Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Χρειάζομαι την βοήθειά σας σχετικά με τις θέσεις στην Ryanair. Ψάχνω εισιτήρια για Θεσσαλονίκη-Λονδίνο και θέλω να σας ρωτήσω, είναι υποχρεωτικό να κλείσεις θέσεις πληρώνοντας 10,99 ευρώ στο πήγαινε και 10,99 ευρώ στο έλα; Ή το κάνουν όσοι θέλουν να κατοχυρώσουν ήδη από τώρα τις θέσεις τους;
Διαφορετικά μπορείς να κλείσεις θέσεις όταν ανοίξει το check in δωρεάν;

Υ.Γ:Διάβασα προηγούμενες απαντήσεις αλλά μπερδεύτηκα λίγο!o_O
Ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθειά σας!!!:):):)
Όχι δεν είναι υποχρεωτικό. Απλά μπορείς να κλείσεις επί πληρωμή τις θέσεις που θέλεις, αλλιώς σου δίνει τυχαίες θέσεις το σύστημα όταν κάνεις τσεκ ιν.
 
Μηνύματα
134
Likes
208
Επόμενο Ταξίδι
everywhere!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Όχι δεν είναι υποχρεωτικό. Απλά μπορείς να κλείσεις επί πληρωμή τις θέσεις που θέλεις, αλλιώς σου δίνει τυχαίες θέσεις το σύστημα όταν κάνεις τσεκ ιν.

Μάλιστα..!Το τσεκ ιν γίνεται μια εβδομάδα πριν την πτήση;Σου έρχεται κάποιο email ότι μπορείς να κάνεις;
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Μάλιστα..!Το τσεκ ιν γίνεται μια εβδομάδα πριν την πτήση;Σου έρχεται κάποιο email ότι μπορείς να κάνεις;
Ναι, 7 μέρες πριν την κάθε πτήση ανοίγει το σύστημα για να κάνεις το τσεκ ιν. Έχε το νου όμως γιατί δεν έρχεται πάντα μέηλ υπενθύμισης.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Μάλιστα..!Το τσεκ ιν γίνεται μια εβδομάδα πριν την πτήση;Σου έρχεται κάποιο email ότι μπορείς να κάνεις;
Αρκετές φορές έρχεται, άλλες φορές όχι, εσύ να θυμάσαι πως 7 μέρες πριν την πτήση μπορείς να κάνεις τσεκ ιν και θα σου δώσει θέση χωρίς να πληρώσεις.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Οχι δεν χρειαζεται να πληρωσεις για τις θεσεις εαν δεν θες συγκεκριμενες θεσεις. Οταν ανοιξει το check in θα σου δωσει το συστημα αυτοματα θεσεις απο οσες ειναι ελευθερες. Δεν υπαρχει περιπτωση να μενεις απο εξω. Εαν εχεις κλεισει εισητηρια για πολλα ατομα αυτα τα ατομα θα βρισκονται διπλα.
Δεν υπαρχει κανενας λογος να επιλεξεις συγκεκριμενες θεσεις. Εκτος ισως απο την πρωτη σειρα, εχει μεγαλυτερη απλα.

Μαλλον πρεπει να διαβαζω τις απαντησεις των αλλων πρωτα :)
 
Last edited:

nebtios

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
Εχω κλείσει για μπρατισλάβα.
Πετάμε 16:25 απο εδώ και με το γυρισμό στις 12:50.
Στις 12:50 δικιά τους ώρα ή δικιά μας ?
Πως πάει αυτό ?
 

makeup.elias

Member
Μηνύματα
103
Likes
214
Εχω κλείσει για μπρατισλάβα.
Πετάμε 16:25 απο εδώ και με το γυρισμό στις 12:50.
Στις 12:50 δικιά τους ώρα ή δικιά μας ?
Πως πάει αυτό ?
Ναι βρε συ... Κι εγώ έκλεισα για Μπρατισλάβα αρχές Δεκέμβρη... Αφού σου λέει 16:25 πετάς από εδώ... Και φτάνεις 17:25... Και η πτήση είναι δυο ώρες... Όποτε.... Μια ώρα πίσω είναι!! Μην αγχώνεσαι!! Καλά να περασεις!! ;)
 
Μηνύματα
31
Likes
7
Να ρωτήσω κάτι στην ryanair στην κάρτα επιβίβασης που εκτύπωσα δεν λεει κάτι για τον αριθμό ταυτότητας μου είναι έτσι ή εκανα κάτι λάθος; επίσης επειδή έχω αγοράσει βαλίτσα αναφέρει 1 παραδοτέα επισκευή θα βάλουν τίποτα εκει οτι την παρέδωσα και μετα για να την παραλάβω;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Να ρωτήσω κάτι στην ryanair στην κάρτα επιβίβασης που εκτύπωσα δεν λεει κάτι για τον αριθμό ταυτότητας μου είναι έτσι ή εκανα κάτι λάθος; επίσης επειδή έχω αγοράσει βαλίτσα αναφέρει 1 παραδοτέα επισκευή θα βάλουν τίποτα εκει οτι την παρέδωσα και μετα για να την παραλάβω;
Οχι δεν εκανες κατι λαθος.Αυτο το μπαρκοουντ του σατανα εχει ολα τα στοιχεια σου...
Για τη βαλιτσα τι να βεις; Κανονικα θα την παραδωσεις στο γκισε και θα σου βαλουν πανω στο boarding pass με αυτοκολλητο την αποδειξη παραλαβης, οπως ολες τις αλλρς εταιρειες.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Να ρωτήσω κάτι στην ryanair στην κάρτα επιβίβασης που εκτύπωσα δεν λεει κάτι για τον αριθμό ταυτότητας μου είναι έτσι ή εκανα κάτι λάθος; επίσης επειδή έχω αγοράσει βαλίτσα αναφέρει 1 παραδοτέα επισκευή θα βάλουν τίποτα εκει οτι την παρέδωσα και μετα για να την παραλάβω;
η κάρτα επιβίβασης έχει τα στοιχεία της πτήσης, το όνομά σου και την θέση σου, για την βαλίτσα δεν κατάλαβα τι ρωτάς.
 
Μηνύματα
31
Likes
7
Ευχαριστώ παιδιά. Ρωτώ τα αυτονόητα γιατί τοσα έχω ακούσει με δαυτους και ποτε δεν έχω ταξιδέψει με Ryanair :p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.851
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom