Γενικά Ενοικίαση αυτοκινήτου

Rozaki@

Member
Μηνύματα
110
Likes
15
καλησπέρα,
-το ροζ δίπλωμα δεν είναι πρόβλημα, αν θέλετε να δοηγείτε 2 άτομα μπορείτε να πληρώσετε παραπανω και να ειστε οκ. Μερικές εταιρίες το κάνουν δωρεαν στην αρχική τιμή.
-αν παρεις μεικτή δεν κρατάνε εγγύηση, απλά πληρώνεις αρκετά παραπάνω.
-αυτό είναι για να μην κρατήσουν εγγύηση, πληρώνεις ένα ποσό παραπάνω.
Άρα ουσιαστικά αν θελω να εχω τελείως το κεφάλι μου ήσυχο πληρώνω και τα 7€ και μεικτή ασφάλεια, αλλιως τα 7€ απλα για να μη δεσμεύσουν ποσο έτσι;
Αν κλεισω μέσω Ryanair θα ειμαι καλα πιστεύεις;
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Άρα ουσιαστικά αν θελω να εχω τελείως το κεφάλι μου ήσυχο πληρώνω και τα 7€ και μεικτή ασφάλεια, αλλιως τα 7€ απλα για να μη δεσμεύσουν ποσο έτσι;
Αν κλεισω μέσω Ryanair θα ειμαι καλα πιστεύεις;
δε γνωριζω ακριβως να σου απαντησω, όλες οι εταιρείες έχουν καποια πακετα που σου προτείνουν ή για να μειωθεί η εγγύηση ή για να εξαλειφθεί.
Εγώ προτίμησα την κράτηση της εγγύησης και δεν ξερω ακριβώς τις τιμες. Επίσης , δεν έχω πείρα από τις ενοικιάσεις αυτοκινήτου μέσω Ryanair ,έκλεισα με Alamo προσφατα και όλα οκ.
 

Rozaki@

Member
Μηνύματα
110
Likes
15
δε γνωριζω ακριβως να σου απαντησω, όλες οι εταιρείες έχουν καποια πακετα που σου προτείνουν ή για να μειωθεί η εγγύηση ή για να εξαλειφθεί.
Εγώ προτίμησα την κράτηση της εγγύησης και δεν ξερω ακριβώς τις τιμες. Επίσης , δεν έχω πείρα από τις ενοικιάσεις αυτοκινήτου μέσω Ryanair ,έκλεισα με Alamo προσφατα και όλα οκ.
Πως να ξερω ποιες εταιρίες εχουν γραφειο στο αεροδρόμιο;
 

Stelios

Member
Μηνύματα
85
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Μελβούρνη...
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες :)
Με Alamo, παίρνεις δωρεάν λεωφορειάκι που σε μεταφέρει στο γραφείο για να πάρεις το αμάξι, και στο γυρισμό όταν τους αφήσεις το αμάξι σε πάνε στο αεροδρόμιο? Εν τω μεταξύ επιστροφή είναι Κυριακή, ελπίζω να μην έχω θέμα... Από ότι έχω καταλάβει, να επιλέξω μεταξύ herz,sixt,budget,interrent,firefly,sicily by car, alamo?
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Στο fiumicino το γραφείο ειναι μέσα στο αεροδρόμιο στο τμήμα των ενοικιάσεων αυτοκινήτων,δεν ξερω σε άλλα αεροδρόμια. Ειμαι ανοιχτά συνέχεια,εγώ Κυριακή το πήρα.Εγω διάλεξα αυτή γιατί ήταν πολύ οικονομική και μου την πρότειναν σαν καλή,δεν ξερω για τις άλλες.
 

ElinakiK

Member
Μηνύματα
165
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Βένετο
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Με Alamo, παίρνεις δωρεάν λεωφορειάκι που σε μεταφέρει στο γραφείο για να πάρεις το αμάξι, και στο γυρισμό όταν τους αφήσεις το αμάξι σε πάνε στο αεροδρόμιο? Εν τω μεταξύ επιστροφή είναι Κυριακή, ελπίζω να μην έχω θέμα... Από ότι έχω καταλάβει, να επιλέξω μεταξύ herz,sixt,budget,interrent,firefly,sicily by car, alamo?
Μακριά από sicily by car!
 

Neda

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Γιατί το λες αυτό; Το Πάσχα νοίκιασα στην Ιταλία αυτοκίνητο μέσω Sicily by car. Παρέλαβα ένα ολοκαίνουριο Fiat Panda στη Ρώμη και το παρέδωσα στη Φλωρεντία. Γενικά έμεινα ευχαριστημενη. Βέβαια κανένας δεν ηλεγξε το αμάξι κατά την παράδοση για ζημιές κλπ. Αλλά όλα πήγαν καλά.
 

ElinakiK

Member
Μηνύματα
165
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Βένετο
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Γιατί το λες αυτό; Το Πάσχα νοίκιασα στην Ιταλία αυτοκίνητο μέσω Sicily by car. Παρέλαβα ένα ολοκαίνουριο Fiat Panda στη Ρώμη και το παρέδωσα στη Φλωρεντία. Γενικά έμεινα ευχαριστημενη. Βέβαια κανένας δεν ηλεγξε το αμάξι κατά την παράδοση για ζημιές κλπ. Αλλά όλα πήγαν καλά.
Α κ εμενα ωραιότατο αμαξι μου εδωσαν (καινουριο opel corsa). Κ τα λεφτά της εγγύησης που ομολογουμένως ήταν πολλά μου τα επέστρεψαν την ίδια μέρα.
4 μηνες μετά όμως εγινε προσπαθεια συναλλαγής 1000€ από την πιστωτική που είχα χρησιμοποιήσει μόνο για την ενοικίαση του αυτοκινήτου! Ευτυχως μου τη μπλόκαρε η τράπεζα..
 

Neda

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Εεε! Με άγχωσες τώρα. Ελπιζω να μη δω καμία χρέωση στην πιστωτική εν καιρώ!!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ελπίζω να ήμουν εγώ η ατυχη!!!
Δεν ξεκαθαρισες ομως αν η προσπαθεια εγινε επισημα απο την εταιρεια η οχι. Αν ναι επρεπε να επικοινωνησεις μαζι τους. Περιεργο μου φαινεται για εταιρεια τετοιου μεγεθους κ ουτε εχει τετοια φημη.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.877
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom