Ερωτήσεις για διαβατήριο ή ταυτότητα

Alexandra2024

Member
Μηνύματα
15
Likes
9
Μετά από απώλεια είναι ακόμα απαραίτητος. Ναι, πρέπει να έχεις και μάρτυρα (με έγκυρο δελτίο ταυτότητας). Πρόσφατα πήγα μάρτυρας για ένα φίλο μόνιμο κάτοικο εξωτερικού που του την κλέψανε στη Χιλή (και τον στείλανε πακέτο Ελλάδα για να βγάλει), οπότε έμαθα και όλες αυτές τις εξαιρέσεις - π.χ. αν είσαι μόνιμος κάτοικος εξωτερικού, μπορείς να κλείσεις ραντεβού από το GOV σε όποιο αστυνομικό τμήμα της Ελλάδας επιθυμείς - και στα νησάκια δεν υπάρχει αναμονή, έχουν και αύριο).
Ωραία θα πάω μαζί με κάποιον για μάρτυρα. Ευχαριστώ!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.094
Likes
41.338
Φωτογραφία σου βγάζουν επιτόπου στο γραφείο έκδοσης ταυτοτήτων του ΑΤ δωρεάν.
Τι??? Εχουν καθρεφτη να φτιαξω μετα το μακιγιαζ, γαλακτωμα ντεμακιγιαζ για να πιασουμε τις προδιαγραφες κλπ οπως ο φωτογραφος? Να μου λεει το οργανο "παρε λιγακι το eyeliner πιο μεσα"?
Εκει να πατε τα παλικαρια.
 

cosafiv

Member
Μηνύματα
229
Likes
498
να μιλησεις με τον διοικητη του τμηματος και με ωραιο τροπο , να του εξηγησεις η να βρεις καποιο αστυνομικο φιλο , που να κανει εκεινος τις επαφες...
 

Alexandra2024

Member
Μηνύματα
15
Likes
9
Και φωτογραφια με προδιαγραφες που θα ανεβει στο gov και αλλο παραβολο για απωλεια, πιο ακριβο.
Ναι είναι συν 9,5 ευρώ νομίζω το παράβολο απώλειας. Τα παράβολα πόσο καιρό έχουν ισχύ; Δηλαδή μπορώ να τα βγάλω σήμερα τα παράβολα να τα έχω έτοιμα και ας πάω αύριο μεθαύριο στο τμήμα με την ελπίδα να με εξυπηρετήσουν;
 

cosafiv

Member
Μηνύματα
229
Likes
498
Ναι είναι συν 9,5 ευρώ νομίζω το παράβολο απώλειας. Τα παράβολα πόσο καιρό έχουν ισχύ; Δηλαδή μπορώ να τα βγάλω σήμερα τα παράβολα να τα έχω έτοιμα και ας πάω αύριο μεθαύριο στο τμήμα με την ελπίδα να με εξυπηρετήσουν;
ναι μπορεις απο σημερα, ισχυουν για πολλους μηνες , αλλα ρωτα το αυτο , επειδη αλλαζουν συχνα αυτα...
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.461
Likes
5.403
Τι??? Εχουν καθρεφτη να φτιαξω μετα το μακιγιαζ, γαλακτωμα ντεμακιγιαζ για να πιασουμε τις προδιαγραφες κλπ οπως ο φωτογραφος?
Εκει να πατε τα παλικαρια.
Έχουν μηχανές κάνον ρεφλέξ άλλα από καλλιτεχνία χεστα Χαράλαμπε. καταζητούμενος βγήκα.
 

Alexandra2024

Member
Μηνύματα
15
Likes
9
Έχουν μηχανές κάνον ρεφλέξ άλλα από καλλιτεχνία χεστα Χαράλαμπε. καταζητούμενος βγήκα.
Ας μου βγάλουν τώρα την ταυτότητα και δεν με νοιάζει ακόμα και αν δεν βλέπομαι καθόλου στην φωτογραφία! :p
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.461
Likes
5.403
ναι μπορεις απο σημερα, ισχυουν για πολλους μηνες , αλλα ρωτα το αυτο , επειδη αλλαζουν συχνα αυτα...
Μπορείς να το εκδόσεις και αν όλα πάνε ΟΚ το πληρώνεις αύριο στο κινητό σου.
Δεν είναι σωστό να λέμε να πάμε να πιάσουμε τον διοικητή η φίλο αστυνομικό για να κάνουμε τη δουλειά μας.
Θα πας και θα ζητήσεις βοήθεια άπλα τα πράγματα. Είμαι σίγουρος ότι θα κατανοήσουν το πρόβλημα σου και θα βοηθήσουν.
 

cosafiv

Member
Μηνύματα
229
Likes
498
Έχουν μηχανές κάνον ρεφλέξ άλλα από καλλιτεχνία χεστα Χαράλαμπε. καταζητούμενος βγήκα.
Ας μου βγάλουν τώρα την ταυτότητα και δεν με νοιάζει ακόμα και αν δεν βλέπομαι καθόλου στην φωτογραφία! :p
πηγαινε αυριο πρωι, να εισαι εκει 7.30 -8 , πριν ξεκινησουν οι δουλειες τους...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.040
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom