Ταϊλάνδη Ερωτησεις για Ταιλανδη

gps vagelis

Member
Μηνύματα
160
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ-NO MONEY
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ
ερωτησεων συνεχεια...Θελω να κανω μια εκδρομη river kwai-tiger temple monastery+damnoen saduak floating market μεσα στην ιδια μερα.Διαβασα οτι υπαρχουν γραφεια τουριστικα πιο φτηνα στην khaosan road που εχουν αυτο το πακετο.Μηπως εχετε καποιο συγκεκριμενο και φτηνο υποψιν σας?help!!!!!!!
 

fourkas

Member
Μηνύματα
62
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
... που άραγε ...
Ταξίδι-Όνειρο
Καραιβική για ένα μήνα
εγω το συγκεκριμενο δεν προλαβα να το κανω (floating+kwai)
μπορείς να πάρεις μία ιδέα εδώ e-excursions.com | Search Results for BANGKOK

Αν ανέβεις πιο ψηλά ( C.Mai - C.Rai ), μπορώ να βοηθήσω .
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Να τα κάνεις στην ίδια μέρα και τα δύο δεν γίνεται, είναι μακριά και αν το επιχειρήσεις πιστεύω πως στο τέλος δεν θα έχεις δεις τίποτα. Για τα τουριστικά γραφεία στο ξανάγραψα, υπάρχουν άπειρα δεν έχει πολύ σημασία πιο θα διαλέξεις:
Σε όποια από τις τουριστικές περιοχές και να μείνεις (από τις 3-4) θα βρεις πολλά τουριστικά γραφεία. Αν μείνεις ή αν πας στην Khao San road όπως είπε και ο xenos υπάρχουν άπειρα. Κυριολεκτικά κάθε 3 πόρτες υπάρχει και τουριστικό γραφείο. Το να σου προτείνουμε κάποιο καλό είναι δύσκολο αφού είναι όλα τα ίδια! Για τέτοιες εκδρομές όλα τα ίδια προγράμματα έχουν και τα ίδια λεωφορεία χρησιμοποιούν. Μπες σε 2-3 και πάρε τιμή και αποφάσισε επιτόπου.
Θέλω όμως, αν μπορώ, να σου αλλάξω γνώμη για τον Ναό της Τίγρης και να σε αποτρέψω από το να πας. Τα ζώα αυτά δεν πρέπει να ζουν με αυτόν τον τρόπο και οι επισκέψεις των τουριστών το μόνο που κάνουν είναι να κάνουν την κατάσταση χειρότερη για αυτά. Έρευνα που έκανε οργάνωση για την προστασία των ζώων έχει δείξει πως οι τίγρεις κακομεταχειρίζονται, πιθανότατα ναρκώνονται, οι συνθήκες που ζουν είναι ακατάλληλες ενώ κάποια από τα ζώα έχουν αγοραστεί παρανόμως από λαθροκυνηγούς στην μαύρη αγορά.

Έχω γράψει ένα άρθρο για το θέμα, αν θες διάβασε το πριν αποφασίσεις να πας: Ναός της Τίγρης στην Ταϊλάνδη.
 
D

Delmem2549

Guest
Θέλω όμως, αν μπορώ, να σου αλλάξω γνώμη για τον Ναό της Τίγρης και να σε αποτρέψω από το να πας. Τα ζώα αυτά δεν πρέπει να ζουν με αυτόν τον τρόπο και οι επισκέψεις των τουριστών το μόνο που κάνουν είναι να κάνουν την κατάσταση χειρότερη για αυτά. Έρευνα που έκανε οργάνωση για την προστασία των ζώων έχει δείξει πως οι τίγρεις κακομεταχειρίζονται, πιθανότατα ναρκώνονται, οι συνθήκες που ζουν είναι ακατάλληλες ενώ κάποια από τα ζώα έχουν αγοραστεί παρανόμως από λαθροκυνηγούς στην μαύρη αγορά.
Συμφωνο απολυτα, Φετος που ημουνα στην περιοχη αν και ηθελα να παω στο ναο της τιγρης, γνωριζοντας με απολυτη βεβαιοτητα (απο ντοπιες φιλοζωικες οργανωσεις ναι υπαρχουν στην ταυλανδη) την κακοποιηση και εμπορευματοποιηση που υφιστανται αυτα τα θαυμασια "αγρια" θηρια, αποφασισα να μην τον επισκευτω ωστε τουλαχιστων και εγω να προσθεσω το λιθαρακι μου με τη μη συμετοχη μου σε αυτο. Θα μου πειτε τη διαφορα θα κανει, αλλα ναι αν δεν παμε δεν θα εχουν και λογω υπαρξης..

φιλικα
Γιαννης.
 

gps vagelis

Member
Μηνύματα
160
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ-NO MONEY
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ
Συμφωνο απολυτα, Φετος που ημουνα στην περιοχη αν και ηθελα να παω στο ναο της τιγρης, γνωριζοντας με απολυτη βεβαιοτητα (απο ντοπιες φιλοζωικες οργανωσεις ναι υπαρχουν στην ταυλανδη) την κακοποιηση και εμπορευματοποιηση που υφιστανται αυτα τα θαυμασια "αγρια" θηρια, αποφασισα να μην τον επισκευτω ωστε τουλαχιστων και εγω να προσθεσω το λιθαρακι μου με τη μη συμετοχη μου σε αυτο. Θα μου πειτε τη διαφορα θα κανει, αλλα ναι αν δεν παμε δεν θα εχουν και λογω υπαρξης..

φιλικα
Γιαννης.
Για τις τιγρεις το σκεφτηκα επειδη το ειδα να το διαφημιζουν.Δεν ειχα φανταστει τι μπορει να παιζει:(.Λογω ελλειψης χρονου θα το κανω το damnoen saduak και to river kwai μαζι μεσω τουριστικου πρακτορειου γιατι θελω να τα δω και τα 2 εστω και για φωτογραφειες.Λοιπον συνεχιζω.... εχω 2 μερες Πουκε.Τι πρεπει να μην χασω?(Τις εκδρομες στα νησια θα τις κανω απο το Κραμπι:cool:)Ενημερωτικα πειτε μου πως θα κινουμε φτηνα αφου δεν θα οδηγησω μηχανη ή αυτοκινητο.Θα ηθελα φανατικα να παω στην παραλια laem sing που την ειδα σε φωτο και επαθα πλακα!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom