1. Προσφορές Aegean για εξωτερικό! Δείτε ΕΔΩ
  2. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Μάιο 2011! Κάντε κλικ εδώ!

Ryanair Ερωτήσεις για ryanair

Συζήτηση στο φόρουμ 'Αεροπορικές Εταιρείες' που ξεκίνησε από το μέλος NIKOLETA05, στις 5 Δεκεμβρίου 2011.

Κατάσταση Θέματος:
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
  1. Elenik

Elenik Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ΜΠΡΥΖ - ΒΡΥΞΕΛΛΕΣ
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
    Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Μου έχουν στείλει και τις δύο ειδοποιήσεις πλέον, ωστόσο η πτήση μου είναι για 1/5/2014. Δεν μου δίνει καμία προθεσμία (το διάβασα πολλές φορές), το μόνο που λέει είναι ότι αν θέλω refund θα πρέπει να υποβάλλω το αίτημα πριν την ημερομηνία πτήσης. Galoz αυτό ακριβώς θέλω να κάνω. Μιας και μου δίνεται η ευκαιρία, να κρατήσω μία καβάτζα αν κάτι στραβώσει να μπορώ να πάρω πίσω τα χρήματα.
    galoz likes this.
  2. filippia

filippia Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ταξιδάκι στο Γένεσις!
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Παντού!
    Σύμφωνα με τους πρόσφατους κανόνες της εταιρίας μπορείς να έχεις και μια 2η τσάντα στο αεροπλάνο 35χ20χ20. Ήθελα να ρωτήσω αν αυτή την τσάντα τη μετράνε κι αν είναι μαλακή και τη συμπιέσω μπορώ να την περάσω. Π.χ. μια σχολική τσάντα πλάτης τεντωμένη είναι μεγαλύτερη αλλά επειδή συνήθως το πάνω μέρος είναι άδειο μπορεί να γίνει 35 εκ. Έχει κανείς εμπειρία;
  3. ΑΝΤΩΝΗΣ ΛΑΠΠΑΣ

ΑΝΤΩΝΗΣ ΛΑΠΠΑΣ New Member

παιδια χρειαζομαι αμεση βοηθεια και απαντηση εκανα βλακεια με τις ωρες και εκλεισα αλλες απο εκεινες που θελαμε να κλεισουμε με την παρεα μου και τωρα δεν ξερω πως μπορω να τις αλλαξω . παρακαλω βοηθηστε με
  4. Vegerazaros

Vegerazaros Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ελβετία ξανά
    Εσωτερικο δεν μετρανε...σιγουρα εχω πεταξει 3-4 φορες .. Πέρσι απο Ρωμη -Βαρκελώνη ειχα μια μεγαλούτσικη :) και την στραβοκοιταξαν στον ελεγχο..αλλα ειχα μεσα ενα φουτερ που εβγαλα και φορεσα η τσαντα ξεφουσκωσε και περασα..και στις δυο περιπτώσεις ειχα και μικρη βαλίτσα μαζι που επρεπε να μπει σε αυτο το σταντ που εχουν.

Δεν θελω να σου γραψω κακα μαντατα αλλα δεν νομιζω οτι αλλάζουν οι ωρες , εχει τυχει να διορθωσουν ορθογραφικο λαθος σε ονομα, αλλα ωρες δεν το εχω ξανακουσει..παρε ομως ενα τηλ στην εξυπηρέτηση πελατων
    Last edited by a moderator: 12 Μαρτίου 2014
  5. sofianaxos

sofianaxos Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Λονδίνο
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νέα Υόρκη
    στην ουσία εσύ θες άλλη πτήση.. δεν αλλάζουν αυτά!
  6. filippia

filippia Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ταξιδάκι στο Γένεσις!
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Παντού!
    Για εξωτερικό είναι η πτήση. Και ναι, μιλάω για τη 2η χειραποσκευή, όχι αυτή που μπαίνει στο γνωστό καλαθάκι. Ευχαριστώ πάντως για την ενημέρωση.
  7. karfitsa

karfitsa Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ο γυρος του κοσμου..
    Αν ισχυει αυτο που λεει εδω,ισως μπορεις να αλλαξεις και τις ωρες.Πρεπει να επικοινωνησεις μαζι τους,αν δεν εχουν περασει 24 ωρες
    http://www.ryanair.com/en/questions/24-hour-minor-booking-errrors
    makisg, emouli and Vegerazaros like this.
  8. Vegerazaros

Vegerazaros Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ελβετία ξανά
    Μπραβο πολυ χρήσιμο το post!!!
    makisg likes this.
  9. ΑΝΤΩΝΗΣ ΛΑΠΠΑΣ

ΑΝΤΩΝΗΣ ΛΑΠΠΑΣ New Member

Πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι δεν γινεται να αλλαξουν τις ωρες της πτησης με τα ιδια λεφτα οποτε πεταμε χαραματα.
  10. Vegerazaros

Vegerazaros Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ελβετία ξανά
    Δεν πειραζει αν ειναι οταν πηγαινετε , καλα ειναι τα χαραματα γιατι κερδιζεις μια μερα...αν ειναι οταν γυρνάτε καλα ειναι γιατι μπορεις να πας πολυ νωριτερα στο αεροδρομιο και να κερδισεις μια διανυκτέρευση .. :)
  11. sofianaxos

sofianaxos Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Λονδίνο
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νέα Υόρκη
    το παν είναι να βλέπεις τα πράγματα από την θετική τους πλευρά χαχα
    makisg, kabamarou and vasilis.gkik like this.
  12. VangelisVa

VangelisVa Member

Καλημέρα σε όλους!
    Εχει ταξιδεψει καποιος φανταρος απο Ελλάδα - Κύπρο (και αντιστροφα) με ryanair με την στρατιωτικη του ταυτόυητα και το ειδικο passport που σου εκδηδει η μονάδα?
    Γενικα δεν μπορεις να ταξιδεψεις εξωτερικο με στρατιωτικη ταυτοτητα και γι αυτο οι μοναδες εκδιδουν το ειδικο passport.
    Οι aegean και cyprus το δεχονται, αλλα για ryanair ξερει κανεις σίγουρα?
  13. VangelisVa

VangelisVa Member

λοιπον πηρα τηλέφωνο στα αεροδρομια χανιων και πάφου (οπου είναι το δρομολογιο) και μου ειπαν οτι μπορουν να ταξιδεψουν οι φανταροι κανονικα με τη στρατιωτική ταυτότητα και το passport που εκδιδει η μονάδα με ryanair. παλιότερα μου είπαν πως η ryanair δεν τα δεχόταν αλλα τώρα τα δέχεται. θα σας ξαναγραψω μεθαύριο που ταξιδευει ο αδερφος μου να σας πω σίγουρα αν τον αφησαν να ξερουν και τα κοπέλια απο δω κι ύστερα...
    makisg and Vegerazaros like this.
  14. despoina87

despoina87 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Λονδινο
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Αυστραλια,Καναδας
    καλησπερα..θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος,περα απο τα κιλα της βαλιτσας που ειναι 15 max αν υπαρχουν κ συγκεκριμενες διαστασεις..εψαξα στο σαιτ της ryanair αλλα δε βρηκα ακρη..ευχαριστω εκ των προτερων..
  15. Vegerazaros

Vegerazaros Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ελβετία ξανά
    δεν περιορίζεσαι με διαστάσεις βαλίτσας οταν πληρωνεις..
    vasilis.gkik likes this.
Κατάσταση Θέματος:
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Μοιραστείτε τη σελίδα