Γενικά Εξαργύρωση πόντων με Star Alliance

taver

Member
Μηνύματα
12.503
Likes
29.162
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αυτό από που προκύπτει, taver; Και πόσο αυξάνονται;
Από το "The number of Miles required for other award tickets has been increased to better reflect the new flexibility and availability, as well as the surcharge inclusion" που περιλαμβάνεται στην ανακοίνωση. Το πόσο, δεν το κοίταξα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.749
Likes
50.925
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Α, εγώ από αυτή τη διατύπωση κατάλαβα πως το "other award tickets" δεν αναφερόταν στα υπερπόντια, αλλά στα award tickets που δεν είναι economy class. Διότι η αντιδιαστολή πρέπει να είναι με την προηγούμενη φράση:

You can still book any Classic Award ticket in Economy starting at the same number of Miles as usual. The number of Miles required for other award tickets
 

thessaris

Member
Μηνύματα
600
Likes
879
Ερώτηση. Με την Aegean Bonus visa τα μίλια που μαζεύεις από μετατροπή των πόντων-bonus σε μίλια, είναι μίλια αναβάθμισης ή εξαργύρωσης; Δηλ αγοράζω από Βασιλόπουλο 30 ευρώ πράγματα=120 πόντοι bonus=120 μίλια. Εξαργύρωσης ή αναβάθμισης;
 

thessaris

Member
Μηνύματα
600
Likes
879
Ερώτηση. Με την Aegean Bonus visa τα μίλια που μαζεύεις από μετατροπή των πόντων-bonus σε μίλια, είναι μίλια αναβάθμισης ή εξαργύρωσης; Δηλ αγοράζω από Βασιλόπουλο 30 ευρώ πράγματα=120 πόντοι bonus=120 μίλια. Εξαργύρωσης ή αναβάθμισης;
Το βρήκα τελικά, άκυρη η ερώτηση. Μόνο τα πρώτα μίλια που σου δίνουν με την έκδοση της κάρτας είναι αναβάθμισης (οπότε γίνεσαι αυτόματα μπλε μέλος). Τα μίλια που παίρνεις από την μετατροπή των πόντων-bonus είναι εξαργύρωσης.
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
[Εδώ και έα μήνα περίπου, έχω ζητήσει τα μίλια μου απο τα τελευταία μου ταξίδια αλλά... τζίφος.

Για να δούμε τώρα που έστειλα e-mail αν γίνει τπτ...]
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
thessaris said:
Το βρήκα τελικά, άκυρη η ερώτηση. Μόνο τα πρώτα μίλια που σου δίνουν με την έκδοση της κάρτας είναι αναβάθμισης (οπότε γίνεσαι αυτόματα μπλε μέλος). .
και silver στη συμμαχια..not bad να γινεσαι silver χωρις καμμια πτηση..
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Μήπως γνωρίζει κάποιος πως γίνεται η διαδικασία εξαργύρωσης μιλίων στην aegean αν θες να χρησιμοποιήσεις μίλια μόνο για τη μία πτήση; Αν δηλαδή θέλω να χρησιμοποιήσω 11000 μίλια για πτήση στο εξωτερικό, γίνεται να βγάλω εισητήριο μετ επιστροφής και να πληρώσω για το ένα σκέλος; Ή πρέπει αναγκαστικά να βγάλω απλό εισητήριο με τα μίλια και να κάνω ξεχωριστά κράτηση για την επιστροφή;
Υπάρχει μία φόρμα στο site της aegean που βάζεις τα στοιχεία της πτήσης και μετά αν κατάλαβα καλά επικοινωνούν μαζί σου.. Δηλαδή οι κρατήσεις γίνονται τηλεφωνικά; Και την διαφορά (τους φόρους π.χ.) πως τα πληρώνουμε; Δίνεις στοιχεία πιστωτικής; Ευχαριστώ!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.786
Likes
15.592
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
ας μας απαντήσει κάποιος. ενδιαφέρει και εμένα.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Ευχαριστούμε gts! Πρέπει δηλαδή να δώσω τα στοιχεία της πιστωτικής μου τηλεφωνικά; Άλλος τρόπος πληρωμής δεν υπάρχει;
 

done

Member
Μηνύματα
119
Likes
107
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρία
Ταξίδι-Όνειρο
χιλή
τηλεφωνικά κοστίζει και αρκετά πιο ακριβα, έτσι δεν είναι?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.029
Likes
6.417
Μήπως γνωρίζει κάποιος πως γίνεται η διαδικασία εξαργύρωσης μιλίων στην aegean αν θες να χρησιμοποιήσεις μίλια μόνο για τη μία πτήση; Αν δηλαδή θέλω να χρησιμοποιήσω 11000 μίλια για πτήση στο εξωτερικό, γίνεται να βγάλω εισητήριο μετ επιστροφής και να πληρώσω για το ένα σκέλος; Ή πρέπει αναγκαστικά να βγάλω απλό εισητήριο με τα μίλια και να κάνω ξεχωριστά κράτηση για την επιστροφή;
Υπάρχει μία φόρμα στο site της aegean που βάζεις τα στοιχεία της πτήσης και μετά αν κατάλαβα καλά επικοινωνούν μαζί σου.. Δηλαδή οι κρατήσεις γίνονται τηλεφωνικά; Και την διαφορά (τους φόρους π.χ.) πως τα πληρώνουμε; Δίνεις στοιχεία πιστωτικής; Ευχαριστώ!
Θα πάρεις τηλέφωνο και θα ζητήσεις να σου κάνουν μόνο το ένα σκέλος με εξαργύρωση πόντων. Θα δώσεις τα στοιχεία σου, θα σ΄ενημερώσουν για τους φόρους, θα δώσεις μετά τον αριθμό της κάρτας σου και θα χρεωθούν εκεί οι φόροι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.299
Μηνύματα
887.330
Μέλη
38.971
Νεότερο μέλος
Blaser

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom