EasyJet Ερώτηση για easyjet

Olgaka

Member
Μηνύματα
24
Likes
5
Σωστά, το check in ειναι απο 30 ημέρες εώς και δυο ώρες πριν το κλείσιμο της πτήσης, εγω δεν το είπα καλά πριν!
Και σαφώς μπορεις να τα κανεις και ξεχωριστά, οπως σε βολεύει και προτιμας, απλά εγω σου πρότεινα να το κανεις μαζί και του γυρισμού για να μην εχεις το άγχος στο ταξίδι σου.
Δεν υπάρχει καμία έξτρα η "κρυφή" χρέωση. Αυτο που θα σου βγάλει σαν σύνολο και θα πληρώσεις ειναι και το τελικό ποσο, εκτός πια και αν εχεις πρόβλημα με βαλίτσες.
Και εγω δεν το ήξερα, αλλα έκλεισα προχθές για ρωμη, και διαβάζοντας και στο φόρουμ, είδα οτι απο τον Απρίλιο το ηλεκτρονικό check in έγινε υποχρεωτικό και στην easy jet!
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Α σ'ευχαριστώ πάρα πολύ και για την άμεση ανταπόκριση! Ναι θα το κάνω μαζί check in πηγαινε-έλα όπως είχα κάνει πέρυσι με wizz (απο το ταξιδιωτικό γραφείο). Κι εγώ για Ρώμη θα ταξιδέψω! Όσο για τις βαλίτσες ξέρω πόσο αυστηρά είναι σε αυτές τις χαμηλού κόστους εταιρίες. Έχω εμπειρία απο ryanair και wizz, καιρός να αποκτήσω και για την easyjet! Ευχαριστώ πολύ και πάλι!!!
 

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
Παιδια πεταω σε 6 μερες για Λονδινο..στην καρτα επιβιβασης μου ομως στο σημειο που γραφει τον αριθμο ταυτοτητας μου.. αντι για ΑΒ γραφει "??" και μετα εχει τους αριθμους κανονικα..εχω αγχωθει παρα πολυ..λετε να υπαρξει προβλημα?
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Παιδια πεταω σε 6 μερες για Λονδινο..στην καρτα επιβιβασης μου ομως στο σημειο που γραφει τον αριθμο ταυτοτητας μου.. αντι για ΑΒ γραφει "??" και μετα εχει τους αριθμους κανονικα..εχω αγχωθει παρα πολυ..λετε να υπαρξει προβλημα?
Μάλλον κατά την εισαγωγή των γραμμάτων είχες το πληκτρολόγιο στα ελληνικά και γι΄αυτό δεν το αναγνωρίζει. Μπορεί να είναι ίδια αλλά πρέπει το πληκτρολόγιο να είναι στους λατινικούς χαρακτήρες.
Το είχε πάθει ένας φίλος αλλά δε θυμάμαι τι έγινε και αν αντιμετώπισε κάποιο θέμα.

Κάτι άλλο θέλω να ρωτήσω πριν κλείσω πρώτη φορά εισιτήρια με easyjet. Εάν δεν πληρώσω για συγκεκριμένη θέση 4+4=8€ το άτομο, καθόμαστε όπου προλάβουμε όπως κάναμε με την wizz, δηλαδή όποιος πρόλαβε πρόλαβε, ή υπάρχει περίπτωση να βγούν αυτόματα οι θέσεις μας αλλού ο ένας αλλού ο άλλος και να καθόμαστε χώρια, εφόσον τα κλείσουμε μαζί τα εισιτήρια πάντα;
 
Last edited by a moderator:

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.832
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
σου δίνει θέσεις το σύστημα από μόνο του. τώρα αν η κράτηση είναι για τα δύο άτομα έγινε μαζί, νομίζω ότι σου δίνει συνεχόμενες θέσεις.
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Μόλις τώρα έκανα check in στην easyjet και χωρίς να έχω πληρώσει επιλογή θέσεων, μου έβγαλε δύο συνεχόμενες και στην αναχώριση και στην επιστροφή.
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Οκ σας ευχαριστώ βρε παιδιά. Οπότε αφού είναι και τσεκαρισμένο ότι τις βγάζει μαζί, όλα καλά! :)

Αλλά γιατί τις έβγαλε τις θέσεις κατα το check in; Δεν φαίνονται οι θέσεις όταν κλείνεις το εισητήριο;
 
Last edited:

chris7

Member
Μηνύματα
3.095
Likes
23.936
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Οκ σας ευχαριστώ βρε παιδιά. Οπότε αφού είναι και τσεκαρισμένο ότι τις βγάζει μαζί, όλα καλά! :)

Αλλά γιατί τις έβγαλε τις θέσεις κατα το check in; Δεν φαίνονται οι θέσεις όταν κλείνεις το εισητήριο;
Όχι.
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Γειά σας και πάλι! Αντιμετωπίζω πρόβλημα κατά την κράτηση εισιτηρίων μέσω της ιστοσελίδας στην easyjet με χρεωστική κάρτα. Έχω καυαθέσει κανονικά το ποσό και λίγο παραπάνω για σιγουριά, βάζω σωστά όλα τα στοιχεία και όταν κάνω την κράτηση μου βγάζει ότι τα στοιχεία της κάρτας και ο αριθμός δεν συμφωνούν. Επικοινώνησα με την τράπεζα και μου λένε πως είναι όλα σωστά δεν υπάρχει σφάλμα στην κάρτα μου. Προσπαθώ ξανά και ξανά αλλα τίποτα. Μου είπανε πως είναι πρόβλημα με την αεροπορική προφανώς, δεν φτάνει καν το αίτημα σε αυτούς. Είναι και Παρασκευή ακολουθούν και γιορτές να δω πως θα βγάλω άκρη. Πήραμε και στην easyjet αλλά είναι μέχρι τις 8 ώρα Λονδίνου και δεν το σηκώνει κάποιος. Έχει τύχει σε κάποιον; Τι μπορεί να συμβαίνει;

Παρακαλούμε επανεξετάστε τα στοιχεία που δώσατε
  • Ο τύπος της κάρτας που δηλώσατε (π.χ. Mastercard, Visa) δεν φαίνεται να ταιριάζει με τον αριθμό της κάρτας που εισάγατε. Παρακαλούμε ελέγξτε ότι ο αριθμός της κάρτας που επιλέξατε είναι σωστός.
Εν τω μεταξύ είναι όλα σωστά.
 
Last edited:

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Σας παρακαλώ βοηθείστε με αν γνωρίζετε τι συμβαίνει. Δεν μπορώ να βγάλω με κανέναν άκρη εκεί στην easyjet.

Λοιπόν πήρα στην εταιρεία, μίλησα με την υπάλληλο στα Αγγλικά, της είπα τι πρόβλημα υπάρχει και αν είναι θέμα της ιστοσελίδας να το ελέγξουν αλλά απάντηση δεν πήρα. Μου είπε θα σας τηλεφωνήσουμε εμείς, έδωσα κινητό και ονοματεπώνυμο αλλα απο την Παρασκευή ακόμη περιμένω. Στείλαμε και e-mail αλλά τίποτα.
Πήγα και απο την τράπεζα, όλα σωστά δεν έχω κάποιο θέμα. ΚΑι αυτοί μου είπαν κατά 99% φταίει η ιστοσελίδα τους. Τι να πω.. Ήδη δυο βδομάδες που προσπαθούμε έχουν ανέβει οι τιμές 30€ στο άτομο.
Έχω διαβάσει sto forum τόσε μέρες άρθρα και άρθα μα δεν είδα να αναφέρεται κάπου ίδιο πρόβλημα με το δικό μου.
Φανταστείτε αν δεν μπορεί να με βοηθήσει η ίδια η εταιρεία, ποιος μπορεί τότε;
 
Last edited:

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Πήγαινε και μίλα τους δημόσια στο facebook ή στο τουιτερ που έχουν μπας και σου απαντήσουν. Η δημόσια εικόνα τους ενδιαφέρει.

Μήπως όμως η κάρτα σου δεν είναι χρεωστική;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.552
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom