Ryanair Ερωτήσεις για ryanair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

ggonholidays

Member
Μηνύματα
576
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
@karfitsa μου ευχαριστώ αλλά η μπέμπα μου δεν είναι βρέφος πια. Μόλις έχει κλείσει τα 3 και το εισιτήριο της είναι για παιδί και όχι βρέφος. Μάλλον θα πρέπει να πληρώσω επιπλέον :cry:
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
@karfitsa μου ευχαριστώ αλλά η μπέμπα μου δεν είναι βρέφος πια. Μόλις έχει κλείσει τα 3 και το εισιτήριο της είναι για παιδί και όχι βρέφος. Μάλλον θα πρέπει να πληρώσω επιπλέον :cry:
Οχι βεβαια....κοιταξε αυτο που λεει..One pushchair per child is carried free of charge no prebooking is required. -ενα καροτσι για παιδι δωρεαν Εφοσον εχεις πληρωσει εισιτηριο ειναι δωρεαν.
Δες και τι λεει στις χρεωσεις εδω...http://www.ryanair.com/en/terms-and-conditions/regulations-tableoffees/
infant/child equipment....στην παρενθεση1 pushchair per child carried free of charge).Αν εχεις παραπανω πληρωνεις.
 
Μηνύματα
66
Likes
25
Μην αγχώνεσαι. Η άλλη ταξίδεψε βάζοντας το όνομα ΑΚΗΣ, στο πεδίο του ονόματος για επιβάτη που η ταυτότητά του έγραφε ΓΕΩΡΓΙΟΣ. Ε τι να κάνουμε? Αυτή έτσι τον φώναζε!!!!!!!!!!!!!!!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.676
Likes
50.531
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μην αγχώνεσαι. Η άλλη ταξίδεψε βάζοντας το όνομα ΑΚΗΣ, στο πεδίο του ονόματος για επιβάτη που η ταυτότητά του έγραφε ΓΕΩΡΓΙΟΣ. Ε τι να κάνουμε? Αυτή έτσι τον φώναζε!!!!!!!!!!!!!!!
Μην το παίρνουμε ως δεδομένο αυτό, γνωρίζω Aικατερίνη που δεν πέταξε διότι δηλώθηκε ως Κατερίνα.
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
576
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Καρφιτσουλα σε ευχαριστώ πολύ!!! Μου έφυγε ένα βάρος... 12 κιλών:haha:
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Last edited by a moderator:

audiopain

Member
Μηνύματα
23
Likes
17
Καλημερα στην παρεα.Αυριο πεταω για οσλο με ραιαν και διαβαζοντας τους περιορισμους για το τι επιτρεπεται και τι οχι στη χειραποσκευη που θα εχω μαζι μου βλεπω οτι τσιγαρα,καπνοι δεν επιτρεπονται.επειδη ο καπνος πανω ειναι πανακριβος θα παρω απο εδω 3- 4 πακετα των 18 gr ... Mπορω να τα βαλω στη χειραποσκευη ή να τα εχω μαζι μου στο μπουφαν?.Επισης το ταμπλετ μου,φορτιστες κτλ?
 

monaco2624

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
με τσιγάρα έχω ταξιδέψει πάρα πολλές φορές και πάντα τα έχω στην χειραποσκευή χωρίς πρόβλημα.

εγώ να κάνω μια ερώτηση που όποιος μπορεί θα ήθελα να με βοηθήσει γιατί τα Αγγλικά μου είναι της πλάκας...

Για παιδί 2,5 ετών που έχει κλείσει εισιτήριο παιδιού (όχι βρέφους) δικαιούται και χειραποσκευή και καροτσάκι ;;;;
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
576
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Για παιδί 2,5 ετών που έχει κλείσει εισιτήριο παιδιού (όχι βρέφους) δικαιούται και χειραποσκευή και καροτσάκι ;;;;
Ναι δικαιούται. Ταξίδεψα πολύ πρόσφατα με την 3 χρονών κόρη μου και πήραμε μαζί μας και χειραποσκευή και καρότσι. Το καρότσι το κρατάς μέχρι τις σκάλες του αεροπλάνου και το παραδίδεις εκεί φρόντισε όμως να σου έχουν βάλει αυτοκόλλητο (σαν αυτό που βάζουν στις αποσκευές που κάνουμε τσεκ ιν).
 

fuller

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπερα σας. Εκλεισα σημερα 2 εισιτηρια με την ryanair για μενα και τον αδερφο μου για απλη μεταβαση. Το θεμα ειναι πως μπερδευτηκα και ενω ο αδερφος μου ειναι ανηλικος (15 χρονων) του εκλεισα εισιτηριο σαν ενηλικα .Εγω ειμαι ενηλικος .Ξερει κανεις αν θα υπαρξει καποιο προβλημα με αυτο το λαθος μου?
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.772
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom