Ερωτήσεις για διαβατήριο ή ταυτότητα

fotast

Member
Μηνύματα
9.405
Likes
14.370
Δυστυχώς όχι, και εισιτήρια πήγαινε-έλα και διαμονή όλα πληρωμένα και χωρίς δυνατότητα αλλαγής.. Την πάτησα για τα καλά..
Δυστυχώς έτσι φαιίνεται...Βιάστηκες να την δηλώσεις σαν απώλεια...
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.461
Likes
5.403
Θα πας στο τμήμα αυτοπροσώπως. Θα τους εξηγήσεις τι συμβαίνει και είμαι σίγουρος θα μπορέσουν να σε βοηθήσουν. Το ραντεβού για ταυτότητα κρατάει ένα 10λεπτο. Αν μπορούν θα σε χώσουν σε ενδιάμεσα.
Αλλά πρέπει να πας εσύ στο τμήμα όχι με το τηλέφωνο. Επίσης να έχεις πρόχειρα τα χρήματα στον λογαριασμό σου για πληρωμή παράβολων ώστε να μπορέσουν να σε εξυπηρετήσουν.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.405
Likes
14.370
Είτε στο τμήμα για ταυτότητα είτε για διαβατήριο να κάνεις μια προσπάθεια με επίσκεψη κατευθείαν η ιδια και όχι με τηλέφωνο.Και μετά να τα παρατήσεις αν χρειασθεί....
 

Alexandra2024

Member
Μηνύματα
15
Likes
9
Mε την βεβαίωση ακύρωσης ταυτότητας, δέχονται να σου βγάλουν διαβατήριο? (εννοω ενα προσωρινό χαρτι που σου δίνουν σαν ταυτοπροσωπια)
Συνήθως αν τους πας τα εισητήρια, είναι κάπως πιο ελαστικοι στο τμήμα διαβατηρίων.
Στην Αθήνα θέλει περίπου 4 εργασιμες οποτε πρεπει να το δεις αμεσα αν μπορείς να κινηθείς ετσι
Θα προσπαθήσω να μάθω αν γίνεται αυτό να το κάνω. Ευχαριστώ!

Είτε στο τμήμα για ταυτότητα είτε για διαβατήριο να κάνεις μια προσπάθεια με επίσκεψη κατευθείαν η ιδια και όχι με τηλέφωνο.Και μετά να τα παρατήσεις αν χρειασθεί....
Αυτό θα κάνω! Ευχαριστώ!

Θα πας στο τμήμα αυτοπροσώπως. Θα τους εξηγήσεις τι συμβαίνει και είμαι σίγουρος θα μπορέσουν να σε βοηθήσουν. Το ραντεβού για ταυτότητα κρατάει ένα 10λεπτο. Αν μπορούν θα σε χώσουν σε ενδιάμεσα.
Αλλά πρέπει να πας εσύ στο τμήμα όχι με το τηλέφωνο. Επίσης να έχεις πρόχειρα τα χρήματα στον λογαριασμό σου για πληρωμή παράβολων ώστε να μπορέσουν να σε εξυπηρετήσουν.
Αυτό θα κάνω, αύριο πρωί θα πάω! Ευχαριστώ!
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.461
Likes
5.403
Αυτό θα κάνω, αύριο πρωί θα πάω! Ευχαριστώ!
Χωρίς δελτίο ταυτότητας δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλεις διαβατήριο, άρα κατευθείαν στο τμήμα ταυτοτήτων. Είσαι γυναικά, έχεις όλα τα προσόντα να σε περάσουν.
Με το που πας ψυχολόγησε ποιο άτομο θα μπορούσε να σε βοηθήσει και μίλα του. Αν πάρεις μια αμφιλεγόμενη η αρνητική απάντηση πάνε και λίγο πιο πάνω στην ιεραρχία εξηγώντας το πρόβλημα σου.
Έχε εκτυπωμένα εισιτήρια και διαμονή.
Δες από σήμερα πως βγάζεις παράβολο μέσω ταξις με την χρήση κάρτας η πληρωμή από τραπεζικό λογαριάσω ώστε να μην φύγεις καν από το τμήμα σε περίπτωση που δου δώσουν το οκ.
Καλή τύχη.
 

Alexandra2024

Member
Μηνύματα
15
Likes
9
Χωρίς δελτίο ταυτότητας δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλεις διαβατήριο, άρα κατευθείαν στο τμήμα ταυτοτήτων. Είσαι γυναικά, έχεις όλα τα προσόντα να σε περάσουν.
Με το που πας ψυχολόγησε ποιο άτομο θα μπορούσε να σε βοηθήσει και μίλα του. Αν πάρεις μια αμφιλεγόμενη η αρνητική απάντηση πάνε και λίγο πιο πάνω στην ιεραρχία εξηγώντας το πρόβλημα σου.
Έχε εκτυπωμένα εισιτήρια και διαμονή.
Δες από σήμερα πως βγάζεις παράβολο μέσω ταξις με την χρήση κάρτας η πληρωμή από τραπεζικό λογαριάσω ώστε να μην φύγεις καν από το τμήμα σε περίπτωση που δου δώσουν το οκ.
Καλή τύχη.
Μα δεν είναι τραγικό που ενώ μπορούν στην πραγματικότητα να σε εξυπηρετήσουν, απλά δεν θέλουν;; Αν πρόκειται να γίνει η δουλειά μου πάω και με μαγιό! Χαχαχα Γνωρίζεις αν χρειάζομαι και κάποιον μάρτυρα μαζί μου;
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Μα δεν είναι τραγικό που ενώ μπορούν στην πραγματικότητα να σε εξυπηρετήσουν, απλά δεν θέλουν;; Αν πρόκειται να γίνει η δουλειά μου πάω και με μαγιό! Χαχαχα Γνωρίζεις αν χρειάζομαι και κάποιον μάρτυρα μαζί μου;
Όχι δεν χρειάζεσαι
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.405
Likes
14.370
Μα δεν είναι τραγικό που ενώ μπορούν στην πραγματικότητα να σε εξυπηρετήσουν, απλά δεν θέλουν;; Αν πρόκειται να γίνει η δουλειά μου πάω και με μαγιό! Χαχαχα Γνωρίζεις αν χρειάζομαι και κάποιον μάρτυρα μαζί μου;
Εχει καταργηθεί ο μάρτυρας.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.126
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εχει καταργηθεί ο μάρτυρας.
Μετά από απώλεια είναι ακόμα απαραίτητος. Ναι, πρέπει να έχεις και μάρτυρα (με έγκυρο δελτίο ταυτότητας). Πρόσφατα πήγα μάρτυρας για ένα φίλο μόνιμο κάτοικο εξωτερικού που του την κλέψανε στη Χιλή (και τον στείλανε πακέτο Ελλάδα για να βγάλει), οπότε έμαθα και όλες αυτές τις εξαιρέσεις - π.χ. αν είσαι μόνιμος κάτοικος εξωτερικού, μπορείς να κλείσεις ραντεβού από το GOV σε όποιο αστυνομικό τμήμα της Ελλάδας επιθυμείς - και στα νησάκια δεν υπάρχει αναμονή, έχουν και αύριο).
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.094
Likes
41.338
Επίσης να έχεις πρόχειρα τα χρήματα στον λογαριασμό σου για πληρωμή παράβολων ώστε να μπορέσουν να σε εξυπηρετήσουν.
Και φωτογραφια με προδιαγραφες που θα ανεβει στο gov και αλλο παραβολο για απωλεια, πιο ακριβο.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.461
Likes
5.403
Και φωτογραφια με προδιαγραφες που θα ανεβει στο gov και αλλο παραβολο για απωλεια, πιο ακριβο.
Φωτογραφία σου βγάζουν επιτόπου στο γραφείο έκδοσης ταυτοτήτων του ΑΤ δωρεάν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.054
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom