Ryanair Ερωτήσεις για ryanair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.045
Εχουμε καποιον που δεν κοιμάται να μου πει σε ποιες πολεις πετα ολο το χρόνο σταθερά η ryanair απο θεσνικη;
Θυμάμαι μόνο Λονδίνο, Μιλάνο και Ρώμη..
Πότε βγαίνουν τα χειμωνιάτικα δρομολόγια;
Ευχαριστώ
Έχεις καημό να πετάξεις ειδικά με ryan; Δες και την Aegean που έχει έτοιμα τα χειμερινά με κάτι φοβερές τιμές από Θεσσαλονίκη (είδα για Μόναχο μέσω airfasttickets στα 53 ευρώ με επιστροφή το Νοέμβριο και αφαιρώντας το κουπόνι των 30 ευρώ βγαίνει στα 23 ευρώ τελική τιμή πήγαινε- έλα και μου φαίνεται απίστευτο) . Και παίρνεις και τα μίλια σου.
 
Μηνύματα
66
Likes
25
Έχεις καημό να πετάξεις ειδικά με ryan; Δες και την Aegean που έχει έτοιμα τα χειμερινά με κάτι φοβερές τιμές από Θεσσαλονίκη (είδα για Μόναχο μέσω airfasttickets στα 53 ευρώ με επιστροφή το Νοέμβριο και αφαιρώντας το κουπόνι των 30 ευρώ βγαίνει στα 23 ευρώ τελική τιμή πήγαινε- έλα και μου φαίνεται απίστευτο) . Και παίρνεις και τα μίλια σου.
Κουπόνι???? Ποιο κουπόνι??? Μπορείς να γίνεις πιο αναλυτικός???
 

traveller_eu

Member
Μηνύματα
13
Likes
2
Ερώτηση που δεν μπόρεσα να βρώ απάντηση:
Ταξίδι θεσσαλονίκη Χανιά με Ryanair μωρο 3 ετών χρειάζεται βιβλιάριο υγείας με φωτογραφία η ταυτότητα;Γιατι αν θέλει ταυτότητα η διαβατήριο δεν υπάρχει περίπτωση να την πάρουμε μαζί μας!
 

papagio

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Καλησπέρα .
Πεταω με rynanair εσωτερικο (αθηνα-θεσσ/κη) σε 2 μέρες. Ομως όταν εκανα την κράτηση εγραψα τα ονοματα με ελληνικους χαρακτηρες με αποτελεσμα στο check-in να μου βγουν απο μονα τους σε λατικικους χαρακτηρες . Οι λατικικοι χαρακτηρες στο boarding card διαφερουν ελαφρως απο τους αλτικικους χαρακτηρες στην ταυτότητα.
Βεβαια αν τα διαβάσει ελληνας καταλαβαινει το ονομα.
π.χ ΜΙXAΗΛ==> MICCAEL

θα έχω θέμα;;;;αν ναι τι πρέπει να κάνω;
 

papagio

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Ερώτηση που δεν μπόρεσα να βρώ απάντηση:
Ταξίδι θεσσαλονίκη Χανιά με Ryanair μωρο 3 ετών χρειάζεται βιβλιάριο υγείας με φωτογραφία η ταυτότητα;Γιατι αν θέλει ταυτότητα η διαβατήριο δεν υπάρχει περίπτωση να την πάρουμε μαζί μας!
σημερα πηγα στο αεροδρομιο θεσσαλονικης στην ραιναιρ και ρωτησα για παιδι 3 χρονων επίσης σε π΄τηση εσωτερικου και μου ειπαν οτι για το παιδι στο check in διαλέγω ταυτότητα(όχι διαβατηριο) και για νουμερο γραφω το ΑΜΚΑ του παιδιου.
μαζι μου πρπεει να έχω βιβλιαρειο υγείας
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.045
Οι λατικικοι χαρακτηρες στο boarding card διαφερουν ελαφρως απο τους αλτικικους χαρακτηρες στην ταυτότητα.
Βεβαια αν τα διαβάσει ελληνας καταλαβαινει το ονομα.
π.χ ΜΙXAΗΛ==> MICCAEL

θα έχω θέμα;;;;αν ναι τι πρέπει να κάνω;
Εντάξει, το τερμάτισες.
 

papagio

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
και να φανταστεις, χωρις καν να το επιδιωξω!!!:)
γελαω γελάω , με βλέπω στο τελος να τα χάνω τα λεφτα μου:(
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
και να φανταστεις, χωρις καν να το επιδιωξω!!!:)
γελαω γελάω , με βλέπω στο τελος να τα χάνω τα λεφτα μου:(
Ναι να μην Γελάς γιατι οταν θα πας στο αεροδρομιο και δεν θα σε αφησουν να πεταξεις θα λες οτι η κολοεταιρεια Ryanair δεν με αφησε να πεταξω... Ρητως και κατηγορηματικώς παντου γραφεις ονοματα με Λατινικους χαρακτηρες..παρε τηλ στη εξυπηρετηση πελατων ή στο αεροδρομιο να συνεννοηθείς...δεν ειναι για γελια..εκτος και αν εχεις πληρωσει κανα 20 ευρω πηγαινε-ελα.
 

traveller_eu

Member
Μηνύματα
13
Likes
2
σημερα πηγα στο αεροδρομιο θεσσαλονικης στην ραιναιρ και ρωτησα για παιδι 3 χρονων επίσης σε π΄τηση εσωτερικου και μου ειπαν οτι για το παιδι στο check in διαλέγω ταυτότητα(όχι διαβατηριο) και για νουμερο γραφω το ΑΜΚΑ του παιδιου.
μαζι μου πρπεει να έχω βιβλιαρειο υγείας
Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου.Ήταν πολύ χρήσιμη! Οκ αυτό θα κάνω και ο Θεός βοηθός!
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Είσαι σίγουρη και για το Όσλο;Ήταν όλη τη χρονιά;
Μα καλά που είναι αυτοί οι φιλοryanairικοί να με διαφωτίσουν;:haha:
Είχε γεμίσει το φορουμ :shock:
Σίγουρη δεν είμαι αλλά νομίζω το είχε. Αλλά όπως είπαν και οι υπόλοιποι αυτά αλλάζουν, είναι πολύ νωρίς ακόμα. Εγώ σου έγραψα ποια θυμάμαι ότι είχε τον περασμένο χειμώνα που τα κοίταζα, γιατί μπορεί να είναι μια ένδειξη του τί θα κρατήσουν και τον επόμενο χειμώνα. Αλλά ένδειξη, μη σε πάρω στο λαιμό μου.;)
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom