφανίζεσαι αθώα και άσπιλη έχεις αμαρτήσει:shock:; για λέγε για λέγε:clap:
 
Last edited by a moderator:

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Ώπα ώπα τι εννοείς ότι ενώ μου εμφανίζεσαι αθώα και άσπιλη έχεις αμαρτήσει:shock:; για λέγε για λέγε:clap:

Μην προσπαθείτε να υπεκφύγετε, κυρία μου! Το φόρουμ σύμπασο (καλό κι αυτό!:roll:) περιμένει να διαβάσει τις πομπές σας!!!
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Πρόλογος

Οι αφανείς συντελεστές αυτής της ιστορίας είναι οι Πατρινοί συνταξιδιώτες μου, όταν πήρα το θάρρος να συνεχίσω την ιστορία του Κασμίρ ζήτησα από τον Stav (το πολιτικό του όνομα είναι Σταύρος) να μου κάνει μια λίστα με τις περιοχές που είχαμε περάσει. Φυσικά μετά από τόσα χρόνια οι αναμνήσεις μας ήταν συγκεχυμένες και σκόρπιες. Ο Σταύρος υπακούοντας πιστά την φύση του χαρακτήρα του, άρχισε την γκρίνια ότι δεν έχει χρόνο, δεν θυμάται, οι σημειώσεις είναι πρόχειρες, δεν προλαβαίνει να τις γράψει στο word και να μου τις στείλει κτλ.
Παράλληλα ξαναδιάβασε τον Lonely Planet που είχε χρησιμοποιήσει τότε, συμπλήρωσε όλες τις δικές του αναμνήσεις και μίλησε με το ζευγάρι που ήταν μαζί μας στο ταξίδι (Νίκος και Λίτσα) που και αυτοί με την σειρά τους ανακάλεσαν στην μνήμη τους όσα θυμόντουσαν. Από ότι κατάλαβα πέρασαν ένα πολύ ευχάριστο απόγευμα. Αποτέλεσμα ένα κείμενο 20 σελίδων που μπορεί να σταθεί από μόνο του ως ιστορία, ο Σταύρος όμως είναι και σεμνός εκτός από γκρινιάρης και δεν θέλει. Εσείς όμως θα ξέρετε ότι πολλά από αυτά που θα γραφούν εδώ είναι αυτούσια κείμενα από τις σημειώσεις του.

Περίμενα για λίγο στις όχθες του Γάγγη απολαμβάνοντας την γάργαρη, πολύχρωμη διήγηση του Χρήστου και λέω αύριο σιγά σιγά να αρχίσω την περιγραφή, ας είναι καλά οι Πατρινοί.

 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
:love1:
Τελεια, τελεια, τελεια! Γιουχου! Hurray!
Προσκυνω!
ΥΓ εψαξα να βρω ενα προσωπακι να προσκυνα και δε βρηκα! Υποσχομαι απο εδω και μπρος ουτε μασαζοκαλτσον να μην αγορασω!
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μπράβο Ιωάννα ! Μπαίνω κι εγώ στο κλαμπ...:clap:
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Πολύ ωραία τρέχα να προλάβεις και τις υπόλοιπες γιατί ... :airplane: φεύγουμε
Μπράβο και πάλι μπράβο! :clap:
Καλά που σας πήρα χαμπάρι έγκαιρα και δε φύγατε χωρίς εμένα! :haha:
Αύριο είναι η αναχώρηση; :roll: (Για να ξέρω να προετοιμαστώ κατάλληλα :bleh:)
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ναι ναι αυριο! Μην παρεις πολλα ρουχα! Θα βρουμε κασμιρια στο Κασμιρ!
 
Μηνύματα
8
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜέγαςΚοραλιογενής Ύφαλος
Ρε παιδιά συγνώμη αλλά αυτή η ιστορία δεν ήταν πιο εκτενής η την ονειρεύτηκα? Εχω τρελαθεί την θυμάμαι πολύ μεγαλύτερη ,λεπτομερέστερη και χιουμουριστική.Ας μου πει κάποιος ότι η ιστορία απλά "κατέβηκε" γιατί θα αρχίσω να ανησυχώ.
Ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.439
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom