Ryanair Ερωτήσεις για ryanair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

antzy

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΚΑΝΑ ΚΡΑΤΗΣΗ ΓΙΑ ΜΙΛΑΝΟ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΜΕ ΤΗΝ RYANAIR, ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΜΕ ΤΟ CHECK IN ΜΟΥ, ΕΙΔΑ ΠΩΣ ΣΤΟ BOARDING PASS ΕΓΡΑΦΕ ΑΥΤΟ ΄΄1 large cabin bag (size 55 x 40 x 20 cms) plus 1 small bag or personal item (size 35 x 20 x 20cms) per passenger.''
ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ, ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΤΣΑΝΤΑΚΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΕΙΡΑΠΟΣΚΕΥΗ;
ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕΣΑ ΕΔΩ.
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΚΑΝΑ ΚΡΑΤΗΣΗ ΓΙΑ ΜΙΛΑΝΟ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΜΕ ΤΗΝ RYANAIR, ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΜΕ ΤΟ CHECK IN ΜΟΥ, ΕΙΔΑ ΠΩΣ ΣΤΟ BOARDING PASS ΕΓΡΑΦΕ ΑΥΤΟ ΄΄1 large cabin bag (size 55 x 40 x 20 cms) plus 1 small bag or personal item (size 35 x 20 x 20cms) per passenger.''
ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ, ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΤΣΑΝΤΑΚΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΕΙΡΑΠΟΣΚΕΥΗ;
ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕΣΑ ΕΔΩ.
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!

Ε πως δεν είδες. Μια χαρά το έχουμε αναφέρει πάνω από 100 φορές. Αλλά και να μην λέγαμε τίποτα αφού το γράφει το boarding pass τότε δεν μας πέφτει λόγος!
Α, και σε παρακαλούμε τα μηνύματα να τα γράφεις με μικρά γράμματα, το λέει στους κανόνες, άσχετα αν κανένας δεν τους διαβάζει, αλλά τουλάχιστον θα το παρατήρησες από τα υπόλοιπα γραπτά εδώ μέσα!
Καλό ταξίδι!
 

antzy

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Ε πως δεν είδες. Μια χαρά το έχουμε αναφέρει πάνω από 100 φορές. Αλλά και να μην λέγαμε τίποτα αφού το γράφει το boarding pass τότε δεν μας πέφτει λόγος!
Α, και σε παρακαλούμε τα μηνύματα να τα γράφεις με μικρά γράμματα, το λέει στους κανόνες, άσχετα αν κανένας δεν τους διαβάζει, αλλά τουλάχιστον θα το παρατήρησες από τα υπόλοιπα γραπτά εδώ μέσα!
Καλό ταξίδι!
Σε ευχαριστώ πολύ, έχουν αναφερθεί πολλά εδώ μέσα για την ryanair και απ'ότι φαίνεται μου ξέφυγε αυτό το κομμάτι.
 

natalia-p

Member
Μηνύματα
20
Likes
4
ναι επιτρέπεται..
είσαι κομπλέ εγώ είχα την βαλίτσα και μια σχολική τσάντα και ολα οκ.
 

tsakantarhs

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
παιδια αμα η βαλιτσα μου ειναι 15,1kg υπαρχει προβλημα;δηλαδη υπαρχει περιπτωση να μου ζητησουν να πληρωσω προστιμο για 100γραμμαρια παραπανω;ευχαριστω
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Ε δεν ξέρω αλλά αν μου ζητούσαν να πληρώσω πρόστιμο για 100 γραμμάρια θα έπαιρνα μια μπλούζα από την βαλίτσα θα την κρατούσα στο χέρι και την στιγμή του ελέγχου θα την φορούσα από πάνω και μετά τον έλεγχο θα την έβγαζα:xalara:
 
Μηνύματα
66
Likes
25
Μην κάνετε συνέχεια τις ίδιες ερωτήσεις. ΝΑΙ υπάρχει πρόβλημα. Ενα γραμμάριο παραπάνω αποτελεί πρόβλημα!!! Είναι σαν να ρωτάς: Παιδιά έπιασα στις πανελλήνιες 1 μονάδα λιγότερη από τον τελευταίο για την ιατρική, λέτε να μη μ αφήσουν να περάσω? Πάρτο χαμπάρι: ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ!!!!
Είναι απλή λογική και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ρωτάτε και ξαναρωτάτε. Ο κανονισμός είναι σαφής. Δικαιούσαι δέκα κιλά, όχι παραπάνω. Τα 1ο,1 κιλά, σύμφωνα με την αριθμητική είναι παραπάνω. Οπότε γιατί ρωτάτε???
Αν ο κανονισμός έλεγε με σαφήνεια, ότι επιτρέπεται να ταξιδέψουν επιβάτες φορώντας μόνο κόκκινο βρακί, θα ρωτούσατε αν μπορείτε να ταξιδέψετε με κίτρινο???
(Συγνώμη για το ύφος, είμαι εδώ δύο μήνες και έχω καραφλιάσει με όσα διαβάζω...)
 
Last edited:

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Μην κάνετε συνέχεια τις ίδιες ερωτήσεις. ΝΑΙ υπάρχει πρόβλημα. Ενα γραμμάριο παραπάνω αποτελεί πρόβλημα!!! Είναι σαν να ρωτάς: Παιδιά έπιασα στις πανελλήνιες 1 μονάδα λιγότερη από τον τελευταίο για την ιατρική, λέτε να μη μ αφήσουν να περάσω? Πάρτο χαμπάρι: ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ!!!!
Είναι απλή λογική και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ρωτάτε και ξαναρωτάτε. Ο κανονισμός είναι σαφής. Δικαιούσαι δέκα κιλά, όχι παραπάνω. Τα 1ο,1 κιλά, σύμφωνα με την αριθμητική είναι παραπάνω. Οπότε γιατί ρωτάτε???
(Συγνώμη για το ύφος, είμαι εδώ δύο μήνες και έχω καραφλιάσει με όσα διαβάζω...)
Σε καταλαβαίνω βρε παιδί μου, αλλά χαλάρωσε λίγο, τι φωνάζεις.
Αν ο κανονισμός έλεγε με σαφήνεια, ότι επιτρέπεται να ταξιδέψουν επιβάτες φορώντας μόνο κόκκινο βρακί, θα ρωτούσατε αν μπορείτε να ταξιδέψετε με κίτρινο???
Αυτό είναι αντισυνταγματικό, αντίκειται στο άρθρο 5 για την ελεύθερη ανάπτυξη της προσωπικότητας :p
Πέραν της πλάκας, ναι, για 100 γρ παραπάνω μπορούν να σου ζητήσουν να πληρώσεις πρόστιμο, το αν θα το κάνουν δεν το ξέρει κανείς, οπότε αν θες το ρισκάρεις και κάνεις αυτό που είπε ο kabamarou πιο πάνω.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Μην κάνετε συνέχεια τις ίδιες ερωτήσεις. ΝΑΙ υπάρχει πρόβλημα. Ενα γραμμάριο παραπάνω αποτελεί πρόβλημα!!! Είναι σαν να ρωτάς: Παιδιά έπιασα στις πανελλήνιες 1 μονάδα λιγότερη από τον τελευταίο για την ιατρική, λέτε να μη μ αφήσουν να περάσω? Πάρτο χαμπάρι: ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ!!!!
Είναι απλή λογική και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ρωτάτε και ξαναρωτάτε. Ο κανονισμός είναι σαφής. Δικαιούσαι δέκα κιλά, όχι παραπάνω. Τα 1ο,1 κιλά, σύμφωνα με την αριθμητική είναι παραπάνω. Οπότε γιατί ρωτάτε???
Αν ο κανονισμός έλεγε με σαφήνεια, ότι επιτρέπεται να ταξιδέψουν επιβάτες φορώντας μόνο κόκκινο βρακί, θα ρωτούσατε αν μπορείτε να ταξιδέψετε με κίτρινο???
(Συγνώμη για το ύφος, είμαι εδώ δύο μήνες και έχω καραφλιάσει με όσα διαβάζω...)
Καλά μέσα σε 2 μήνες τα έχεις πάρει ήδη; Τι να πούμε οι παλιότεροι;Χαλάρωσε:) Πολλές φορές δεν ρωτάει το ίδιο άτομο αλλά κάποιοι που μόλις γραφτήκανε στο forum οπότε αν τους κράζουμε θα θυμίζουμε το ανέκδοτο με τον γρύλο :)
Θα μου πεις βέβαια ότι θα μπορούσαν να διαβάσουν τα άλλα μηνύματα η να κάνουν μια αναζήτηση πριν ρωτήσουν αλλά άντε κάτσε διάβασε κοντά 100 σελίδες τώρα:) και η αναζήτηση από την άλλη δεν λειτουργεί και πολύ καλά.
 
Last edited:

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
καλά ναι οκ και εγώ μερικές φορές που θέλω να ψάξω κάτι μέσω google το βρίσκω(και το καλό είναι ότι το google δεν σε ειρωνεύεται ποτέ για την ερώτηση που κάνεις ούτε σου θυμώνει:)) και η φάση είναι ότι με βγάζει και στο travelstories ενώ πιο πριν που έκανα αναζήτηση μόνο εδώ, δεν μου έβγαζε τίποτα αλλά υπάρχουν και κάποιες ερωτήσεις όπως πχ. για το πόσο ελαστική είναι μια εταιρία στους κανονισμούς της που δεν παίρνεις απάντηση από το ίδιο το site της Ryanair.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.770
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom