Εστιατόρια με Διεθνή κουζίνα

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Το Amigos θεωρω οτι βρισκεται στην παρακμη του..... Στο παραρτημα της Γλυφαδας δεν εχω παει , αλλα αυτο της Νεας Σμυρνης ενω ξεκινησε δυναμικα , τωρα εχει ριξει την ποιοτητα του ...
Για το Amigos της Νέας Σμύρνης συμφωνώ κι εγώ. Εδώ και καιρό, έχει χαλάσει γενικά την ποιότητά του και τα πιάτα του τα μεσημέρια εμφανέστατα έχουν ακόμα χειρότερη απόδοση. Τυχαίο ή μήπως φταίει η βάρδια? :roll:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πληροφορίες για το εστιατόριο NONNA EDDA - Εθνικής Αντιστάσεως 62-64, Καισαριανή | ask4food
Δεν είναι εστιατόριο , έχει μόνο δυο τραπέζια μέσα και αλλα δυο έξω
Το μοναδικό μειονέκτημα του καταστήματος
Στα συν τα φρέσκα υλικά , το λιμοντσελο και ο Αντρέα :cool:
Να προσθέσουμε και την γυναίκα του Andrea εδω......:cool:
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.496
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica

underwater

Member
Μηνύματα
2.725
Likes
11.628
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Αυτή την περίοδο μου δώθηκε η ευκαιρία να επισκεφτώ 2 αρκετά ακριβά έθνικ εστιατόρια (ας είναι καλά τα κουπόνια!). :)

Το πρώτο είναι το Nui στο Κεφαλάρι το οποίο δεν μου άρεσε καθόλου! Πολύ κοινότυπες γεύσεις, το δε σούσι ήταν επιπέδου σουπερ-μάρκετ (αλλά στο ΠΟΛΥ πιο υπερτιμημένο). Δεν το προτείνω για κανένα λόγο.

Το δεύτερο είναι το Royal Thai στην Κηφισιά το οποίο μου άρεσε πάρα πολύ, αν και πήγα με αρκετές επιφυλάξεις. Όλα ήταν νόστιμα, αρωματικά και καλομαγειρεμένα! Η αδερφή μου που έχει φάει αρκετές φορές ταϋλανδέζικο σε άλλες χώρες (εγώ δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία από τη συγκεκριμένη κουζίνα) μου είπε ότι δεν έφτανε στο επίπεδό τους μεν, αλλά παρ' όλα αυτά ήταν μια πολύ καλή γευστική εμπειρία!

Επόμενος στόχος το Rouan Thai στον Πειραιά που είναι και φθηνότερο!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Το Ruan Thai είναι αποκάλυψη !! Δεν είναι τόσο φθηνό κ στα μείον του βάζω ότι δεν έχει κρασί κ οι μπύρες είναι πανακριβου
Τα φαγητά όμως είναι καλομαγειρεμενα κ πολύ νόστιμα
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Θα συμφωνήσω απόλυτα με την ευαγγελία... οι τιμές στο Rouan Thai θα μπορούσαν να είναι αρκετά πιο χαμηλές...κάποια πιάτα με γαρίδες αγγίζουν 16-17 ευρώ και μιλάμε για τη γνωστή κατεψυγμένη γαρίδα της σειράς, το κρασί χύμα είναι ψιλοάθλιο και γενικά το αλκοόλ πονεμένη ιστορία, οτι έχω φάει όμως είναι πολύ νόστιμο.

Έχω ενθουσιαστεί πάντως με ένα μικρό κούρδικο μαγαζάκι κοντά στην Πλατεία Αμερικής το ''Ασία''. Αν και δεν είμαι φίλη του αρνιού καθόλου όμως και το ατζέμ πιλάφ και τα κεμπάμπ του είναι καταπληκτικά χωρίς ίχνος της γνωστής μυρωδιάς που έχει το αρνάκι. Ειδικά το μπεϊντί κεμπάμπ και η πίτα καισαρείας καταστρέφουν οποιαδήποτε προσπάθεια για αυτοσυγκράτηση.
Ο χώρος οκ είναι αδιάφορος έως και ασχολίαστος για κάποιους αλλά η οικογένεια που το δουλεύει είναι ευγενέστατη.
Οπωσδήποτε ζητήστε αν πάτε να σας ψήσουν φρέσκο κιουνεφέ to die for.
Μπύρες 2-2,5 ευρώ!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.725
Likes
11.628
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Το Ruan Thai είναι αποκάλυψη !! Δεν είναι τόσο φθηνό κ στα μείον του βάζω ότι δεν έχει κρασί κ οι μπύρες είναι πανακριβου
Τα φαγητά όμως είναι καλομαγειρεμενα κ πολύ νόστιμα
Θα συμφωνήσω απόλυτα με την ευαγγελία... οι τιμές στο Rouan Thai θα μπορούσαν να είναι αρκετά πιο χαμηλές...κάποια πιάτα με γαρίδες αγγίζουν 16-17 ευρώ και μιλάμε για τη γνωστή κατεψυγμένη γαρίδα της σειράς, το κρασί χύμα είναι ψιλοάθλιο και γενικά το αλκοόλ πονεμένη ιστορία, οτι έχω φάει όμως είναι πολύ νόστιμο.
Ναι βρε κορίτσια; Πώς μου είχε κάτσει ότι βγαίνει βία 20 το άτομο; Κοσμάρα! :D Πάντως το ζήτημα του αλκόολ δεν με προβληματίζει, δεν ξέρω, δεν μου κολλάει γευστικά με το ασιατικό φαγητό και σχεδόν ποτέ δεν παίρνω μπύρα/κρασί για συνοδεία σε τέτοια μαγαζιά.

Έχω ενθουσιαστεί πάντως με ένα μικρό κούρδικο μαγαζάκι κοντά στην Πλατεία Αμερικής το ''Ασία''. Αν και δεν είμαι φίλη του αρνιού καθόλου όμως και το ατζέμ πιλάφ και τα κεμπάμπ του είναι καταπληκτικά χωρίς ίχνος της γνωστής μυρωδιάς που έχει το αρνάκι. Ειδικά το μπεϊντί κεμπάμπ και η πίτα καισαρείας καταστρέφουν οποιαδήποτε προσπάθεια για αυτοσυγκράτηση.
Ο χώρος οκ είναι αδιάφορος έως και ασχολίαστος για κάποιους αλλά η οικογένεια που το δουλεύει είναι ευγενέστατη.
Οπωσδήποτε ζητήστε αν πάτε να σας ψήσουν φρέσκο κιουνεφέ to die for.
Μπύρες 2-2,5 ευρώ!
Είχε πάει η αδερφή μου με ντόπιο που τους έλεγε τι ακριβώς να δοκιμάσουν και λοιπά και είχε κάνει και αυτή πολύ καλά σχόλια! Απλά μου είχε πει ότι για το είδος του το μαγαζί είναι ελαφρώς υπερτιμημένο. Να πω την αλήθεια θέλω κι εγώ να πάω πολύ και κάποια στιγμή θα το κάνω αλλά, ό, τι και να λέτε περί έλλειψης μυρωδιών, εγώ αρνί δεν βάζω στο στόμα μου! :D
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Τι να σου πω για το υπερτιμημένο όσον αφορά το Ασία, οι μερίδες κάνουν 7-8 ευρώ όσο και από το delivery της γειτονιάς και έχουν σαλάτα, ψητά λαχανικά, γιαούρτι και τριμμένο φιστίκι αιγίνης σε κάποια πιάτα...εμένα μου φάνηκε φτηνό και τίμιο.Πληρώσαμε 45 ευρώ με 6 μπύρες και γλυκό.
Για το χώρο οκ το είπα και πιο πάνω φεύγεις και μυρίζεις τσίκνα αλλά ευκαιρία και για ντουσάκι...:haha:
Αν δε φας πάντως αρνί μην πας καθόλου νομίζω οτι το κεμπάμπ είναι το δυνατό του σημείο...πάντως κι εγώ το σιχαίνομαι το αρνάκι αλλά αν δε μου το έλεγαν δε θα το πίστευα οτι είναι αρνίσιος κιμάς...στο εγγυώμαι...αν πάλι σου μυρίζει για εξιλέωση θα σου φέρω ένα μπουκάλι ρακί που σου αρέσει...:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.537
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom