Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
να ρωτήσω παρακαλώ για κάποιον που έχει την κάρτα επιβίβασης εκτυπωμένη και έχει μόνο χειραποσκευή, πόση ώρα πριν την πτήση θα πρέπει να βρίσκεται στο Βενιζέλος για να είναι άνετος;
Για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο, εαν εισαι εκει μια ωρα νωριτερα και προς τα πανω (1,5 ωρα κλπ) εισαι κομπλε. Διοτι κυριολεκτικα μπορουν να συμβουν τα παντα αναλογα και με τι μεσω διαλεξεις για να φτασεις στο αεροδρομιο.
 

elias74gr

Member
Μηνύματα
51
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού
και εγω πιστεύω ότι να είσαι 2 ώρες πριν την πτήση στο Βενιζέλος είναι υπερβολή.
1 ώρα και κάτι το θεωρώ καλύτερο.

Επαναλαμβάνω χωρίς αποσκευές και με εκτυπωμένη την κατάσταση επιβίβασης.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Σε συνεχεια της συζητησης που ειχατε για τη diebler αξιζει εν τελει να αγοραστει αυτο το κουπονι των 10€ ; ειναι μηπως καποια απατη;
Δεν το γνωριζω το σαιτ, πρωτη φορα το βλεπω στη ζωη μου...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
Σε συνεχεια της συζητησης που ειχατε για τη diebler αξιζει εν τελει να αγοραστει αυτο το κουπονι των 10€ ; ειναι μηπως καποια απατη;
Δεν το γνωριζω το σαιτ, πρωτη φορα το βλεπω στη ζωη μου...
Ότι γράφτηκε..γράφτηκε.Την συνέχεια την αποφασίζεις μόνος σου.
 

Giotou

Member
Μηνύματα
36
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία -Βαρσοβία
Ταξιδεψαμε την Παρασκευη 3/3 για Ρωμη. Λογω του οτι ερχομασταν απο επαρχια με αμαξι και υπηρχε κι ενα αγχος μην τυχει τιποτα στο δρομο φτασαμε στο αεροδρομιο 4.20 και η πτηση εφευγε 6.55. Πολυ νωρις απ'οτι φανηκε εκ των υστερων αφου η παραδοσςη αποσκευων ξεκινουσε στις 4.30 και ο κοσμος για την επιβιβαση αρχισε να ερχεται στην πυλη απο τις 6 παρα και μετα. Βεβαια καλα ειναι να φτανεις λιγο νωριτερα στην πυλη για να μπορεσεις να εχεις και την χειραποσκευη σου μεσα στο αεροπλανο. Επισης δεν τσεκαρε κανεις υγρα μονο περασα τη χειραποσκευη απο τον ελεγχο κι αυτο ηταν. Στην επιστροφη ομως μας εβαλαν να βγαλουμε παπουτσια,κυριως μποτες-μποτακια και ζωνες.
 

MyKen

Member
Μηνύματα
16
Likes
2
Παιδια καλησπερα.πολλα διαβασα και εχω τρομαξει με τις κακες εμπειρες με την εταιρια αυτη(αφου ειχα κλεισει βεβαια χαχα)
Ας παμε σε μερικες ερωτησεις.
Πήρα και στα 2 το απλο(χωρις δηλαδη βαλιτσα,προτεραιότητα θεσης κλπ) απλα στο ενα ατομο προσθεσα την βαλιτσα στο επομενο βημα.
Επισης και για τους 2 επελεξα θεσεις,με εξτρα κοστος και μου εβγαλε και ενα ωστε να εχω priority το πηρα και αυτο τελικα.
Τωρα τις θεσεις αυτες που εχω επιλεξει τις εχω σίγουρα?Επίσης αυτο με το priority που πηραμε τι ακριβως ειναι?Μας φωνάζουν νωριτερα ή τσαμπα λεφτα δωσαμε?
 

Giotou

Member
Μηνύματα
36
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία -Βαρσοβία
Για τις θέσεις Εμείς τις επιλέξαμε στο τσεκ ιν από το σπίτι . Δεν κατάλαβα αν έβαλες βαλίτσα ή όχι. Η προτεραιότητα ισχύει ,και στο πήγαινε και στο έλα φώναζαν πρώτα όσους είχαν προτεραιότητα και μετά τους υπόλοιπους .
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.726
Likes
14.887
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
το priority είναι προτεραιότητα στην επιβίβαση δηλαδή μπαίνεις από τους πρώτους και τις θέσεις που επέλεξες τις έχεις σίγουρες
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Τωρα τις θεσεις αυτες που εχω επιλεξει τις εχω σίγουρα?Επίσης αυτο με το priority που πηραμε τι ακριβως ειναι?Μας φωνάζουν νωριτερα ή τσαμπα λεφτα δωσαμε?
Με το priority εξασφαλίζεις ότι θα βάλεις την βαλίτσα καμπίνας στα ντουλάπια μέσα στο αεροπλάνο. Για τις θέσεις που αγόρασες τις έχεις εξασφαλισμένες, άσχετα με το priority. Τώρα αν έκανες καλά και πρώτος να μπεις στο αεροπλάνο, θα περιμένεις εμένα που θα μπω τελευταίος για να ξεκινήσει η πτήση.
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.448
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ταξίδι-Όνειρο
περου
κι εγω να πω την αληθεια δε βρισκω καμια απολυτως ουσια στο priority..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Με το priority εξασφαλίζεις ότι θα βάλεις την βαλίτσα καμπίνας στα ντουλάπια μέσα στο αεροπλάνο.
Οχι. Έχει συζητηθει εκτεταμενα πιο πριν. Τιποτε δεν σε εξασφαλιζει. Ας πουμε οτι αυξανεις τις πιθανοτητες υπο κανονικες συνθηκες παντα. Οπως το λεει η εταιρεια με τον ξεκαθαρο, χαρακτηριστικό της τροπο....:
"When possible...."
κι εγω να πω την αληθεια δε βρισκω καμια απολυτως ουσια στο priority..
Ειναι σχεδον σιγουρο σε κανονικες συνθηκες οτι θα εχεις την χειραποσκευη μαζι σου. Σε αεροδρομια που η παράδοση των αποσκευων κανει εως κ 50-60' κατι ειναι...ειδικα οταν εχεις κ ανταπόκριση η συνεχιζεις. Συν οτι αποφευγεις ουρες που ειναι θηριωδεις..συν μικροπραγματα, οπως στο Φιουμιτσινο μπαινεις σε αλλο τμημα του λεωφορειου κ συνηθως καθεσαι. Θα πει καποιος κ τι εγινε...αμα εισαι 20, αμα εισαι 70 η με 2,3 παιδια στην αγκαλια κλπ αλλαζουν τα πραγματα.
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Τιποτε δεν σε εξασφαλιζει.
Οι επιβάτες που έχουν αγοράσει προτεραιότητα επιβίβασης, δεν θα ζητηθούν να τοποθετήσουν την χειραποσκευή τους στον χώρο αποσκευών του αεροσκάφους, εκτός εάν είναι αναγκαίο για επιχειρησιακούς λόγους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom