Ερωτησεις για Ρωμη

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Παντως Samion η ερωτηση του φιλου ηταν αν προτεινουμε Ρωμη η Βορεια Ιταλια για πρωτο ταξιδι και οχι αν προτεινουμε Ρωμη η Ρωμη για πρωτο ταξιδι!
δεν ψιλολογώ συνήθως, αλλά μια που το έκανες κάντο σωστά.
όχι. η ερώτηση ήταν τι προτείνουμε για πρώτο ταξίδι στην Ιταλία.

Αρχικό μήνυμα απο thgr
Θέλω τη γνώμη σας! Για πρώτο ταξίδι στην Ιταλία προτείνετε Ρώμη ή βόρεια Ιταλία;

πώς βλέπεις λοιπόν την απάντησή μου? δεν είναι σαφές τι προτείνω για πρωτο ταξίδι στην Ιταλία?
στην Ιταλια λοιπον που πολλες πολεις ειναι ωραιες πρωτα παμε Ρωμη και μετα οπουδηποτε αλλου. κοινη λογικη.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
δεν ψιλολογώ συνήθως, αλλά μια που το έκανες κάντο σωστά.
όχι. η ερώτηση ήταν τι προτείνουμε για πρώτο ταξίδι στην Ιταλία.

Αρχικό μήνυμα απο thgr
Θέλω τη γνώμη σας! Για πρώτο ταξίδι στην Ιταλία προτείνετε Ρώμη ή βόρεια Ιταλία;

πώς βλέπεις λοιπόν την απάντησή μου? δεν είναι σαφές τι προτείνω για πρωτο ταξίδι στην Ιταλία?
Επειδη φιλε samion δεν καταλαβες την πλακιτσα(γιαυτο και η φατσουλα στο τελος)και επειδη η Ρωμη ειναι και η δικια μου αγαπημενη,παιρνω το κουβαδακι μου και παω σε αλλη παραλια(αν και τα κουβαδακια δεν ταιριαζουν στην ηλικια μου);)
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Παιδιά να μην τα ξαναλέμε...ξεκινάμε από Ρώμη και μετά τα υπόλοιπα! ;)
 

UNCLEBEN55

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπερα σας.

εκτακτα μας προεκυψε ταξιδι στην ρωμη και δεν προλαβα να διαβασω και να τα καταλαβω ολα στο forum, θα ηθελα να με βοηθησετεμε ποιο απο τα δυο ξενοδοχεια να προτιμησω για να κανω την ζωη μου πιο ανετη με τις μετακινησεις.

1)Dream Station κοντα στο τερμινι Dream Station | Bed & Breakfast ROMA

2)That's Amore Holidays στην Piazza Bologna Vacation Rental That's Amore Holidays , Italy - Hotel Deals Reviews and Photos | Venere.com

στο τερμινι θα μπορω να κυκλοφορω μεχρι το ξενοδοχειο αν γυρισω αργα το βραδυ η ειναι επικινδυνα;


ευχαριστω πολυ
κωστας
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Καλησπερα σας.

εκτακτα μας προεκυψε ταξιδι στην ρωμη και δεν προλαβα να διαβασω και να τα καταλαβω ολα στο forum, θα ηθελα να με βοηθησετεμε ποιο απο τα δυο ξενοδοχεια να προτιμησω για να κανω την ζωη μου πιο ανετη με τις μετακινησεις.

1)Dream Station κοντα στο τερμινι Dream Station | Bed & Breakfast ROMA

2)That's Amore Holidays στην Piazza Bologna Vacation Rental That's Amore Holidays , Italy - Hotel Deals Reviews and Photos | Venere.com

στο τερμινι θα μπορω να κυκλοφορω μεχρι το ξενοδοχειο αν γυρισω αργα το βραδυ η ειναι επικινδυνα;


ευχαριστω πολυ
κωστας
Κωστα,ειδα και τα 2 ξενοδοχεια στο booking.Πιο καλο φαινεται το dream station.Οι γνωμες των πελατων ειναι καλες και δεν αναφερουν καποιο προβλημα στην περιοχη(οτι ειναι κακοφημη η επικινδυνη τη νυχτα)εχει καλυτερη βαθμολογια απο το αλλο.Σιγουρα εισαι πιο κοντα στο κεντρο με το πρωτο.Εγω παντως απο τα 2 θα διαλεγα το πρωτο.Οι αλλοι συμφορουμιτες μπορουν να σε βοηθησουν περισσοτερο.
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Η περιοχή του σιδηροδρομικού σταθμού είναι ό,τι πιο κακόφημο υπάρχει. Είσαι βέβαια πιο κοντά στο κέντρο. Η pzza Bologna είναι πολύ διαφορετική περιοχή (κυρίως φοιτητόκοσμος καθώς είναι κοντά στο πανεπιστήμιο) και έχει μετρό και καλή σύνδεση και με λεωφορεία προς το κέντρο. Βράδυ στο Τέρμινι κοντά δεν θα το ευχόμουν ούτε στον εχθρό μου πάντως!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Μια χαρα ειναι το τερμινι. Τα παραλες. Ποιο ασφαλεις ενιωθα εκει το βραδυ παρα στο συνταγμα
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.676
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Έλεος μ'αυτό το Τέρμινι....έχω μείνει κοπέλα μόνη μου και δεν έπαθα τίποτα, ούτε ένιωσα κάποιο φόβο....σαφώς και δεν είναι και η καλύτερη επιλογή για να μείνεις στη Ρώμη αλλά δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα όσο τα παρουσιάζετε κάποιοι......
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Έλεος μ'αυτό το Τέρμινι....έχω μείνει κοπέλα μόνη μου και δεν έπαθα τίποτα, ούτε ένιωσα κάποιο φόβο....σαφώς και δεν είναι και η καλύτερη επιλογή για να μείνεις στη Ρώμη αλλά δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα όσο τα παρουσιάζετε κάποιοι......
Πες τα βρε κοριτσάκι μου....
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Ωραία πείτε κανένα μέρος να μείνουμε στη Ρώμη τώρα και αφήστε τους καβγάδες :p Άντε και βαριέμαι να ψάχνω ;)
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Έλεος μ'αυτό το Τέρμινι....έχω μείνει κοπέλα μόνη μου και δεν έπαθα τίποτα, ούτε ένιωσα κάποιο φόβο....σαφώς και δεν είναι και η καλύτερη επιλογή για να μείνεις στη Ρώμη αλλά δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα όσο τα παρουσιάζετε κάποιοι......
+1 και απο μένα!!!!!
 

giovanna_l

Member
Μηνύματα
17
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Προσωπικά έμεινα εδώ Booking.com: Stay Inn, Ρώμη, Ιταλία - 242 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα! Κεντρικότατο ξενοδοχείο, στη via del corso και όταν πήγα εγώ ήταν δελεαστικότατη η τιμή του για την τοποθεσία που βρίσκεται (τώρα δεν ξέρω τι τιμές θα έχει τις ημερομηνίες που το θές). Μικρό, αλλά πολύ όμορφο, με πολύ καλό πρωινό...η τοποθεσία του όμως είναι αυτή που μετράει πάνω απ' όλα. Πριν πάω Ρώμη με είχαν αποτρέψει κι εμένα απ' το να μείνω στο Τέρμινι. Συγκεκριμένα μου είχαν πει πως είναι σαν τη δική μας Ομόνοια. Προσωπική άποψη δεν έχω γιατί δεν χρειάστηκε να το επισκεφτώ ποτέ τελικά, μόνο για να αλλάξω γραμμή τρένου
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.008
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom