Τουρκία Ερωτήσεις για 4 μέρες στην Κωνσταντινούπολη

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ναι ειναι ωραια σκεψη να κανετε την κρουαζιερα σουρουπο ..τα χρωματα του δειλινου θα φωτιζουν τους μιναρεδες ..θα αρχιζουν να αναβουν τα πρωτα φωτα της πολης ....τελεια θα ειναι..
... εκτός από τις φωτογραφίες... Αν έχεις περισσότερες από 1/10 που να μην είναι κουνημένες, να είσαι ευτυχισμένη! :)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ημουν ορθια στην κουπαστη και εκανα τον ακροβατη με τον ανεμο να μου ανακατωνει τα μαλλια (how poetic).
Την επομενη φορα ..τριποδο ..να κουνιεται κι αυτο:D
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ημουν ορθια στην κουπαστη και εκανα τον ακροβατη με τον ανεμο να μου ανακατωνει τα μαλλια (how poetic).
...
Πώς είπαμε το λέγανε το καραβάκι? Πώς το λέγαν'? Πώς το λέγαν'? Ααααα, τώρα θυμήθηκα: TITANIC ! Yeahhhhh! :haha::haha::haha:
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
237
Επόμενο Ταξίδι
???
μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει με τις μεταφορές εντός Πόλης? π.χ. εγώ θα μένω ταξίμ, οπότε με ποιουσ τρόπουσ μπορώ να πάω στην Αγια Σοφιά,ασ πούμε? φαντάζομαι κάπου θα πρέπει να κάνω κ αλλαγή? κ από τιμές τι λέει? ευχαριστώ!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ταξι -τραμ-funicular-ποδαρατο (εγω το εκανα ..μην το δοκιμασετε στο σπιτι ..χαχαχα)-λεωφορεια ..τα οποια κολλανε στην κινηση
Getting Around in Istanbul by Metro, Tram and Funicular

Συναλλαγμα =απο ΑΤΜ και ανταλλακτηρια εκει.
 

Dimgarant

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Το 360 έχω την εντύπωση ότι έχει κλείσει...
Το Λεμπ-ι Νντεριά (Γεμάτο από πέλαγος) και τα δύο, τόσο αυτό στην ταράτσα του ξενοδοχείου Richmond όσο και το άλλο, στο στενάκι δίπλα (Κουμπαρατζί σοκαγί) που κατά τη γνώμη μου είναι πιο όμορφο, προσφέρουν άπλετη και υπέροχη θέα.. Για να πας στο δεύτερο έχοντας μπροστά σου το Ρίτσμοντ, είναι το πρώτο στενάκι στα δεξιά σου που το κατεβαίνεις για καμιά 50ριά μέτρα προσέχοντας στις πολυκατοικίες δεξιά μια μικρή πινακίδα που θα λέει Leb-i Derya. Μπαίνεις μέσα (αν δεν υπάρχει κάποιος στην είσοδο και πηγαίνεις με το ασανσέρ στον τελευταίο όροφο που είναι το μαγαζί..
Καλησπέρα και πάλι. μεταξύ των Λεμπ-ι-Ντεριά στο Richmond και Λεμπ-ι-Ντεριά στο Κουμπαρατζι θα επέλεγες το 2ο??για να κλείσω για την επέτειο των γάμων μου και τα γεννέθλια του ανδρα μου (2 σε 1 !!!) ?? Παρόμοια μου φαίνονται εμένα. Αλλά θέλω το καλύτερο.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει με τις μεταφορές εντός Πόλης? π.χ. εγώ θα μένω ταξίμ, οπότε με ποιουσ τρόπουσ μπορώ να πάω στην Αγια Σοφιά,ασ πούμε? φαντάζομαι κάπου θα πρέπει να κάνω κ αλλαγή? κ από τιμές τι λέει? ευχαριστώ!
Σημερα γυρισα απο τη Πολη και εμενα κοντα στη πλατεια ταξιμ
Πολυ καλη επιλογη το ξενοδοχειο μου, το πρωινο σουπερ, πεντακαθαρο ευγενικο προσωπικο, και σε πολυ καλη θεση
Booking.com: Hotel Konak, Κωνσταντινούπολη, Τουρκία - 42 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
Απο τη πλατεια ταξιμ ειναι αφετηρεια αρκετων λεοφορειων, σταση μετρο και τραμ
Ρωτησε εκει το σταθμαρχη και θα σε κατατοπισει,για τα λεοφωρεια που θα χρειαστεις
Το εισιτηρειο εχει γυρω στο 1,5 ευρω -σου θυμιζει τηλεκαρτα-αναλογα με τη διαδρομη,και το ακυρωνεις μπροστα στον οδηγο
Δεν ειναι καθολου δυσκολο να κινηθεις με τα ΜΜΜ
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
rethimno πηρες κανενα γιαταγανι απο την Πολη?
Θα μας χρειαστει συντομα.

Καλως ηρθες.!!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
rethimno πηρες κανενα γιαταγανι απο την Πολη?
Θα μας χρειαστει συντομα.

Καλως ηρθες.!!
Μπα τα γιαταγανια ειναι αβολα τελειως και ειναι ξενοφερτα.....το τσαπραζι βολευει καλλιτερα !!!
ασε που δεν το βλεπει και κανενας :haha::haha:
Ευχαριστω για το καλοσωρισμα ;)
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Καλώς την Εύη απ' την Πόλη:):):)
Όπως σωστά φαντάζεσαι, περιμένω περιγραφή & κριτική της πολίτικης κουζίνας:):):)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.472
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom