Ryanair Ερωτήσεις για ryanair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Αν πας με 15-16 και γυρισεις με παραπανω (λογω δωρων κτλ),θα σου χρεωσουν εκεινη την ωρα στο αεροδρομιο το 50αρικο ή μπορει να ειναι και παραπανω;
Μα φαντάζομαι ναι, δε θα στη ξαναζυγίσουν; Όπως γίνεται με το υπέρβαρο παντού;
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.210
Αν πας με 15-16 και γυρισεις με παραπανω (λογω δωρων κτλ),θα σου χρεωσουν εκεινη την ωρα στο αεροδρομιο το 50αρικο ή μπορει να ειναι και παραπανω;
Καταρχάς για το πάνε πρέπει να είναι μέχρι 15 κιλά και όχι 15 στο περίπου.Εχω διαβάσει και έχω δει σε videos περιπτώσεις που βγάζανε τα ρούχα από την τσάντα και τα φορούσανε για να γλιτώσουν τα επιπλέον χρήματα και όταν μιλάμε για λίγα ρούχα σίγουρα είταν περιπτώσεις που υπερέβαιναν το βάρος για λίγο.

Στον γυρισμό επίσης στην ξαναζυγίζουν και αν είναι υπέρβαρη έχουν το δικαίωμα
να σε χρεώσουν παραπάνω.Δεν είμαι 100% σίγουρος αλλά νομίζω ότι έχω διαβάσει ότι η χρέωση θα είναι μεγαλύτερη σε σχέση με το αν κλείσεις από το internet για παραπάνω βάρος.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Καταρχάς για το πάνε πρέπει να είναι μέχρι 15 κιλά και όχι 15 στο περίπου.Εχω διαβάσει και έχω δει σε videos περιπτώσεις που βγάζανε τα ρούχα από την τσάντα και τα φορούσανε για να γλιτώσουν τα επιπλέον χρήματα και όταν μιλάμε για λίγα ρούχα σίγουρα είταν περιπτώσεις που υπερέβαιναν το βάρος για λίγο.

Στον γυρισμό επίσης στην ξαναζυγίζουν και αν είναι υπέρβαρη έχουν το δικαίωμα
να σε χρεώσουν παραπάνω.Δεν είμαι 100% σίγουρος αλλά νομίζω ότι έχω διαβάσει ότι η χρέωση θα είναι μεγαλύτερη σε σχέση με το αν κλείσεις από το internet για παραπάνω βάρος.
Καλα να πληρωσω αν ειναι παραπανω αλλα το θεμα ειναι ποσο.Γιατι δεν μπορω να ξερω εκ των προτερων,ποσα κιλα θα ειναι στο γυρισμο!Πσο μαλλον,οταν οι βαλιτσες ειναι 2 :haha:
 

Bmw518

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλημέρα.Έχω κλείσει εισιτήρια με επιστροφή για Γερμανία..Ακολούθησα όλες τις διαδικασίες.Αλλά όταν εκτυπώνω το boarding pass μου εκτυπώνει μόνο μια σελίδα.Δε πρέπει κανονικά να μου εκτυπώσει και για την επιστροφή?Στο mail και παντού γράφει κανονικά για επιστροφή,ημερομηνίες κλπ..
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
κάνε download τα εισιτήρια σου σε PDF και εκτύπωσε τα εκεί. είναι 2 ξεχωριστά εισιτήρια για κάθε σκέλος
 

Bmw518

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Το έκανα και αυτό και πάλι τα ίδια!!!Πολύ περίεργο μου φαίνεται και μένα...
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
267
λογικα οταν εκανες το τσεκ ιν , δεν θα τσεκαρες την πτηση της επιστροφης, οποτε εκανες τσεκ ιν μονο για την μια πτηση
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.210
Πάρε τηλέφωνο εδώ πέρα αν θέλεις
Contacting Customer Service
εκεί που λέει reservation contact Numbers
γιατί δεν νομίζω να μπορεί να βρεθεί αλλιώς λύση σύμφωνα με όσα έχεις γράψει.Είναι με χρέωση βέβαια το τηλεφώνημα αλλά αν πας στο αεροδρόμιο χωρίς το εισιτήριο θα πληρώσεις παραπάνω.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.302
Μηνύματα
887.266
Μέλη
38.969
Νεότερο μέλος
Angeloti55

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom