Ryanair Ερωτήσεις για ryanair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Προσοχη στην Μπολονια.Το Σαββατο γυρισα μεσω της Rynair απο Μπολονια.Οταν πηγα στις πληροφοριες να ρωτησω που θα αφησω την πληρωμενη βαλιτσα μου ειπαν οτι πρεπει να βγω εκτος αεροδρομιου να παρω ενα τρενακι οπου θα με παει σε ειδικο χωρο της Ρυναιρ να αφησω την βαλιτσα (EST) λεγετε και μετα επρεπε να ξαναερθω στο αεροδρομιο.Βγαινοντας απο το αεροδρομιο το μοναδικο τρενακι δεν ηταν εκει.Ξεκινησα τρεχοντας να παω στομ ειδικο χωρο αποσκευων μεσα στη ζεστη και με την βαλιτσα και την χειραποσκευη.Το τρενο κανει την αποσταση σε 5 λεπτα και εγω τρεχοντας την εκανα σε 7.Φτανοντας στο EST μου απαντησαν οτι ειναι 12:37 και οτι ο χρονος για να αφησω την βαλιτσα ηταν μεχρι 12:35 !!!Στην συνεχεια μου απαντησαν οτι ο μοναδικος τροπος να παρω μαζι μου την βαλιτσα ηταν να ξαναπαω πισω στο αεροδρομιο και να πληρωσω αλλα 50ε για να την παρω μαζι μου.Ξανα τρεξιμο στο αεροδρομιο οπου και πληρωσα αλλα 50ε.Αρα συνολο μονο για αποσκευες 100ε !!! Το συμπερασμα μου ΠΟΤΕ ξανα με την Ρυναιρ Αντιθετα σε προ τριμηνου ταξιδι με την easyjet ολα ηταν μια χαρα.
Σε ευχαριστούμε για την πληροφορία.Έφαγες μεγάλη απογοήτευση σίγουρα, καταλαβαίνω.Πάντως όταν πετάς με αεροπλάνο και ειδικά όταν έχεις να παραδώσεις βαλίτσα άλλη φορά καλό είναι να είσαι το λιγότερο μιάμιση ώρα πιο μπροστά για να γλιτώσεις απρόοπτα περιστατικά που μπορεί να προκύψουν.Πάνε λίγο πιο νωρίς και κάτσε και πιες ένα καφέ η ένα αναψυκτικό.Καλύτερα να χάσεις μισή η και μια ώρα στο να κάτσεις να πιεις ένα καφέ παρά να ρισκάρεις να πληρώσεις παραπάνω η και να χάσεις και την πτήση ακόμη.
Φιλικά όλα τα παραπάνω και περαστικά σου.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
1.397
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
καλα κανεις και τα γραφεις ολα αυτα για να ξερουμε.... Θυμαμαι οτι sto Newark ειχαμε παει μια ωρα πριν την πτηση και η υπαλληλος στο τσεκ ιν μας ειχε πει οτι οριακα προλαβαιναμε και επρεπε να κανουμε γρηγορα. Απο το χαρτη φαινεται οτι ειναι μεγαλη η αποσταση απο το ενα terminal στο αλλο Google Αποτελέσματα Eικόνων για http://www.citidex.com/map/newark_airtrain.gif Παντα κατι μπορει να παει στραβα, οποτε καλυτερα να αφηνουμε μεγαλα χρονικα περιθωρια... Υπαρχουν πολλα μεγαλα αεροδρομια που απο τερμιναλ σε τερμιναλ ειναι ταξιδι ολοκληρο. Αρα καλα ειναι να βλεπουμε παντα σε ποιο τερμιναλ πεταμε και ποσο μακρια ειναι αυτο...
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Το καλοκαίρι οι τιμές είναι πάντα ακριβότερες σε όλες τις εταιρίες.

Για κρατήσεις δρομολογίων μέχρι και Μάιο υπήρχαν εισιτήρια από Θεσσαλονίκη για Ρώμη,Βουδαπέστη και Μιλάνο (ακόμη και για Βαρκελώνη κάποιες ημέρες από ότι άκουσα) με 20? περίπου πάνε έλα και ακόμη πιο κάτω ορισμένες φορές.Για Λονδίνο τον Απρίλιο και τον Μάιο έκλεισα για 2 φίλες με 45? πάνε έλα.

Από Σεπτέμβριο Οκτώβριο θα φανεί πάντως αν υπάρχει τέτοια προοπτική.
Με τις εκλογές καταστραφήκαμε εντελώς και δεν πήγαμε πουθενά όταν ήταν φτηνά, τώρα ελπίζω για το Σεπτέμβρη αλλά μπα...
Τείνει να γίνει μονοπώλιο στη Θεσσαλονίκη :D και φοβάμαι μην ανεβάσει τιμές...
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Κάποια στιγμή έπρεπε να σταματήσει η πριμοδότηση αυτών που θέλουν να πετούν με 9 και 99 από όλους τους φορολογούμενους μέσω των γνωστών επιδοτήσεων κτλ. Κι εγώ θέλω να πετάω τζάμπα γι' αυτό παίζω που και που σε κανένα διαγωνισμό, δεν έχω όμως την απαίτηση να μου πληρώνει κάποιος άλλος το αεροπορικό για να πετάω στην Ευρώπη με 9 και 99!:rolleyes:

Ενάμιση εκατομμύριο ζητάει ο Ο΄Λίρι
Ο σκοπός μήπως αγιάζει τα μέσα τελικά?:D :)

Μοιραζόμαστε κοινή λατρεία για την Ισλανδία κ.λ.π παγωμένα μέρη, πες μου αν ένωνε Θεσσαλονίκη με Ρευκιαβικ-εντάξει επιστημονική φαντασία δε λέω-δεν θα πήγαινες;
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Ειναι η δευτερη φορα που πεταω με low-cost εταιριες.Η πρωτη επαφη με την easyjet ηταν φυσιολογικη.Αλλα δεν περιμενα να με στειλουν με τρενο να αφησω την βαλιτσα μου εκτος αεροδρομιου και να πρεπει να ξαναγυρισω.Θα πρεπει δηλαδη σε καθε πτηση να μπαινω στο σαιτ αεροδρομιου να ψαχνω πληροφοριες ???.Ε σεν το κανω ρε παιδια .Θα πεταω με φυσιολογικες εταιριες και ας πληρωσω λιγο παραπανω.Γιατι περι λιγου προκειτε.100ε τα εισητηρια 100ε η βαλιτσα 3ε+3ε το νερο... σε καθε πτηση πηγαμε 206ε και εφαγα φρικη !!!
Μεγάλο κακό σε βρήκε, είναι όντως μπελας αυτές οι εταιρείες... μια φορά αναγκάστηκα να φάω 300γρ. σοκολάτα γιατί δεν χωρούσε στην ΠΛΗΡΩΜΕΝΗ ΒΑΛΙΤΣΑ-κ στο γραμμάριο κολλάνε...αφού δεν έφραξα αρτηρία πάλι καλά :bleh: μα ήμουν κ γω τραβάτε με κ ας κλαίω :D
Ευχαριστώ που με προιδέασες γιατι η Μπολώνια είναι στα σχέδιά μου..
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Με τις εκλογές καταστραφήκαμε εντελώς και δεν πήγαμε πουθενά όταν ήταν φτηνά, τώρα ελπίζω για το Σεπτέμβρη αλλά μπα...
Τείνει να γίνει μονοπώλιο στη Θεσσαλονίκη :D και φοβάμαι μην ανεβάσει τιμές...
Αναλόγως που θέλεις να πας.
Για Σεπτέμβριο τώρα υπάρχουν με 32? πάνε έλα εισιτήρια για Ρώμη από Θεσσαλονίκη.
Πιστεύω ότι αρχές Σεπτεμβρίου θα μπορεί να κλείσει κάποιος σε πολύ καλές τιμές για Οκτώβριο και Νοέμβριο.Τώρα θα μου πεις τι εννοώ καλές τιμές :) Δεν είμαι σίγουρος για αυτό αλλά πιστεύω σίγουρα πιο χαμηλά από τώρα και χωρίς να έχω έγκυρη πηγή νομίζω ότι θα ξανακάνουν την εμφάνιση τους τα δεκάευρα για κάποιους προορισμούς έστω και για λίγες ημέρες...
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
:) Δεν είμαι σίγουρος για αυτό αλλά πιστεύω σίγουρα πιο χαμηλά από τώρα και χωρίς να έχω έγκυρη πηγή νομίζω ότι θα ξανακάνουν την εμφάνιση τους τα δεκάευρα για κάποιους προορισμούς έστω και για λίγες ημέρες...
απο το στόμα σου κ στου Θεού το αυτί :haha:
Είναι κρίμα που σταματούν πτήσεις καλές όπως Βαρκελώνη, δεν πρόλαβα κ ποιος ξέρει τι θα γίνει το 2013...θα υπάρχει η Ισπανία θα υπάρχουμε εμείς?"Ολα είναι ατμός" :D
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Ρε παιδιά γιατί σταματάει η ryanair πτήσεις προς βαρκελώνη?
κακιά ryanair θα σε μαλώσω :haha: Είναι εποχιακή η πτήση της για εκεί όπως κ για bologna κτλ, έτσι δείχνει δηλαδή, δεν είμαι ειδήμων ας ελπίσουμε οτι θα αλλάξουν γνώμη και θα βάλουν κ άλλα δρομολόγια..
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Πετάμε αυριο για 1η φορα με ryanair ετοιμασαμε βαλισα, τις χειραποσκευες μας και ενω ζυγιζω την βαλιτσα την βγαζω 13 κιλα (κλεισαμε μια των 15)
λεω οκ! καλα ειμαστε! και μου λεει μια φιλι πως παιζει στο αεροδρομιο να μου την βγαλουν πανω απο 15..ισχυει?
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
253
Πετάμε αυριο για 1η φορα με ryanair ετοιμασαμε βαλισα, τις χειραποσκευες μας και ενω ζυγιζω την βαλιτσα την βγαζω 13 κιλα (κλεισαμε μια των 15)
λεω οκ! καλα ειμαστε! και μου λεει μια φιλι πως παιζει στο αεροδρομιο να μου την βγαλουν πανω απο 15..ισχυει?
οχι., εκτως αμα εχεις χαλασμενη ζυγαρια
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.527
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom