Ενοικίαση αυτοκινήτου στο εξωτερικό

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Καλησπερα! Θα ήθελα τα φωτα σας.
Θελω: 9 θεσιο, 27 Απρ -4 Μαη, απο αερδορομιο Φρανκφουρτης (lufthansa)
Βρηκα: Κατευθειαν απο το site της Εnterprise και οχι απο μεσιτες (autoeurope κτλ)
με 516€, CDW included, στο Frankfurt Flughafen T1t2.
Κατέληξες τελικά σε κάποια εταιρεία?
Σε ρωτάω γιατί ταξιδεύουμε ίδιες ημερομηνίες στην ίδια περιοχή και είμαι στην αναζήτηση για την ενοικίαση αυτοκινήτου. Ευχαριστώ!
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Προσωπικά, το θέμα των κάθε είδους απαλλαγών το έχω λύσει με μια πρόσθετη ετήσια ασφάλιση [για όλη την Ευρώπη με κόστος 60-65 ευρώ (το ποσό παίζει λίγο γιατί η εταιρία είναι στην Αγγλία και χρεώνει σε λίρες)] που καλύπτει τα πάντα και δεν με απασχολούν οι ... εκπλήξεις.

Car Hire Insurance | Car Rental Excess Insurance
Σου έχει τύχει κάτι, ώστε να χρειαστεί να χρησιμοποιηθεί αυτή η ασφάλιση? Θα ήθελα να μάθω αν διεκπεραιώθηκε εύκολα και ανέξοδα η κατάσταση. Γενικότερα, πώς ήταν η επικοινωνία μαζί τους και η αντιμετώπισή σου.
Ευχαριστώ!
 

Birigkokos

Member
Μηνύματα
99
Likes
102
Κατέληξες τελικά σε κάποια εταιρεία?
Σε ρωτάω γιατί ταξιδεύουμε ίδιες ημερομηνίες στην ίδια περιοχή και είμαι στην αναζήτηση για την ενοικίαση αυτοκινήτου. Ευχαριστώ!
Ναι, έκανα κράτηση σε αυτο που αναφερω.
 

Ameli

Member
Μηνύματα
71
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Κέρκυρα
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Ψάχνω για ενοικίαση αυτοκινήτου μέσω της Expedia, το Expedia.com το βγάζει 43$ κάπου 38 ευρώ και το αντίστοιχο ιταλικό και ιρλανδικό σαιτ 65 ευρώ.είναι λογικό;;;;;;
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
737
Likes
1.884
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Την προηγούμενη εβδομάδα στα Χανιά η Goldcar μου δέσμευσε 1500 ευρώ για ένα Fiat πεντακοσαράκι που νοίκιασα.
Κι εμενα η goldcar περσυ στο μιλανο μου δεσμευσε 800. Μηπως τελικα το ποσο της δεσμευσεις εχει να κανει με κατι αλλο που δεν γνωριζουμε;;
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.521
Likes
7.773
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Την προηγούμενη εβδομάδα στα Χανιά η Goldcar μου δέσμευσε 1500 ευρώ για ένα Fiat πεντακοσαράκι που νοίκιασα.
Για τα Χανια υπαρχει μια εταιρεια η ecorental που νομιζω έχει δεσμευση μονο στη φουλ ασφαλιση....
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.099
Likes
23.957
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Την προηγούμενη εβδομάδα στα Χανιά η Goldcar μου δέσμευσε 1500 ευρώ για ένα Fiat πεντακοσαράκι που νοίκιασα.
Συγγνώμη, λάθος. Μου δέσμευσαν 1200 ευρώ. Το 1500 ήταν το πιστωτικό μου όριο.
 

Birigkokos

Member
Μηνύματα
99
Likes
102
Έχω κανει κρατηση 9 θεσιο, απο αερδορομιο Φρανκφουρτης κατευθειαν απο το site της Εnterpriseμε 516€. Χωρις να δωσω λεφτα μπροστα ή αριθμο πιστωτικης. Μου δωσανε μονο confirmation number για την κρατηση.
Σημερα βλεπω οτι η τιμη εχει πέσει στα 385 (ιδιο αμαξι, εταιρια κτλ) Τι κανω? Ακυρώνω και ξανακλείνω?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.725
Likes
14.866
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Έχω κανει κρατηση 9 θεσιο, απο αερδορομιο Φρανκφουρτης κατευθειαν απο το site της Εnterpriseμε 516€. Χωρις να δωσω λεφτα μπροστα ή αριθμο πιστωτικης. Μου δωσανε μονο confirmation number για την κρατηση.
Σημερα βλεπω οτι η τιμη εχει πέσει στα 385 (ιδιο αμαξι, εταιρια κτλ) Τι κανω? Ακυρώνω και ξανακλείνω?

φυσικά
 

valk

Member
Μηνύματα
48
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!
Ταξίδι-Όνειρο
Πολυνησία
Βρε παιδιά ,εσείς που χετε νοικιάσει με Sisilybycar, θέλει οπωσδήποτε διαβατήριο; Έτσι αναφέρει στα ψιλά γράμματα. Με ID θα χω πρόβλημα;
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.864
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom