Επιβραβεύσεις booking.com

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Genius 1 και κάθε φορά που ψάχνω μετά από 2-3 μέρες μου στέλνει.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Εγώ είμαι Genius 3 και μου στέλνει κουπόνι κάθε φορά που ψάχνω ένα ακριβό προορισμό αλλά τελικά δεν κλείνω.
Το παρατήρησα αυτό... Ψάξε ένα ακριβό ξενοδοχείο για τουλάχιστον 5-6 μέρες διαμονή.
Μου έστειλε απανωτά 2 φορές μέσα στο Γενάρη. Την τριτη φορά που μου έστειλε τον χρησιμοποίησα σε μια τυχαία κράτηση μιας διανυκτέρευσης...
Έκτοτε δεν έλαβα ξανά κουπόνι...
Εχω φτασει ενα βημα πριν την κρατηση Ciragan Palace, 5 βραδια 4.000€ και περιμενω τον κωδικο μου. Τα εχω παρει στο κρανιο!!!:haha:
15 χρονια πελατης, 200 κρατησεις κ δε εχω παρει ποτε τπτ...
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.726
Likes
14.868
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Εχω φτασει ενα βημα πριν την κρατηση Ciragan Palace, 5 βραδια 4.000€ και περιμενω τον κωδικο μου. Τα εχω παρει στο κρανιο!!!:haha:
15 χρονια πελατης, 200 κρατησεις κ δε εχω παρει ποτε τπτ...

Ομοίως και εγώ. Το τελευταίο 3μηνο οι αναζητήσεις ήταν καθημερινές σε τουλάχιστον 10 πόλεις για τα 2 επερχόμενα ταξίδια μας. Ποτέ δεν μου ήρθε κάποιος κωδικός. Μάλλον θα κάνω νεα εγγραφή στην σύζυγο και θα ψάχνω από εκεί.;)
 

Michalis_K

Member
Μηνύματα
65
Likes
977
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη (2-7 Μαΐου)
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ, Καμπότζη
Genius 1 με τελευταία κράτηση στη Ρώμη το Δεκέμβριο (9βρ. x120€) και μόνο τον τελευταίο μήνα μου έστειλε 4 φορές :12/3 χρησιμοποιήθηκε από ANASTAPAP 26/3 από maria91 10/4 από συνάδελφο και το χθεσινό από τον Andrea K
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.288
Εχω φτασει ενα βημα πριν την κρατηση Ciragan Palace, 5 βραδια 4.000€ και περιμενω τον κωδικο μου. Τα εχω παρει στο κρανιο!!!:haha:
15 χρονια πελατης, 200 κρατησεις κ δε εχω παρει ποτε τπτ...
Ομοίως και εγώ. Το τελευταίο 3μηνο οι αναζητήσεις ήταν καθημερινές σε τουλάχιστον 10 πόλεις για τα 2 επερχόμενα ταξίδια μας. Ποτέ δεν μου ήρθε κάποιος κωδικός. Μάλλον θα κάνω νεα εγγραφή στην σύζυγο και θα ψάχνω από εκεί.;)
Αν είσαι συχνός πελάτης δεν πρόκειται να πάρεις ποτέ κωδικό. Δίνουν όμως αναβαθμίσεις, γερές εκπτώσεις η και μπόνους άμεσα, στοχευμένα σε τζινιους 3 από ότι έχω παρατηρήσει. Όχι πολύ καιρό πριν πήρα αναβάθμιση δωματίου σε ξενοδοχείο εξωπραγματική.
Η εναλλακτική είναι ο πάροχος Ηρωνας.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
αρα να μη γινουμε ginius 3 ποτε;
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.288
αρα να μη γινουμε ginius 3 ποτε;
Κάποια στιγμή θα γίνεις δεν είναι καθόλου δύσκολο, άλλα αυτοί πιστεύω κοιτάνε και πόσες πραγματικά διανυκτερεύσεις έχεις και τι πελάτης είσαι, δεν μένουν μονό στο κομμάτι του στάτους (που πιάνεις πολύ εύκολα) άλλα και στο πόσο ξοδεύεις και σε τι καταλύματα μένεις και ανάλογα δίνουν πρόσφορες. Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Αν είσαι συχνός πελάτης δεν πρόκειται να πάρεις ποτέ κωδικό. Δίνουν όμως αναβαθμίσεις, γερές εκπτώσεις η και μπόνους άμεσα, στοχευμένα σε τζινιους 3 από ότι έχω παρατηρήσει. Όχι πολύ καιρό πριν πήρα αναβάθμιση δωματίου σε ξενοδοχείο εξωπραγματική.
Η εναλλακτική είναι ο πάροχος Ηρωνας.
Καλα κανω λοιπον και τα τελευταια 2 χρονια κλεινω το 70% των κρατησεων μου μεσω agoda. Βρισκω σε πολλα ξενοδοχεια καλυτερες τιμες, παρα τις "εκπτωσεις του genius 3".
 

poised

Member
Μηνύματα
877
Likes
6.516
Και το agoda στην booking ανήκει, παρόλα αυτά στα ίδια δωμάτια έχει μερικές φορές πάνω από 20% διαφορά από genius 3 τιμές στην Ασία. Και η πλάκα είναι ότι μερικές φορές εμφανίζει τη χαμηλότερη τιμή με καπέλο 8% μέσα στο booking σαν "partner provided price". Βολεύει αυτό γιατί ξέρω ότι θα το βρω στο agoda φθηνότερο πριν ακόμα ψάξω.

Προσωπικά στο παρελθόν έχω βρει καλύτερες τιμές ή δώρο μεταφορά από ανώνυμη περιήγηση μέσω κινητού στο booking σε σχέση με αναζήτηση με τον λογαριασμό μου genius 3.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.541
Likes
8.520
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Εγώ δεν έχω καν λογαριασμό στη booking και μου έχει στείλει κωδικούς στο email με το οποίο έκανα τις κρατήσεις.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Εχω φτασει ενα βημα πριν την κρατηση Ciragan Palace, 5 βραδια 4.000€ και περιμενω τον κωδικο μου. Τα εχω παρει στο κρανιο!!!:haha:
15 χρονια πελατης, 200 κρατησεις κ δε εχω παρει ποτε τπτ...
Καλά μην φανταστείτε ότι η έκπτωση που δίνει είναι και κάτι σοβαρό... Είναι 10% έκπτωση στην κράτηση και μέχρι το ποσό των 100€ η επιστροφή που πιστώνεται στο πορτοφόλι.
Δηλαδή για κράτηση αξίας 1000 € θα πάρεις 100 € πίστωση στο πορτοφόλι.
Εγώ την τελευταία φορά είχα κράτηση 130 € για μια διανυκτέρευση και θα πάρω πίσω 13€.
Επίσης, καποις φορές σε καλά ξενοδοχεία κατά τη διάρκεια της κράτησης μου λέει ότι δικαιούμαι 10 % επιστροφή για χρήση σε επόμενη κράτηση.
Η επιβράβευση μπαίνει μέρες μετά τη διαμονή.
Είμαι πλέον σίγουρη ότι έχει να κάνει με κάποιες συνεργασίες που έχει η booking με συγκεκριμένες κατηγορίες καταλυμμάτων.
Το θέμα όμως είναι να είσαι έτοιμος να κάνεις την κράτηση γιατί το κουπόνι με την έκπτωση που στέλνουν έχει διάρκεια 3-4 μέρες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.875
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom