Επίσκεψη και ξενάγηση στη Βεργίνα στις 12/02/2017

Δήλωση συμμετοχής στην ξενάγηση στη Βεργίνα


  • Total voters
    33
  • Poll closed .

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Περάσαμε ΤΕΛΕΙΑ!
@babaduma Τα συγχαρητήριά μου! Η οργάνωση ήταν άριστη. Δεν έχω λόγια για τον άψογο ξεναγό και για το μενού στο γεύμα μας.
Χάρηκα πολύ που συνάντησα παλιούς φίλους και γνώρισα καινούργιους.
Να είμαστε καλά να ξανανταμώσουμε!!!!
 

Giwrgos10

Member
Μηνύματα
219
Likes
926
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Κάτι ΜΗ τουριστικό
Ήταν μια πολύ ωραία εκδρομή, χωρίς γκρίνια από κανέναν, με άψογο οργανωτή ψύχραιμο χωρίς άγχος(νταμπαντούμπα πλεον καθιερώθηκε να ξες), φανταστικό ξεναγό που κάνει μπαμ απο χλμ ότι λατρεύει αυτό που κάνει και οδηγό που χωνόταν σαν τον αίλουρο με το πούλμαν στα στενά δρομάκια κάποιων αγνώστων χωριών της Ημαθίας.
Ακόμα κι αν δεν είσαι και πολύ των μουσείων και των αρχαίων γενικά, ο ξεναγός μας με το στυλ και τις πινελιές χαβαλέ που έδινε, το έκανε το όλο θέμα πολύ ευχάριστο. Ταβερνάρα όλα τα λεφτά για επίλογος της μέρας.
Να τονίσω ότι το μουσείο στη Πέλλα αλλά και στη Βεργίνα, για εμάς τους βόρειους που είμαστε ένα τσιγάρο δρόμος, είναι αμαρτία να υπάρχουν άνθρωποι που να μην τα έχουν επισκεφθεί.
Καλή επιστροφή στους Αθηναίους και εις το επανιδείν με κάτι πιο extreme την επόμενη φορά
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
μαυρικιος
Ηταν μια πολύ όμορφη εκδρομή, άριστα οργανωμένη από τον @babaduma με την βοήθεια της @Bahari . Σας ευχαριστούμε πολύ!!
Είναι τελικά πολύ διαφορετικά να επισκέπτεσαι τα υπέροχα αυτά μουσεία της Πέλλας και της Βεργίνας με την άψογη ξενάγηση του κου Σφήκα !!!
Χάρηκα πολύ που γνωρίσαμε καινούργια μέλη και ξανασυναντηθήκαμε με τους παλιούς και εύχομαι να είμαστε πάντα γεροί να ανταμώνουμε και να περνάμε έτσι όμορφα !!!
Καλή επιστροφή στα παιδιά από την Αθήνα . Σας περιμένουμε ξανά για την επόμενη εκδρομή.
 

zoi

Member
Μηνύματα
146
Likes
312
Ταξίδι-Όνειρο
παντού
Τς τς τς....χάλια περάσαμε....χάλια....:bleh:

Να ευχαριστήσω και εγώ τον Babaduma και την Bahari για την άψογη διοργάνωση, τον "δεν υπάρχει" ξεναγό και για την καταπληκτική ταβέρνα!!!:clap:

Ένα μεγάλο ευχαριστώ επίσης και στον press atache μας thanosth και στη μικρή μας ζουζουνένια τραγουδίστρια με την βελούδινη φωνή.:clap:

Καλή επιστροφή και από μένα στους Αθηναίους , χάρηκα πολύ που σας γνώρισα
Πάντα τέτοια παίδες!!!!!
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Ολα υπεροχα οπως τα ειπα και στο bus
Πελλα 4η και Βεργινα 2η φορα, αλλα μακραν καλυτερα και ουσιαστικα με οχι απλα ξεναγο, αλλα καταπληκτικο γνωστη της δουλειας του!!
Τοσο περιεκτικος και να κραταει ενδιαφερον τοσες ωρες δεν μπορει ο καθενας, μην πω οι περισσοτεροι!

Και εις ανωτερα!!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Τι να πω βρε παιδιά που να μην έχει ήδη γραφτεί;
Θα ξεκινήσω μνημονεύοντας την αγάπη με την οποία μας αγκάλιασαν όλοι οι φίλοι από την Θεσσ/κη με ιδιαίτερες ευχαριστίες στον @babaduma , την @Bahari, την @FRIDA08 & τον @makisg . Είστε όλοι σας υπέροχοι!!
@babaduma δεν υπάρχουν λόγια για την υποδειγματική οργάνωση. Υποκλίνομαι. Όλα κύλισαν ρολόι και κατά τον καλύτερο τρόπο Ο Κωνσταντίνος ήταν εξαιρετική επιλογή ξεναγού, μακάρι να είχα την ευκαιρία να τον ακούσω ξανά και στα βυζαντινά μνημεία της περιοχής (σπόντα για νέα αφορμή συνεύρεσης).
Και δεν θα ξεχάσω και τον ξενιτεμένο μας @Yorgos που στάθηκε η αφορμή γι'αυτή την υπέροχη μαζική συνεύρεση. Χαίρομαι που είμαι μέλος μιας τόσο όμορφης παρέας
:clap::clap::clap:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.706
Likes
50.678
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δε θα πρωτοτυπήσω, χίλια ευχαριστώ στους διοργανωτές που ήταν ΑΨΟΓΟΙ (μέχρι που σκέφτηκαν να έχουν αυτόλητες ταμπέλες με το avatar του καθενός για να αναγνωριζόμαστε εύκολα) , στην καταπληκτική @FRIDA08 για τη φιλοξενία, το τουρ, τις μπουγάτσες και την υπομονή της να ακούει για τα κραγιόν και τις ταμπελες της Θεσσαλονίκης, στον ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ξεναγό (ο καλύτερος που έχω δει στην Ελλάδα και στο τοπ-5 όλων των εποχών κι έχω δει άπειρους...) και σε όλα τα παιδιά που έκαναν το διήμερο απλά φανταστικό.

Ως άσχετος και ανόητος χαμουτζής (που στο αρχικό μου θέμα δεν πέτυχα ούτε το νομό στον οποίο βρίσκεται η Βεργίνα) να πω ότι ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ και με τα δύο μουσεία, όχι μόνο για τα εκθέματα αλλά για τον τρόπο παρουσίασης. Αδιανόητο ότι δεν τυγχάνουν προβολής, θα τα προωθήσω όσο δεν πάει σε φίλους και γνωστούς του εξωτερικού. Συγκλονίστηκα κυριολεκτικά, βοήθησε και ο ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ξεναγός.

Ζυγίστηκα 85.6, έφυγα 83.3, δεν περιγράφω άλλο...
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
πόσο τυχεροί που γνωρίσαμε και ξεναγηθήκαμε από αυτον τον άνθρωπο,
Κωνσταντίνο Σφήκα.
Ευχαριστώ εκ βαθέων κ. Σφήκα, ευχαριστω Λάζαρε/babaduma για αυτή την γνωριμία, για αυτή την εκδρομή, για αυτη την ξενάγηση!

 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Τς τς τς....χάλια περάσαμε....χάλια....:bleh:



Ένα μεγάλο ευχαριστώ επίσης ....και στη μικρή μας ζουζουνένια τραγουδίστρια με την βελούδινη φωνή.:clap:
Και για του λόγου σου το αληθές...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τι ωραία πράγματα, μπράβο ρε παιδιά!

Βάλτε καμιά φωτό από την κοιλιά του γιώρ--- εεε από τα αξιοθέατα ήθελα να πω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.036
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom