Ερώτηση/Κουίζ

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Συμφωνώ απολύτως! Το θέμα είναι να διευρύνεις τους ορίζοντές σου και να πλουτίσεις τις εμπειρίες σου, κάτι που φυσικά, δεν αποκλείει και τη διασκέδαση! Καλό προγραμματισμό χρειάζεται και όλα μπορείς να τα απολαύσεις! :p
Εννοώ ότι το μέλημά μου δεν είναι η βραδινή διασκέδαση. Προτιμώ να ξυπνώ νωρίς για να έχω τη μέρα μπροστά μου να δω πράγματα. Αφήστε που με τους προορισμούς που επιλέγω στο τσακίρ κεφι να αγναντεύεις τ'άστρα...
 

Vera

Member
Μηνύματα
35
Likes
13
Εννοώ ότι το μέλημά μου δεν είναι η βραδινή διασκέδαση. Προτιμώ να ξυπνώ νωρίς για να έχω τη μέρα μπροστά μου να δω πράγματα. Αφήστε που με τους προορισμούς που επιλέγω στο τσακίρ κεφι να αγναντεύεις τ'άστρα...
Εκτός από καθαρά πρακτικούς λόγους (τις περισσότερες φορές τουλάχιστον), στο εξωτερικό (βραδινά ωράρια καταστημάτων κλπ), πιστεύω, πως ένας ταξιδευτής που σέβεται τον εαυτό του και θέλει να κάνει ουσιαστικά ταξίδια, θα θυσιάσει τη βραδινή του διασκέδαση, για να δεί όσα περισσότερα μπορεί! Ιδίως, όταν πρόκειται και για σύντομες αποδράσεις. Βέβαια, είναι όλα θέμα επιλογών...;)
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Σ'ευχαριστώ Μελανί (αυτό είναι το όνομά σου;). Εμένα με λένε Νούλα. Το Athenes είναι η Αθήνα στα γαλλικά.:paris05: (Τέλειο το ανθρωπάκι! lol)

Στο ερώτημα που εγώ έθεσα και απαντώντας στον alex23 θα προτιμούσα ανάμεσα στις δύο επιλογές το μέρος που δεν τρελαίνομαι τόσο με την καλή παρέα. Πιστεύω ότι όλα μπορούν και γίνονται όμορφα αν έχεις να τα μοιραστείς με ανθρώπους που αγαπάς και εκτιμάς. Άλλωστε, όπως κι εγώ ακολουθώ σε ένα ταξίδι που δεν είναι δική μου ας πούμε πρόταση, έτσι και κάποια άλλη στιγμή η παρέα θα με ακολουθήσει στον δικό μου ονειρεμένο προορισμό, έτσι δεν είναι;
Στο υποερώτημά σου mel θα απαντήσω θεωρητικά γιατί δεν έχω αγαπημένο, δυστυχώς. Λοιπόν, με τον αγαπημένο μου πιστεύω ότι όλοι οι προορισμοί θα ήταν υπέροχοι και ρομαντικοί. Θα ήθελα όμως να πάω μαζί του στο Παρίσι, για να ζήσω αυτή την πόλη που υπεραγαπώ και ενώ είμαι ερωτευμένη.:oops:
Λογικά, ναι, Μελανί, είναι στα γαλλικά το όνομά μου. Λέγε με Μελίνα :) Και γρήγορα σου εύχομαι να βρεις (και να βρούμε δηλαδή) αγαπημένο. Και δε το συζητάμε, Παρίσι και με αγαπημένο ιδανικός συνδυασμός, αν και, κατά τη γνώμη μου, κινδυνεύεις να παραμελήσεις τον αγαπημένο σου μ'αυτή την πόλη. Δεν παίζεται.
 

athenes

Member
Μηνύματα
26
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
Παρίσι
Λογικά, ναι, Μελανί, είναι στα γαλλικά το όνομά μου. Λέγε με Μελίνα :) Και γρήγορα σου εύχομαι να βρεις (και να βρούμε δηλαδή) αγαπημένο. Και δε το συζητάμε, Παρίσι και με αγαπημένο ιδανικός συνδυασμός, αν και, κατά τη γνώμη μου, κινδυνεύεις να παραμελήσεις τον αγαπημένο σου μ'αυτή την πόλη. Δεν παίζεται.

Γεια σου Μελίνα! Χάρηκα.
Στα γαλλικά το όνομά σου; Melina.
Melanie είναι στα ελληνικά Μελανία.:D
 

papariskonst

Member
Μηνύματα
208
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
όχι group αλλά μεμονομένα και φυσικά με παρέα
 

michalism1

Member
Μηνύματα
80
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Dubai & Abu Dhabi
Ταξίδι-Όνειρο
Σύδνευ
Εγώ πάντως όταν ταξίδευα ποιο μικρός προσπαθούσα να κοιμάμαι το λιγότερο δυνατόν για να μην χάνω τίποτα. έλεγα ότι θα κοιμηθώ όταν γυρίσω Ελλάδα! όταν γυρνούσα από τη Βραζιλία κοιμόμουν όπου με άφηνες από την κούραση!!!! Τώρα με το παιδί αλλάξανε τα πράγματα αλλά και πάλι τα απολαμβάνω...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.928
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom