Ryanair Ερωτήσεις για ryanair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
556
Likes
446
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Θέλω να βρω οικονομικό εισιτήριο για Βαρκελώνη δεν εχω συγκεκριμενες ημερομηνιες,όποτε βρεθει το πιο φτηνο εισιτηριο.Υπαρχει δυνατοτητα να βαλω ανοιχτη ημερομηνια κ να μου βρει το πιο φτηνο εισιτηριο? Αλλιως πώς γινεται? Βαζω μια μια τις μερες? Θα ξημερωθω....:(

Επισης στο skyscanner γιατι δεν τα βγαζει αυτα τα εισιτηρια με τα 18 ευρω οταν βαζω ολο το χρονο?
 

bl4ckwar

Member
Μηνύματα
274
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη ή Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Άντζελες, Νέα Υόρκη
Θέλω να βρω οικονομικό εισιτήριο για Βαρκελώνη δεν εχω συγκεκριμενες ημερομηνιες,όποτε βρεθει το πιο φτηνο εισιτηριο.Υπαρχει δυνατοτητα να βαλω ανοιχτη ημερομηνια κ να μου βρει το πιο φτηνο εισιτηριο? Αλλιως πώς γινεται? Βαζω μια μια τις μερες? Θα ξημερωθω....:(

Επισης στο skyscanner γιατι δεν τα βγαζει αυτα τα εισιτηρια με τα 18 ευρω οταν βαζω ολο το χρονο?
Μπες Ryanair Cheap Flights - Book cheap flights to Europe with Ryanair και βαλε μεσα στο Μαιο, θα δεις 9 ευρω πηγαινε και 9 ελα.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
556
Likes
446
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Mα δεν δίνει τη δυνατοτητα να βαλω ΟΛΟ το Μάιο. Πρεπει να βαλω συγκεκριμενες ημερομηνιεςκαι να αρχισω να παιζω μια μια τις μερες μετα. Μου εβγαλε π.χ. 9 ευρω το ατομο για τις 2 Μαϊου αλλα επιστροφη δεν εχει κοντινη. Μηπως εχει μεν με 9 ευρω αλλα πηγαινε ελα απεχουν 15 μερες?

Απορια για skyscanner. Δεν βγαζει ολες τις πτησεις της ryanair? Ενω στο site της ryanair βρηκα 8 με 13/6 103 ευρω τα 2 ατομα στο skyscanner δεν το βγαζει...γιατι?
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.701
Mα δεν δίνει τη δυνατοτητα να βαλω ΟΛΟ το Μάιο. Πρεπει να βαλω συγκεκριμενες ημερομηνιεςκαι να αρχισω να παιζω μια μια τις μερες μετα. Μου εβγαλε π.χ. 9 ευρω το ατομο για τις 2 Μαϊου αλλα επιστροφη δεν εχει κοντινη. Μηπως εχει μεν με 9 ευρω αλλα πηγαινε ελα απεχουν 15 μερες?

Απορια για skyscanner. Δεν βγαζει ολες τις πτησεις της ryanair? Ενω στο site της ryanair βρηκα 8 με 13/6 103 ευρω τα 2 ατομα στο skyscanner δεν το βγαζει...γιατι?
Πάνω δεξιά διάλεξε χώρα την Ιρλανδια και θα σου βγάζει τις πτήσεις για μια εβδομάδα (νομίζω με αυτό το τιπ μας έσωσε η Battered suitcased, να είναι καλά, αν δεν μας το είπε αυτή ναναι πάλι καλά!).
Οντως το σκαισκάννερ δεν δίνει όλες τις τις λοκο. Κάποτε έδινε την ήζυ, αλλά τώρα (νομίζω) ούτε αυτή.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
556
Likes
446
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Πάνω δεξιά διάλεξε χώρα την Ιρλανδια και θα σου βγάζει τις πτήσεις για μια εβδομάδα (νομίζω με αυτό το τιπ μας έσωσε η Battered suitcased, να είναι καλά, αν δεν μας το είπε αυτή ναναι πάλι καλά!).
Οντως το σκαισκάννερ δεν δίνει όλες τις τις λοκο. Κάποτε έδινε την ήζυ, αλλά τώρα (νομίζω) ούτε αυτή.
Mάλλον εννοεις την Ισπανία. Πού πανω δεξια οεο?:roll: Δεν υπαρχει κατι σχετικο πανω δεξια...Πειτε λεπτομερειες....τι παταω...βοηθατε φιλοι μου την Καρα-ασχετη.....Να σας πω τι κανω να μου πειτε τι κανω λαθος... Βρηκα για Μάιο Θεσ-Βαρκ. ψαχνοντας μία μία τις ημέρες,εξαιρετικα χρονοβορο αυτο,με 9 ευρω στις 2 και στις 16 Μαιου μονο. Μετα πηγα στην επιστροφη,βαζοντας παλι μια μια τις ημερες...εκει τα ματια μου ειχαν αρχισει και εκαναν πουλακια....και νομιζω οτι οι μοναδικες επιστροφες που βρηκα κοντινες στις 9 Μαίου. ΔΕΝ θελω ομως να μεινω 7 νυχτες...εχουμε και παιδια του δημοτικου λεμε...το πολύ 5 νυχτες....

Τι παταω να μου βγαλει τουλαχιστον μια εβδομαδα συνοπτικα οπως καπως στο σκαϊσκανερ να μπορω να συγκρινω?

Τι ειναι "λοκο"?:roll:
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος
Λόκο Nikoleta05 ονομάζονται οι πολύ φτηνές εταιρείες (βλέπε easyjet, rynair) - με τα πλεονεκτήματα και μειονεκτήματά τους αντίστοιχα.
Όπως πολύ σωστά σου είπε κι ο Borealis, στην αρχική σελίδα της ryanair πάνω πάνω και δεξιά (πάνω από το "search" και το μεγενθυντικό φακό), σου γράφει στα αγγλικά μία χώρα με το αντίστοιχο σημαιάκι της. Πάτα δεξιά το βελάκι και θα σου βγάλει 1 λίστα με χώρες. Από εκεί, πρέπει να επιλέξεις έτσι ώστε να γράφει Ireland. Μόνο έτσι θα σου βγάλει εβδομαδιαίο πίνακα.
Ελπίζω να βοήθησα..
 

bl4ckwar

Member
Μηνύματα
274
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη ή Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Άντζελες, Νέα Υόρκη
Mα δεν δίνει τη δυνατοτητα να βαλω ΟΛΟ το Μάιο. Πρεπει να βαλω συγκεκριμενες ημερομηνιεςκαι να αρχισω να παιζω μια μια τις μερες μετα. Μου εβγαλε π.χ. 9 ευρω το ατομο για τις 2 Μαϊου αλλα επιστροφη δεν εχει κοντινη. Μηπως εχει μεν με 9 ευρω αλλα πηγαινε ελα απεχουν 15 μερες?

Απορια για skyscanner. Δεν βγαζει ολες τις πτησεις της ryanair? Ενω στο site της ryanair βρηκα 8 με 13/6 103 ευρω τα 2 ατομα στο skyscanner δεν το βγαζει...γιατι?
scyscanner δε συνεργαζεται μαλλον. Αυτο με τα 9 ευρω το ειχα βρει μεσα σε διαστημα 5-6 ημερων δε θυμαμαι. Μπορει να τελειωσαν ..
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Πάνω δεξιά διάλεξε χώρα την Ιρλανδια και θα σου βγάζει τις πτήσεις για μια εβδομάδα (νομίζω με αυτό το τιπ μας έσωσε η Battered suitcased, να είναι καλά, αν δεν μας το είπε αυτή ναναι πάλι καλά!).
Οντως το σκαισκάννερ δεν δίνει όλες τις τις λοκο. Κάποτε έδινε την ήζυ, αλλά τώρα (νομίζω) ούτε αυτή.
Ευχαριστώ monsieur αλλά κάποιος άλλος φίλος το είχε πει (kabamarou ίσως;) και επειδή το βρήκα ΠΟΛΥ χρήσιμο το διέδωσα κι εγώ :clap:
Κρατάω την ευχή!!

NIKOLETA05 το λόκο ή loco το χρησιμοποιούμε χάριν συντομίας αντί να γράφουμε low cost airlines.

Δοκίμασε εκεί που σου είπαν τα παιδιά (στην επιλογή γλώσσας) και θα σου βγάζει τιμές για όλη την εβδομάδα και στη συνέχεια πατώντας τα βελάκια "επόμενη ή προηγούμενη εβδομάδα" θα βλέπεις και τις αντίστοιχες. Είναι πολύ πιθανόν τα 9+9 να μη σε βολέψουν για τις ημερομηνίες που θέλεις και για όλο το Μάιο
 

DixIt

Member
Μηνύματα
43
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Γειά σας!
Παιδιά, οι παλιότεροι τις Ryanair παρακαλώ τα φώτα σας και πάλι!
Έχω βρει εισιτήρια με 10 ευρώ πήγαινε έλα για Ιταλία. Όμως αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι αν η χειραποσκευή που λέμε είναι ξεχωριστή από αυτή που μου ζητά να τσεκάρω όταν βγάζω το εισιτήριο. Αν δηλαδή έχω 0 bags τσεκαρισμέ΄νο σημαίνε πως μπορώ να έχω την χειραποσκευή με τις γνωστές διαστάσεις που γράφουμε εδώ; Γιατί αν πατήσω μια τσάντα αυτόματα μου χρεώνει 30 ευρώ ανά πτήση.
(Μην αρχίζετε να φωνάζετε! Τα διάβασα όλα, αλλά θέλω επιβεβαίωση πως όταν βγαζω εισιτηριο αφήνω το 0 bags αλλά έχω την χειραποσκευη (55Χ40Χ20) ως 10 κιλα).
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.701
Γειά σας!
Παιδιά, οι παλιότεροι τις Ryanair παρακαλώ τα φώτα σας και πάλι!
Έχω βρει εισιτήρια με 10 ευρώ πήγαινε έλα για Ιταλία. Όμως αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι αν η χειραποσκευή που λέμε είναι ξεχωριστή από αυτή που μου ζητά να τσεκάρω όταν βγάζω το εισιτήριο. Αν δηλαδή έχω 0 bags τσεκαρισμέ΄νο σημαίνε πως μπορώ να έχω την χειραποσκευή με τις γνωστές διαστάσεις που γράφουμε εδώ; Γιατί αν πατήσω μια τσάντα αυτόματα μου χρεώνει 30 ευρώ ανά πτήση.
Ναι είναι ξεχωριστή. Μη πατήσεις βαλίτσα
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.299
Μηνύματα
887.327
Μέλη
38.971
Νεότερο μέλος
Blaser

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom