Ταϊλάνδη Ερωτησεις για Ταιλανδη

Blacktan

Member
Μηνύματα
131
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη η Μαδαγασκαρη ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΠΑΣΧΑ - ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ
cricky ερχομαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

8 ωριτσες εμειναν για την πτηση ,

σε 2 μερες θα ειμαι Σαμουι .....

:)

Kαλα να περνας και γραφε μας κανενα tip μιας και προηγησε χρονικα των εξερευνησεων ....

Να εχουμε επικοινωνια απο εδω μεσα , να περιγραφουμε pros & cons ....
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
pico ο καιρος ειναι οπως τα λεει ο ξενος... υγρασια και μικρης διαρκειας βροχουλες ή ψιχαλες που δεν ενοχλουν! μια χαρα θα περασεις..

σημερα εκανα ενα σαφαρι τουρ πολυ ενδιαφερον... γυρισα καθε πλευρα του νησιου (ειδικα τα ενδοτερα) για πανω απο 8 ωρες... φοβερη εμπειρια... το μονο μειον το "τσιρκο" με τα σοου με τα ζωακια αλλα τι να κανουμε... γενικα το προτεινω σε οποιιον ερθει γιατι δυσκολα πας μονος σου, χωρις τζιπ και οδηγο σε μερικα σημεια...

φιλια! αυριο κο πανγκαν! ;)
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
εσύ τα χαρακίρια ετοιμάσου να τα κάνεις στις 13 του σεπτέβρη!!!τώρα δεν είναι τίποτα..
αλοίμονό του όποιος σε αντέξει..:D:D
:rolleyes: Για να γλυτωσετε απο μενα θα φροντισω 12 του μηνος να χαθω στη ζουγκλα του Angkor
μη σας πρηζω κι`ολας:bounce:
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
548
Likes
1.018
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
αφου τελικα δεν εκατσε το τανζανια ζανζιβαρη.
τελικα ηρθε η μπανγονγκ πουκετ κο σαμουι για κο πανγκανγκ.
δεν εχω βρει ακομα μερικα πραγματα
εστω φτανω στο αεροδρομιο
αν εχω καταλαβει καλα?
θα παρω ταξι με το ταξιμετρο να τρεχει.το ιδιο και για το γυρισμο?
2)φτανοντας πουκετ θελω μια παραλια που να εχει καθαρα νερα και οχι πολυ βαβουρα.θα μετακινηθω απο αεροδρομιο για ξενοδοχειο παλι με ταξι??
επισης ανα γνωριζει κανεις υπαρχει φερρυ ταχυπλοο για κο πανγκανγκ?
α θα προηγειθει πατριδα χανια ρεθυμνο δηλαδη και 6 μερες γαυδο..πριν πεταξω με την μις για ταιλανδη
Οχι δεν θα πάρεις ταξί από αεροδρόμιο. Θα πας τέρμα δεξιά να βρεις τα λεωφορεία της γραμμής που είναι φθηνά και καθαρά. Αυτό ξέρω μόνο να πω από Ταϋλάνδη!
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
δεν νομίζω ότι υπάρχει λογος να πάρει καποιος λεωφορείο στη μπανγκοκ... τα ταξί ειναι παμφθηνα... 11 ευρώ μας πήρε για να πάμε και 10 για να γυρίσουμε... είμασταν και 2 ατομα, οποτε δε σκεφτηκαμε καν το λεωφορειο...

κατα τα αλλα, ειμαι πανγκαν, το οποιο δε με παει... επαθα κατι σαν γαστρεντεριτιδα... απο χθες βραδυ και υπολειτουργω... ηρεμο και ομορφο φαινεται, αλλα και δεν μπορεσα να το δω... never mind... ελπιζω να συνελθω συντομα...

φιλια σε ολους!
 

gps vagelis

Member
Μηνύματα
160
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ-NO MONEY
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ
με την γριπη τι παιζει?δωστε ανταποκριση γιατι εχω αρχισει να σκεφτομαι αλλαγη προορισμου(Παρισι και γενικα Ευρωπες κλπ).θα μου πειτε πιο πιθανο να τσιμπησω τον ιο στην Ευρωπη τον Νοεμβριο που θα ειναι σε εξαρση παρα στην Ταιλανδη.τι αεροπορικα ειχατε?
 

Picos Apicos

Member
Μηνύματα
94
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα&ίσως Ταιλάνδη πάλι!!
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Κίνας-Ιαπωνία-Περού
Καλά να περνάς chrikky και εύχομαι σύντομα να γίνεις καλά να συνεχίσεις!
Βαγγέλη μή το σκέφτεσαι, και εμείς προβληματιζόμασταν ώσπου διαπιστώσαμε ότι δεν έχει νόημα διότι όπως είπες και σύ μπορεί να σου τύχει οπουδήποτε.
Εμένα ο καιρός με απασχολεί πλέον,τίποτε άλλο,ακούμε ειδήσεις για τυφώνες, πλημμύρες και καταιγίδες στην γύρω περιοχή (Ινδονησία, Κίνα, κλπ), το αεροπλάνο της Bangkok airways που στούκαρε στον παλιό πύργο ελέγχου του Σαμούι και με ανησυχεί.
chrikky όποτε ξαναμπείς στείλε πάλι καμιά πληροφορία για τον καιρό,ευχαριστώ σε!;)
 
D

Delmem2549

Guest
τα ταξί ειναι παμφθηνα... 11 ευρώ μας πήρε για να πάμε και 10 για να γυρίσουμε... είμασταν και 2 ατομα, οποτε δε σκεφτηκαμε καν το λεωφορειο...
φιλια σε ολους!
καλα ουτε συζητηση για λεωφοριο αλλα ρε φιλε μηπως εδωσες πολλα ?? φετος το φεβρουαριο taxi metered 250 baht maximum .... και εσεις δωσατε 550 ?? απο το φεβρουαριο διπλες τιμες ???...μηπως ηταν Limo και οχι taxi ? φουξια ηταν ?

Γιαννης.
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Βγαινοντας απο το suvarnabhumi airport (BKK) παμε τερμα αριστερα
(με πλατη το αεροδρομιο και μπροστα μας τα ταξι)
Εκει υπαρχει κιοσκι με ταριφες που λες που θες να πας και σου λενε ποσο θα πληρωσεις και στο γραφουν σε χαρτακι.
Χωρις παζαρεματα χωρις τιποτα,ειναι πραγματικες οι τιμες.
Υπολογιστε 300 μπατ αεροδρομιο-κεντρο.

Ωστοσο ειναι καλη και η λυση του λεωφορειου και σιγουρα πολυ φθηνοτερη.

 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.472
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom