Ινδία Εμπόλεμο Κασμίρ

iliakarayianni

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΠΑΛ
εξαιρετο

Εξαιρετικη η διηγησι σου Ιωαννα. Με ταξιδεψες πολυ ομορφα.
Σ'ευχαριστουμε.
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Εξαιρετικη η διηγησι σου Ιωαννα. Με ταξιδεψες πολυ ομορφα.
Σ'ευχαριστουμε.
Χρόνια πολλά και καλώς όρισες Ilia και σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, όμως επειδή έριξα μια ματιά στον χάρτη σου να μην ξεχνιόμαστε :xmas_wink:έχεις να μας πεις πολλά...

Υ.Γ. μπορεί οι Καραγιάννη να συναγωνίζονται τους Παπαδόπουλους σε συχνότητα αλλά πολύ χαίρομαι που έχω έναν συνονόματο στο φόρουμ.
 
Last edited by a moderator:

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Τώρα...πώς εμένα μου είχε ξεφύγει μέχρι σήμερα αυτή η ιστορία...απορίας άξιον...Και σκέψου πως πριν το καλοκαίρι την ίδια διαδρομή έψαχνα κι εγώ...πρώτα έπεισα τον καλό μου, πράγμα ιδιαιτέρως εύκολο, αφού το μόνο που του έδειξα ήταν τρεις τέσσερις φωτογραφίες του δρόμου Σριναγκάρ-Λέι...ούτε ναούς, ούτε λιμνόσπιτα, αλλά τις ορεινές γκρεμίλες! αφού λοιπόν, αναφώνησε, 'αααα!!! εκεί πρέπει να πάμε οπωσδήποτε!', ξεκίνησα να ψάχνω τα υποδέλοιπα. Δυστυχώς, μετά ξανάσφιξαν πολιτικά τα πράγματα εκεί, και η ιδέα απορρίφθηκε...:( ή, μάλλον, αναβλήθηκε...αλλά είναι ένας απ' τους τόπους που έχουν κλέψει την καρδιά μου, γι αυτό και σ' ευχαριστώ διπλά...
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Ναι Ρόζα μου ήμουν αρκετά τυχερή και πρόλαβα να ταξιδέψω σε αυτές τις "γκρεμίλες" :D πριν σφίξουν τα πράγματα, αν μπορούσα θα ξαναπήγαινα. Έγραψα αυτή την περίληψη του ταξιδιού μας όταν πρωτομπήκα στο φόρουμ και ήμουν αρκετά ψαρωμένη, τώρα που έχω πάρει λίγο αέρα, σκέφτομαι να την διηγηθώ ολόκληρη αρκεί να μην πάθει ταμπλά ο Σπόρος
που θα συνεχίσω τελειωμένη ιστορία και να με βοηθήσει στις λεπτομέρειες ο Stav.
 
Last edited by a moderator:

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
...τώρα που έχω πάρει λίγο αέρα, σκέφτομαι να την διηγηθώ ολόκληρη...
YES!!!!:clap::clap::clap:
(κι ήθελα να σ' το ζητήσω κι εγώ, αλλά λέω πού να τη βάλω σε φασαρία την κοπέλα...:lol: Θα περιμένω με μεγάλη ανυπομονησία!!!!!)

υ.γ. παράκληση: δώσε έμφαση στις 'γκρεμίλες' (...), να τις τυπώσω να διαβάσει και ο σύζυξ, για να κρατάμε το όνειρο ζωντανό...;))
 
Last edited by a moderator:

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ναι βρε Ιωαννα γραψε κατι παραπανω! Και εγω το ονειρευομαι αυτο το ταξιδι εδω και εικοσι χρονια τοτε που σε ενα μπαρ στη Πεναγκ ενας αγνωστος μας κοσμοπολιτης Αγγλος μας περιεγραφε τις ονειρωδεις ομορφιες αυτου του τοπου. Τοτε πρωτοακουσα για τα house boats, για τη λιμνη Dal και τις sikara. Απο τοτε μου εχει καρφωθει στο κεφαλι αυτο το μερος, αλλα ο αντρας μου δε φοβαται μεν τις γκρεμιλες, αλλα τους guerrillas, με συνεπεια να μην αποφασιζει να κανει το κρισιμο βημα, καθοτι εχουμε παιδι, οπως λεει, να αναθρεψουμε και να σπουδασουμε οποτε δε μας παιρνει να παμε να σκοτωθουμε εκει πανω μεχρι να τακτοποιησουμε τις υποχρεωσεις μας, πραγμα που σημαινει οτι με τη νοοτροπια της ελληνικης οικογενειας μεχρι να φθασει η κορη μας στην εμμηνοπαυση δε θα εχουμε δει το περασμα Joli la.
Οποτε γραψε βρε Ιωαννα κατι παραπανω μπας και ο καημος μου απαλυνθει!
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Ιωαννα στρωσου στο γραψιμο. Κι εγω μολις σημερα ανακαλυψα την ιστορια σου και περιμενω ολοκληρη την αφηγηση σου
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Σας ευχαριστώ κορίτσια για τον αυθόρμητο ενθουσιασμό σας, θα το φροντίσω εν ευθέτω χρόνο.
 
Last edited by a moderator:

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
να μην αποφασιζει να κανει το κρισιμο βημα, καθοτι εχουμε παιδι, οπως λεει, να αναθρεψουμε και να σπουδασουμε οποτε δε μας παιρνει να παμε να σκοτωθουμε εκει πανω μεχρι να τακτοποιησουμε τις υποχρεωσεις μας, πραγμα που σημαινει οτι με τη νοοτροπια της ελληνικης οικογενειας μεχρι να φθασει η κορη μας στην εμμηνοπαυση δε θα εχουμε δει το περασμα Joli la.

Eμ, εμείς γιατί δεν πήγαμε, λες??...Προτιμήσαμε ηπιότερους τόνους, πετώντας με αερόστατο...:haha:

(αλλά ούτε κι αργότερα σωζόμαστε....μετά από τις κόρες, θα έχουμε τα εγγόνια....αν κι αυτά μάλλον θα περιμένουνε πώς και πώς να γκρεμοτσακιστούμε στα Ιμαλάια για να μας κληρονομήσουν!...:shock:)
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
(αλλά ούτε κι αργότερα σωζόμαστε....μετά από τις κόρες, θα έχουμε τα εγγόνια....αν κι αυτά μάλλον θα περιμένουνε πώς και πώς να γκρεμοτσακιστούμε στα Ιμαλάια για να μας κληρονομήσουν!...:shock:)
Εμεις ομως θα φαμε την κληρονομια τους σε ταξιδια! Χα! :bleh:
 

STAV

Member
Μηνύματα
235
Likes
907
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΓΓΟΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Δ.ΑΦΡΙΚΗ
Κασμίρ

Σας ευχαριστώ κορίτσια για τον αυθόρμητο ενθουσιασμό σας, θα το φροντίσω εν ευθέτω χρόνο.
Είδα πως το διευθέτησες.
Ζήτησες πληροφορίες και υλικό από άλλους.
Πρέπει να υποσχεθείς ότι δε θα γράψεις για τις τζ...ρες,τους χαμένους βαρκάρηδες εν πλω για τουαλέττες ,τους μαστουρωμένους οδηγούς, τους ύπνους σε στρατώνες κλπ τότε κάτι μπορεί να γίνει:roll::roll:
 
Last edited by a moderator:

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Αααααα, όλα κι όλα!!! Όχι και να μας κόψετε το αλατοπίπερο!:haha:

(άντε, πείτε τις δικές ατασθαλίες, να σας πούμε κι εμείς τις δικές μας...:bleh:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.208
Μηνύματα
883.794
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom